×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Vienojas par Baltijas simbolistu izstādi Parīzē 2019. gadā

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Francijas kultūras ministre Odrē Azulē.

Otrdien, 31. maijā, kultūras ministre Dace Melbārde Briselē vienojās ar Francijas kultūras un komunikācijas ministri Odrē Azulē (Audrey Azoulay) par sadarbību četru Baltijas nacionālo mākslas muzeju kopizstādes rīkošanā Parīzē, gatavojoties Baltijas valstu simtgadei, informē Kultūras ministrija.

Kultūras ministre Dace Melbārde un Francijas kultūras un komunikācijas ministre Odrē Azulē tikās, lai pārrunātu triju Baltijas valstu kopīgās izstādes par simbolisma laikmetu Baltijā organizēšanu Parīzē 2019. gadā. D.Melbārde izteica vēlmi cieši sadarboties ar Franciju kā vēsturiski svarīgu partnervalsti un iepazīstināja ar izstādes projektu “Simbolisms Baltijā”, kas top triju Baltijas valstu, tostarp Latvijas, simtgades starptautiskās programmas ietvaros.

O. Azulē apliecināja vēlmi un gatavību sadarboties, kā arī izteica atzinību par projekta veiksmīgo attīstību. Tāpat ministre pauda gatavību atbalstīt centienus, lai šai izstādei tiktu nodrošināta piemērota un atpazīstama izstāžu telpa.

Šī ir vēsturiski nozīmīga izstāde, jo pēdējā Baltijas valstu mākslas muzeju kopīgā reprezentācija Parīzē notikusi pirms 2. Pasaules kara – 1937. gadā. Pēdējos gadu desmitos simbolisma tēma ir daudzu Eiropas muzeju un pētnieku uzmanības lokā, tāpēc Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir iecerējis veidot izstādi “Simbolisms Baltijā”, kas atspoguļotu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mākslu 19. un 20. gadsimta mijā. Līdzdarboties kā izstādes kurators un piedalīties izstādes koncepcijas un kataloga veidošanā piekritis pazīstamais franču simbolisma pētnieks Rodolfs Rapeti, uzsvēra KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+