Mobilā versija
+2.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. jūnijs, 2015
Drukāt

Izmaiņas likumā paredz vienkāršāku robežu grozīšanu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Izmaiņas Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā tagad paredz vienkāršāku procedūru administratīvo teritoriju robežu grozīšanai.

Vienkāršāka kārtība paredzēta gadījumos, kad robežu grozīšanas dēļ netiek mainīts administratīvo teritoriju vai novadu teritoriālo vienību statuss. Ja republikas pilsēta, novads un tā teritoriālā vienība saglabā savu statusu un novada teritoriālā vienība netiek pievienota citam novadam vai republikas pilsētai, un pašvaldības ir pieņēmušas lēmumu atbalstīt robežu grozīšanu, administratīvo teritoriju robežās tas notiek ar Ministru kabineta starpniecību.

Līdz šim administratīvo teritoriju robežu aprakstus apstiprināja Ministru kabinets, bet par to lēma Saeima. Tātad deputātiem vairs nebūs jālemj par lokālas nozīmes jautājumiem, un tiks nodrošināta ātrāka un vienkāršāka procedūra administratīvo teritoriju robežu grozīšanai, ja, piemēram, pašvaldībām nepieciešams attīstīt industriālās teritorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kad beidzot būs visu pašvaldibu robežu instrumentāla uzmērīšana un tiks publicetas robežpunktu koordinātes?Jau 25 gadus VZD prot IERĀDĪT. KAUNS!

  2. statusu nomainīt – kā 2 pirkstus apčurāt.
    pievienos Krievijai bez deputātu lēmuma 🙂 !

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+