×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Vienmēr radošā kustībā – Kaspars Tīmanis 
 (1)

Foto - Mārtiņš ZilgalvisFoto - Mārtiņš Zilgalvis

Latvijas šlāgeraptaujā ar savu jaunāko dziesmu “Arī tev” piedalās vienmēr smaidīgais un pozitīvais Kaspars Tīmanis. Šī Kasparam nav pirmā dziesma aptaujā, un viņš atzīstas, ja viss izdosies, būs vēl kāda.

Kaspars neslēpj, ka pagāja ilgs laiks, kamēr no idejas līdz klausītājam nonāca dziesma “Arī tev”. “Dzejolis tika uzrakstīts pirms pāris gadiem, bet pirms gada radās doma, ka to vajadzētu ietērpt mūzikā. Laiks paskrien tik ātri, ka tikai pagājušā gada rudenī dziesma ieguva savu īsto skanējumu. Dziesmas tapšanas process bija ilgs, bet rezultāts, manuprāt, ir labs! Dziesma noteikti nav jāuztver kā nodeva Ziemassvētkiem vai Jaunajam gadam tāpēc, ka tajā bieži izskan Sniegbaltītes vārds. Sniegbaltītei šajā dziesmas tekstā ir pavisam cita nozīme. Tas drīzāk ir kā sinonīms jebkuram citam sievietes vārdam,” saka Kaspars.

Kaspars atklāj, ka viņam ir svarīga dalība šlāgeraptaujā. “Latviešiem patīk šlāgeris. Šajā aptaujā daudzi grib, bet nevar nokļūt. Ar katru gadu mūziķu loks paplašinās un mūzika kļūst kvalitatīvāka. Nav jau tā, ka ir pieņemtas visas manas dziesmas, bet, ja man būs vēl kāda, tad es sniegšu vēl. Protams, tā ir arī atpazīstamība,” smaidot saka Kaspars.

Viņš ir nepārtrauktā radošā procesā. Ir daudz dažādu projektu – “Mākoņstūmēji”, “Labvēlīgais tips”, un Kaspars atklāj, ka palēnām gatavojos izdot savu pirmo albumu. “Ir sakrājušās padsmit dziesmas. Tagad tikai viss jāpārskata, jāapkopo un jāizdod. Jāpieliek punkts un tad jāturpina tālāk.”

Kaspars uz skatuves ir vairāk nekā 20 gadus. Viņš bija un arī tagad ir viens no “Labvēlīgā tipa”. Pārliecība par to, ka var arī viens dziedāt, radās pēc sadarbības ar “Bonapartiem.lv”. “Nenoliedzami tas ir citādi, bet arī tagad es neesmu viens. Man apkārt ir radoši domubiedri. Piemēram, jaunākajai dziesmai Jānis Strazds rakstīja mūziku un spēlēja taustiņinstrumentus, Artūrs Kutepovs spēlēja ģitāru, Pēteris Liepiņš basģitāru, es dziedāju un pūtu trombonu,” smaidot nosaka Kaspars.

Kaspara mūzika patīk dažādiem cilvēkiem – gan jauniem, gan veciem. Jau rakstot dziesmu, mūziķis domā, lai tā patiktu ne tikai pašam, bet arī citiem. “Var jau sarakstīt dziesmas un pats priecāties: cik labi! Galvenais, lai arī citi tā domātu. Tas nav viegli. Tāpēc vislabāk darīt palēnām,” tā Kaspars.

Lai visu laiku radoši darbotos, ir jāuzņem radošā enerģija. Kaspars atzīstas, ka viņš uzlādējas tieši koncertos. “Citi prasa, vai nav grūti. Nē, cilvēki dejo, priecājas, un es no tā gūstu pozitīvo enerģiju. Nav vēl bijis tāds koncerts, pēc kura būtu jāsaka: tas gan bija slikti, negribas spēlēt.”

Kaspara dziesmas var dzirdēt radio, bet viņš ar prieku brauc pie savas mūzikas cienītājiem un uzstājas gan viens, gan kopā ar domubiedriem dažādos projektos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā, viņš tāds arī ir – smaidīgs, sirsnīgs un ļoti atsaucīgs cilvēks! Lai Tev veicas, Kaspar!

Draugiem Facebook Twitter Google+