×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Vienojas, kā trūcīgajiem kompensēs elektrības sadārdzinājumu

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Valdība otrdien apstiprināja Labklājības ministrijā (LM) tapušo likumprojektu par elektroenerģijas cenu sadārdzinājuma kompensāciju, kas paredz trūcīgām un maznodrošinātām personām ikmēneša atbalstu piecu eiro apmērā no jaunā gada.

Galīgais lēmums būs jāpieņem Saeimai.

Paredzēts, ka tiesības saņemt atbalstu ir mājsaimniecībai, ja kāda no šīs mājsaimniecības personām ir atzīta par trūcīgu vai maznodrošinātu un ir noslēgusi līgumu ar elektroenerģijas tirgotāju.

Likumprojekts paredz visiem vienādu atbalsta apmēru, kas tiek novērtēts pēc patēriņa par 100 kWh mēnesī neatkarīgi no patēriņa un mājsaimniecības lieluma.

Informācija par konkrētām mājsaimniecībām tiks novirzīta tirgotājiem, kuri samazinās personas rēķinu. Šo informāciju uzņēmējiem nodos pašvaldības, katram tirgotājam iesniedzot informāciju tikai par tām personām, kuras ir klienti konkrētajam tirgotājam.

Pašvaldība informāciju nosūtīs Valsts informācijas sistēmu savietotājam, par ko atbild Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Ja persona atteiksies tirgotājam nodot likumprojektā paredzētos datus, tad alternatīvs risinājums ir sniegt atbalstu sociālās palīdzības ietvaros no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

LM norāda, ka valsts atbalsts neattieksies uz denacionalizēto ēku īrniekiem, mājsaimniecībām, kuras elektroenerģiju saņem pastarpināti no ēku apsaimniekotājiem, sociālo māju īrniekiem. Lai likvidētu nevienlīdzīgo attieksmi, pašvaldībai saistošajos noteikumos būtu jāparedz papildu atbalsta sniegšana no sava budžeta līdzekļiem sociālās palīdzības ietvaros.

Ekonomikas ministrija pārskaitīs elektroenerģijas tirgotāja rēķinā norādīto atbalsta summu elektroenerģijas tirgotājam 10 darbdienu laikā pēc rēķina saņemšanas, paredz projekts.

Prognozēts, ka 2015.gadā un 2016.gadā ik gadu kompensācijām būs nepieciešami 5 122 339 eiro.

Elektroenerģijas tirgotāju ieskatā likumprojektā ietvertais regulējums paredz jaunus pienākumus, kas rada administratīvo slogu. Tirgotāji arī uzskata, ka šādas izmaiņas neveicina konkurenci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+