Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
7. augusts, 2014
Drukāt

Strīdā par optiskā kabeļa vilkšanu panāk vienošanos ar zemniekiem

Foto-Ivars BušmanisFoto-Ivars Bušmanis

Pēc publikācijas “Latvijas Avīzē”, kad zemnieki pauda neapmierinātību ar optiskā kabeļa rakšanas darbiem ražas novākšanas laikā, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) vienojies ar Bauskas novada domi un zemnieku pārstāvjiem par risinājumu saistībā ar platjoslas projekta īstenošanu. Paredzēts, ka līdz 1. septembrim tiks apturēti būvdarbi, lai ļautu zemniekiem novākt ražu. Pēc šā datuma turpināsies iepriekš paredzētie optiskā kabeļa izbūves darbi. Bauskas novadā darbi tiek veikti 130 km garumā.

Bauskas novada domes valdes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis: “Panāktā vienošanās ir labs rezultāts, un mūsu novada zemnieki paspēs novākt visu šā gada ražu vietās, kur paredzēta platjoslas projekta būvniecība.” LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta atgādina, ka darbu veikšanā nav pieļaujamas atkāpes no termiņa – 1. septembris, jo LVRTC nevar atļauties riskēt ar 26 miljonu eiro lielu projektu un apjomīgajiem zaudējumiem, kas tādējādi rastos. Tāpēc LVRTC aicina visus lauksaimniekus iespēju robežās pabeigt plānotos darbus pirms paredzētā termiņa.

“Latvijas Avīze” jau ziņoja, ka optiskā tīkla infrastruktūras būvniecība tika veikta, darbus nesaskaņojot ar lauku saimniecību īpašniekiem, par ko satraukumu pauda graudaudzētāji, norādot uz labības lauku izbraukāšanu. LVRTC gan apgalvoja, ka darbi tiek veikti teritorijās, kas atrodas VAS “Latvijas valsts ceļi” valdījumā, bet zemnieki mēdz apsēt laukus ne tikai sava īpašuma ietvaros, bet arī apsēj valsts autoceļu nodalījuma joslas, kurās paredzēts veikt būvdarbus.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (11)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+