Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
7. augusts, 2015
Drukāt

Francija vienojas “Mistral” darījuma lietā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas prezidents Fransuā Olands un viņa Krievijas kolēģis Vladimirs Putins panākuši vienošanos par kompensācijām, kas Parīzei būs jāsamaksā Maskavai par diviem Ukrainas krīzes dēļ nepiegādātajiem “Mistral” klases karakuģiem.

Vienošanās paredz, ka Krievija par karakuģiem, kurus paturēs Francija, “saņems kompensāciju pilnā apmērā”. Visas Krievijas iekārtas, kas uzstādītas uz kuģiem, tiks demontētas un nodotas atpakaļ. Krievija vienlaikus paziņojusi, ka Parīze jau ir atmaksājusi visu naudu, ko Maskava tai samaksājusi par karakuģiem, un tā šo jautājumu uzskata par atrisinātu. “Krievijas prezidents un Francijas prezidents pieņēma kopīgu lēmumu anulēt kontraktu,” teikts Kremļa paziņojumā, kas izplatīts pēc līderu telefonsarunas. Tiek lēsts, ka Francija Krievijai samaksājusi aptuveni 1,2 miljardus eiro. Saskaņā ar neoficiālu informāciju Francija kompensējusi arī naudu, ko Krievija tērējusi “Mistral” kuģu apkalpes apmācīšanai, kā arī citus izdevumus. Francijai pirmais “Mistral” klases kuģis Krievijai bija jāpiegādā pērn, taču piegāde tika iesaldēta.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+