×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Vienlaikus visā pasaulē varēs rakstīt diktātu — latviešu rakstnieka daiļdarba daļu

Bizness, dokumenti, pildspalva,

Lai veidotu ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, kā arī lai aicinātu cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu, rudenī tiks organizēta diktāta latviešu valodā rakstīšana interneta tiešsaistē visā pasaulē, liecina informācija organizatoru mājaslapā raksti.org.

Iniciatīvas autore ir Olga Sukonnikova, un projektā iesaistīta arī Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Ruža.

Diktāta teksts būšot aptuveni 300 vārdu garš. “Tā ir talantīga mūsdienu jaunā latviešu rakstnieka daiļdarba daļa, uzrakstīta dzīvā tautas valodā. Mūsu ekspertu komisija sakārtos tekstu atbilstoši latviešu valodas normām, taču jāņem vērā, ka teksts ir sarežģītāks nekā skolas programmas diktāti,” vēsta informācija mājaslapā.

Kur lasīs diktātu, vēl nav zināms.

Diktātu varēs rakstīt 3.oktobrī plkst.12:00 klātienē akcijas norises vietās Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Rēzeknē, kā arī tajā pašā dienā un laikā jebkurā pasaules malā interneta tiešsaistē mājaslapā ”raksti.org”.

Diktātu varēs rakstīt arī anonīmi. Katrā pilsētā un valstī, kur notiks diktāta rakstīšana, pārbaudes komisijas priekšgalā atradīsies profesionāls pasniedzējs – filologs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+