×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Vienojas par atbalstu astoņu Latvijas novadu mazajām skolām

LETALETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) trešdien sarunā ar sociālajiem partneriem vienojusies ar jauno mācību gadu atbalstīt mazās skolas astoņos Latvijas novados, kur nepietiekamā skolēnu skaita dēļ noteikto skolēnu un pedagogu attiecību nav iespējams ievērot, informē IZM Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļā.

 

Puses vienojās nemainīt teritoriālā blīvuma koeficientu un saglabāt to iepriekšējā līmenī. Tas nozīmē, ka astoņu novadu izglītības iestādēm finansējums nesamazināsies un vairāk atbalstīs skolotājus, kuri strādā skolās ar 100 un mazāk bērniem. Tas attieksies uz skolām Amatas, Burtnieku, Ciblas, Jēkabpils, Pāvilostas, Rucavas, Rugāju un Ventspils novadā.

Vēl panākta vienošanās, ka piemaksas darba algai saņems tie pedagogi, kuri strādā ar bērniem ar īpašām vajadzībām. Plānots no jaunā mācību gada paaugstināt programmu koeficientu speciālajās izglītības programmās un speciālajās skolās. Tāpat paliek spēkā IZM plānotās piemaksas darba algai pedagogiem ar 3., 4. un 5.kvalitātes pakāpi.

IZM tikās ar vairākiem sociālajiem partneriem – Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību, Latvijas izglītības vadītāju asociāciju, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju -,  lai diskutētu par IZM  plānotajiem grozījumiem valsts mērķdotācijas aprēķināšanā pedagogu atalgojumam, panākot iesaistītajām pusēm pieņemamu rezultātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+