×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Vienojas aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP palielināt jau līdz 2018.gadam (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Saistībā ar Ukrainas konfliktu Latvija plāno palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) ievērojami ātrāk par iepriekš plānoto 2020.gadu. Valsts augstākās amatpersonas vienojušās, ka jaunais mērķis ir to izdarīt jau līdz 2018.gadam, raidījumam “LNT Ziņas sešos” apliecināja Ministru prezidente, kā arī aizsardzības un ārlietu ministri.

Premjere Laimdota Straujuma (V) stāstīja, ka jautājums apspriests gan vakar koalīcijā, gan arī panākta vienošanās Nacionālās drošības padomē, ka līdz 2018.gadam būtu ļoti vēlams sasniegt 2% līmeni.

“Valsts augstākajām amatpersonām – prezidentam, Saeimas priekšsēdētājai, Ministru prezidentei, ārlietu un aizsardzības ministriem – ir vienots viedoklis, ka nepieciešams stiprināt Latvijas drošību, kas ietver gan ārējo, gan iekšējo drošību. Protams, jautājumā par ārējo drošību tā ir mūsu bruņoto spēku stiprināšana. Un tāpēc ir nepieciešami šie 2%, par ko visas amatpersonas ir vienotas, ka mums šis mērķis būtu jāsasniedz daudz ātrāk. Un tas varētu būt, ļoti iespējams, 2018.gads,” atzina aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) teica, ka tagad atbildīgajām iestādēm, pirmkārt, Aizsardzības ministrijai (AM), būtu jāsagatavo detalizētāks priekšlikums, kā to panākt.

Ministru prezidente norādīja, ka valdība jau šodien uzdevusi AM sadarbībā ar Finanšu ministriju sagatavot savus priekšlikumus izdevumu palielināšanai. Šogad budžeta grozījumi nebūs nepieciešami, bet straujāku izdevumu palielināšanu premjere paredzēja 2016., 2017. un 2018.gadā, kad aizsardzības tēriņiem esot jāsasniedz 2% no IKP.

Jautāta, kas lika mainīt viedokli, jo iepriekš bija runa par 2020.gadu, Straujuma norādīja: “Jā, bija tādas runas, bet mēs redzam, kāda ir ģeopolitiskā situācija. Un ko tur vairs teikt, mēs uzskatām, ka tas ir arī iemesls, kāpēc mums ir jāmaina, jānodrošina papildus savs finansējums aizsardzības spējām.”

Tikmēr aizsardzības ministrs Vējonis šodien norādīja, ka aizsardzības izdevumi jāpalielina saistībā ar NATO Velsas samitā pieņemtajiem lēmumiem. Latvijai būšot jāpalielina izdevumi, jo tā uzņems NATO spēkus. Esot nepieciešami arī papildu ieguldījumi bruņotajos spēkos. Vienlaikus Vējonis uzsvēra, ka ar šādiem budžeta pieprasījumiem AM valdībā vērsīsies, kad tas būs nepieciešams.

Tāpat neesot nepieciešams mainīt likumu, kas noteic, ka aizsardzības izdevumi 2% apmēra no IKP jāsasniedz ne vēlāk par 2020.gadu, teica Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mums vajadziigas Javelin prettanku rakjetes. Ar taam var apkarot arii helikopterus liidz 2000 m attaalumam. Un labas buutu rii snaiperu shautnes. Jo labaak mees sevi apbrunjosim, jo mazaaka buus agresora veeleeshanas mums uzbrukt!

  2. Aizsardzības budžetu līdz 2% , tas labi, bet būtu jāuztraucas par Krievijas „kultūras“ ietekmi Latvijā. ASV, Anglijā uzņem ļoti daudz labu filmu bērniem un pieaugušajiem. Ka tas tā – man bija iespēja pārliecināties ASV, Kanādā. Diemžēl Latvijā samērā maz zin angļu valodu labā līmenī, lai saprastu to, ko redz un dzird. Maz tiek darīts no valsts puses, lai atvieglotu angļu valodas apguvi visās iedzīvotāju paaudzēs gan pilsētās gan laukos. Protams, ASV tiek ražota arī lēta produkcīja, kas lēti nopērkama. Un tādu lētu produkcīju iepērk biznesmeņi ar apšaubāmas izcelsmes kapitālu, kas varētu būt saistīts ar Latvijai Valstij nedraudzīgām struktūrām. Tas ir viens no veidiem Krievijas propogandas karā pret ASV, Baltijas valstīm.

    • Pats pirmais solis būtu apvienot sabiedrību šķeļošo dubulto skolu sistēmu, ar valsts valodu kā mācībvalodu. Dombrovskim trūka bumbu, lai to darītu.

  3. Atkal vilks garumā? Visādiem kaktu ”konkursiņiem un pētījumiem” naudas pietiek, bet kad nopietni – nekā.

Draugiem Facebook Twitter Google+