Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
20. jūnijs, 2015
Drukāt

Izmaiņas likumā paredz vienkāršāku robežu grozīšanu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Izmaiņas Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā tagad paredz vienkāršāku procedūru administratīvo teritoriju robežu grozīšanai.

Vienkāršāka kārtība paredzēta gadījumos, kad robežu grozīšanas dēļ netiek mainīts administratīvo teritoriju vai novadu teritoriālo vienību statuss. Ja republikas pilsēta, novads un tā teritoriālā vienība saglabā savu statusu un novada teritoriālā vienība netiek pievienota citam novadam vai republikas pilsētai, un pašvaldības ir pieņēmušas lēmumu atbalstīt robežu grozīšanu, administratīvo teritoriju robežās tas notiek ar Ministru kabineta starpniecību.

Līdz šim administratīvo teritoriju robežu aprakstus apstiprināja Ministru kabinets, bet par to lēma Saeima. Tātad deputātiem vairs nebūs jālemj par lokālas nozīmes jautājumiem, un tiks nodrošināta ātrāka un vienkāršāka procedūra administratīvo teritoriju robežu grozīšanai, ja, piemēram, pašvaldībām nepieciešams attīstīt industriālās teritorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kad beidzot būs visu pašvaldibu robežu instrumentāla uzmērīšana un tiks publicetas robežpunktu koordinātes?Jau 25 gadus VZD prot IERĀDĪT. KAUNS!

  2. statusu nomainīt – kā 2 pirkstus apčurāt.
    pievienos Krievijai bez deputātu lēmuma 🙂 !

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+