×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Vienkāršos vārdos par krūts vēzi

gramata_13

“Ideja, ka šāda grāmata ir ļoti vajadzīga, izkristalizējās daudzu gadu garumā. Ļoti bieži nācās saskarties ar situāciju, kad krūts vēža pacientes nezināja, nesaprata to, kas bija rakstīts viņu slimības vēstures izrakstā.

 

Viņas apņēma milzīgs iracionālu baiļu un nezināšanas mākonis, kas bija jākliedē. Esmu piedalījusies arī septiņās onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas nometnēs, kur runāju tieši par šiem jautājumiem. Redzēju, ka sievietes vēlas uzzināt kaut ko vairāk par savu audzēju, saprast, kāpēc viņām vajadzīga staru vai ķīmijterapija, kāpēc pēc tam ir slikta dūša un noiet mati. Ārstējoties slimnīcā vai no tās izrakstoties, ikviena paciente var atšķirt šo grāmatiņu un izlasīt par savu slimību kaut ko vairāk. Pēc tam viņai droši vien radīsies arī jautājumi, kurus uzdot savam ārstējošam ārstam. Varbūt tik mazā grāmatiņā nav iespējams aptvert visas psihoemocionālās problēmas, kas saistās ar krūts vēzi, bet, atbildot uz jautājumiem, kas interesē pacientes, mēs kliedējam bažas un neizpratni. Arī tas ir ļoti, ļoti daudz. Vissliktākais, kas vien var būt, – tā ir neziņa, it īpaši tādos dzīvībai svarīgos jautājumos,” norāda grāmatas “Jums ir krūts vēzis? Parunāsim par to!” autore habilitētā medicīnas doktore, onkoloģe Dace Baltiņa.

Grāmatā iespējams iepazīties ar dažādām ārstēšanas iespējām un to būtību, iegūt atbildes uz daudziem jautājumiem, kas skar krūts vēža diagnostiku, operāciju un pēc­operāciju periodu, kā arī staru terapiju un ķīmijterapiju. Ikvienam saprotamā veidā ir izskaidroti gan termini, kas atrodami medicīniskajā dokumentācijā, gan ārstēšanas procesa norise, gan dažādas blaknes, ar ko pacientēm nākas saskarties.

Grāmata, kas kalpos kā skaidrojošā vārdnīca ne tikai krūts vēža pacientēm, bet arī viņu tuviniekiem, izdota gan latviešu, gan krievu valodā un bez maksas būs pieejama RAKUS stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” krūts ķirurģijas nodaļā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+