Mobilā versija
+2.0°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
7. augusts, 2015
Drukāt

Francija vienojas “Mistral” darījuma lietā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Francijas prezidents Fransuā Olands un viņa Krievijas kolēģis Vladimirs Putins panākuši vienošanos par kompensācijām, kas Parīzei būs jāsamaksā Maskavai par diviem Ukrainas krīzes dēļ nepiegādātajiem “Mistral” klases karakuģiem.

Vienošanās paredz, ka Krievija par karakuģiem, kurus paturēs Francija, “saņems kompensāciju pilnā apmērā”. Visas Krievijas iekārtas, kas uzstādītas uz kuģiem, tiks demontētas un nodotas atpakaļ. Krievija vienlaikus paziņojusi, ka Parīze jau ir atmaksājusi visu naudu, ko Maskava tai samaksājusi par karakuģiem, un tā šo jautājumu uzskata par atrisinātu. “Krievijas prezidents un Francijas prezidents pieņēma kopīgu lēmumu anulēt kontraktu,” teikts Kremļa paziņojumā, kas izplatīts pēc līderu telefonsarunas. Tiek lēsts, ka Francija Krievijai samaksājusi aptuveni 1,2 miljardus eiro. Saskaņā ar neoficiālu informāciju Francija kompensējusi arī naudu, ko Krievija tērējusi “Mistral” kuģu apkalpes apmācīšanai, kā arī citus izdevumus. Francijai pirmais “Mistral” klases kuģis Krievijai bija jāpiegādā pērn, taču piegāde tika iesaldēta.

Pievienot komentāru

Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+