×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Vienojas no 2016.gada ES ieviest finanšu darījumu nodokli

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04193187 Austrian Finance Minister Michael Spindelegger talks to the media before the Ecofin Finance Ministers meeting at the EU council headquarters in Brussels, Belgium, 06 May 2014. EPA/JULIEN WARNAND

Eiropas Savienības (ES) 11 dalībvalstis ir vienojušās no 2016.gada ieviest finanšu darījumu nodokli, otrdien paziņoja Austrijas finanšu ministrs Mihaels Špindelegers.

Valstis, kuru vidū ir arī lielākās bloka zemes Vācija, Francija, Itālija un Spānija, sākotnēji nodokli noteiks tikai akciju un dažu derivatīvu darījumiem, Austrijas ministrs teica ES finanšu ministru sanāksmē Briselē.

Iecere par finanšu darījumu nodokli tiek virzīta kopš 2008.-2009.gada finanšu krīzes ar mērķi ierobežot spekulatīvus darījumus un atgūt krīzes laikā banku glābšanā ieguldītos līdzekļus. Tomēr visu 28 ES dalībvalstu atbalstu iecerei iegūt neizdevās.

Pret to asi iebilst Lielbritānija, kur atrodas ES lielākais finanšu centrs Londonas Sitija, norādot, ka tas ir populistu plāns, kas kaitēs ekonomikai un mazinās banku globālo konkurētspēju.

“Tas nav nodoklis baņķieriem, tas ir nodoklis darbaspēkam, investīcijām, cilvēku pensijām. Tādēļ Lielbritānija nevēlas tajā piedalīties,” paskaidroja Lielbritānijas finanšu ministrs Džordža Osborns. Viņš arī solīja apstrīdēt nodokli, ja tas apdraudēs tās ekonomikas, kas nav iesaistījušās tā ieviešanā.

ES augstākā tiesa pagājušā nedēļā noraidīja Lielbritānijas sūdzību pret nodokli kā priekšlaicīgu, jo nodoklis vēl nav stājies spēkā.

Austrijas finanšu ministrs uzņēmās 11 valstu grupas vadību un līdz gada beigām pabeigs tiesību normu izstrādi. Šajā valstu grupā ietilpst Austrija, Beļģija, Francija, Grieķija, Igaunija, Itālija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Spānija un Vācija.

ES aplēses liecina, ka ar jauno nodokli gadā varēs iekasēt 30 miljardus eiro.

Jaunais finanšu darījumu jeb transakciju nodoklis būs attiecināms uz darījumiem visā pasaulē, ko veiks finanšu institūcija, kas bāzēta kādā no 11 valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+