×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Vienojas par dzimstības veicināšanas fondu


paradnieks_leta2

Koalīcijas partiju sadarbības padome vakar konceptuāli atbalstījusi nacionālās apvienības “VL”/”TB”/LNNK piedāvāto ieceri veidot Valsts dzimstības veicināšanas fondu.


“Koalīcija atzina, ka ideja ir laba. Tagad tā jāizvērtē Finanšu ministrijai no finansiālā aspekta un Tieslietu ministrijai no tiesiskā aspekta,” pastāstīja Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks. Deputāts norādīja, ka nepieciešams arī konkretizēt šāda fonda uzdevumus.

Iecerēts, ka šāds fonds sekmētu dzimstību un demogrāfiskās situācijas uzlabošanos Latvijā ilgtermiņā. “Tikai steidzami un mērķtiecīgi risinot demogrāfijas jautājumus, nākotnē ir iespējama latviska Latvija un stabila tautsaimniecības izaugsme. Būtiski, ka šāda fonda darbības mehānismu jau nekavējoties ir iespējams nodrošināt, nepalielinot nodokļu maksājumus, bet daļu uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaižu, kuras saņemtas par ziedojumiem sabiedriskā labuma organizācijām, novirzot arī dzimstības veicināšanai,” skaidroja Parādnieks.

Viņaprāt, ir jāatbalsta sports un kultūra, bet vienlaikus ir nepieciešams parūpēties arī par to, lai šie sporta un kultūras pasākumi nākotnē būtu plaši apmeklēti.

 

Pēc deputāta skaidrojuma, fonda ieņēmumus veidotu iezīmēts finansējums katru gadu, nosakot ar likumu, ka visi uzņēmumi, kas ziedo sabiedriskā labuma statusu ieguvušām organizācijām, saņemot par to nodokļu atlaides, 20% no šīs ziedojamās summas novirza Valsts dzimstības veicināšanas fondam.

 

Patlaban, ja uzņēmums ziedo sabiedriskā labuma organizācijai, tad uzņēmumam tiek samazināts uzņēmuma ienākuma nodoklis par 85% no ziedotās summas. Fondā nonāktu 20% no kopējās ziedotās summas, par kuru saņemta nodokļa atlaide, tādējādi, piemēram, ņemot vērā 2010. gada rādītājus, fonds saņemtu 2,7 miljonus latu.

Iecerēts, ka fonda augstākā pārvaldības institūcija būtu padome, kurā darbotos labklājības ministrs, Veselības ministrijas pārstāvis, Finanšu ministrijas pārstāvis, Izglītības ministrijas pārstāvis, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis un piecu nevalstisko organizāciju – “Māmiņu kluba”, “Nākotnes fonda”, asociācijas “Ģimene” un Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības pārstāvis. Vienlaikus Parādnieks norāda, ka tas ir atvērts jautājums, kam tieši ir jābūt pārstāvētam šādā fondā un kura ieguldījums varētu dot vislielāko pienesumu.

Juridiski fonds varētu darboties kā valdības pārraudzībā esoša publisko tiesību juridiska persona, valsts kapitālsabiedrība vai publisks nodibinājums, ko pārrauga Ministru kabinets ar ministrijas starpniecību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+