×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Vienojas līdz vēlēšanām skatīt jautājumu par subsīdiju saglabāšanu zemniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) trešdien ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un lauksaimnieku organizācijām vienojās par to, ka jautājums par subsīdiju saglabāšanu lauksaimniekiem tiks skatīts valdības sēdē līdz 12.Saeimas vēlēšanām.

Informatīvais ziņojums, kurā iekļautas lauksaimnieku prasības par valsts subsīdiju saglabāšanu vairāk nekā 50 miljonu eiro apjomā nākamajā plānošanas periodā, tiks skatīts pēc tam, kad to Ministru kabinetā būs iesniegusi Zemkopības ministrija (ZM), pēc tikšanās žurnālistiem norādīja Straujuma.

Tikšanās laikā premjerministre paudusi, ka neredz problēmas apspriest 50 miljonu eiro subsīdiju jautājumu. Viņa skaidroja, ka šī jautājuma neskatīšana 9.septembra sēdē vērtējama kā tehniska problēma.

Tāpat valdībai sēdē līdz vēlēšanām būs jāskata jautājums par bezakcīzes degvielas nodrošināšanu lauksaimniekiem, paredz trešdien panāktā vienošanās starp Straujumu un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Augustu Brigmani.

Lauksaimniekiem nepieciešamais atbalsts bezakcīzes degvielas saņemšanai valstij nozīmētu 5,6 miljonus eiro kā nesaņemtos ienākumus, žurnālistiem norādīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētājs Edgars Treibergs. Nozarei šajā jautājumā esot nepieciešams lielāks atbalsts.

Kā ziņots, 9.septembra valdības sēdē uz nenoteiktu laiku tika atlikts Zemkopības ministrijas (ZM) informatīvais ziņojums, kurā bija iekļautas lauksaimnieku prasības par valsts subsīdiju saglabāšanu vairāk nekā 50 miljonu eiro apjomā nākamajā plānošanas periodā, tāpēc lauksaimnieku organizācijas bija pieprasījušas ārkārtas tikšanos ar Ministru prezidenti Straujumu.

9.septembrī Ministru kabineta sēdē tika noraidīta lauksaimnieku prasība, kas bija iekļauta ZM informatīvajā ziņojumā, par nepieciešamo valsts atbalstu ciltsdarbam un kredītprocentu daļējai dzēšanai un pārejas posma valsts atbalstu 2014.-2020.gadam.

Saskaņā ar lauksaimnieku organizāciju prasībām, pamatojoties uz šā gada 15.aprīlī valdības sēdē izskatīto ZM ziņojumu, dažādos atbalstos 2015.gadā papildus pieprasīti 72,89 miljoni eiro, bet 2016.gadā – 70,06 miljoni eiro. Savukārt finansējuma apjoms, ko valdības piedāvājumā iezīmējusi premjere, ir attiecīgi 50,96 miljoni eiro un 26,24 miljoni eiro.

Tomēr otrdien valdības sēdē jautājums par finansējuma piešķiršanu tika atliks, lēmumu pamatojot ar nepieciešamību jautājumu skatīt 2015.gada budžeta kontekstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+