×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Vienojas par 30 miljardu eiro piešķiršanu Spānijas banku atbalstam

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eirozonas finanšu ministri sanāksmē Briselē naktī uz otrdienu, 10.jūliju, panākuši vienošanos par 30 miljardu eiro (21,08 miljardu latu) piešķiršanu finanšu grūtībās nonākušo Spānijas banku atbalstam.

Kā apstiprināja Eirogrupas prezidents Žans Klods Junkers, deviņas stundas ilgās tikšanās laikā panākta politiskā vienošanās par saprašanās memoranda projektu Spānijas jautājumā, un “mēs plānojam noslēgt oficiālu vienošanos jūlija otrajā pusē”. Šī vienošanās “līdz mēneša beigām ļaus piešķirt 30 miljardus eiro” Spānijas banku atbalstam, skaidroja amatpersona.

Apmaiņā pret aizdevumu eirozona no Spānijas pieprasīs reformas atsevišķās bankās, kā arī visā banku sektorā kopumā, uzsvēra bloka ekonomikas un monetāro lietu komisārs Oli Rēns.

Spānijai nāksies ievērot Briseles noteiktos budžeta deficīta līmeņa griestus un samazināt budžeta deficītu līdz 6,3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) jau šogad, nākamgad šis rādītājs jāsamazina līdz 4,5%, bet 2014.gadā jau līdz 2,8%, norādīja Rēns. Spānijas valdība solījusi šogad samazināt budžeta deficītu līdz 5,3% no IKP.

Spānija šā gada maijā koriģēja 2011.gada budžeta deficīta datus, paziņojot, ka deficīts veidojis 8,9% no IKP, nevis 8,51%, kā uzskatīts iepriekš.

Šajā pašā mēnesī ES brīdināja, ka Spānija šogad un nākamgad nespēs sasniegt tās budžeta deficīta mērķi, valsts ekonomikai vienlaicīgi saglabājoties recesijā līdz 2013.gadam.

Tikmēr eirozonas finanšu ministru sanāksmē panākta vienošanās, ka Eirogrupu arī turpmāk vadīs pašreizējais prezidents Junkers, kurš bija plānojis aiziet no amata 17.jūlijā.

Savukārt Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) vadītāja amatā iecelts vācietis, pašreizējais Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF) vadītājs Klauss Reglings.

Plānots, ka ESM uzsāks darbību šomēnes un gadu darbosies paralēli ar EFSF.

ESM darbības sākumu kavē fakts, ka vairākas valstis to vēl nav ratificējušas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+