×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. augusts, 2013
Drukāt

Vienojas Rīgas pilī esošos muzejus pārcelt uz citām telpām

foto - Letafoto - Leta

Rīgas pilī izvietoto muzeju vadītāji pirmdien vienojās, ka muzejiem jāpamet Rīgas pils telpas iespējami drīzā laikā, aģentūrai BNS pavēstīja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa.

KM pirmdien notika sanāksme par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM), Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) krājumu pārvietošanu no Rīgas pils telpām uz pagaidu krātuvēm, kurā piedalījās “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ), KM un Rīgas pilī esošo muzeju vadītāji.

LNVM direktors Arnis Radiņš, LNMM direktore Māra Lāce un RMM direktore Ilze Knoka bija vienisprātis, ka muzejiem jāpamet Rīgas pils telpas iespējami drīz, lai saglabātu kultūrvēsturiskās vērtības un eksponātus, kuri jāpārceļ uz kultūrvēsturiskajām vērtībām piemērotākām un drošākām telpām.

Pēc KM uzskata, lai nodrošinātu kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanu, pašlaik ir jāvienojas par kultūras vērtību uzglabāšanai piemērotāko risinājumu. KM valsts sekretārs Guntis Puķītis uzsvēra, ka pagaidu telpu risinājumiem ir jābūt atbilstošiem, ievērojot muzeju specifiskās prasības, kas saistītas ar eksponātu uzglabāšanu. Ministrija kā vienu no risinājumiem ir piedāvājusi iespēju Latvijas Nacionālās bibliotēkas topošās ēkas krātuvē izvietot būtisku RMM krājuma daļu, kurai tur būtu vispiemērotākie klimatiskie apstākļi, piemēram, manuskriptu un citu kultūrvēsturisko vērtību uzglabāšanai.

Muzeju un KM pārstāvji sanāksmē tika iepazīstināti ar VNĪ veiktajiem aprēķiniem par muzeju pārvietošanu uz pagaidu krātuvēm, telpu tehnisko stāvokli, par atbilstīgu jauno telpu pielāgošanu un sagatavošanu muzeju vajadzībām. VNĪ pārstāvji  informēja par telpām Brīvības ielā 32, bijušajā Vēstures un filozofijas fakultātē, kuras varētu pielāgot LNVM ekspozīciju izvietošanai. Savukārt, lai pienācīgi izvietotu muzeja krājumu daļu, tiek piedāvātas telpas Lāčplēša ielā 106/108, kur plānots pielāgot vairākus korpusus. Paredzēts, ka VNĪ veiks precīzākus aprēķinus, kas atbilst konkrētajiem piedāvātajiem telpu risinājumiem atbilstoši muzeju specifiskajām vajadzībām.

Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka jāturpina arī jau agrāk plānotās jaunās muzeju krātuves ēkas Rīgā, Pulka ielā, projekta īstenošana līdz 2016. gada pirmajai pusei.

Ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 20. jūnija vakarā, un to izdevās nodzēst vien pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bijusi 3200 kvadrātmetru. Ugunsgrēka cēloņi joprojām nav zināmi. Pilī joprojām norit ugunsgrēka seku likvidēšanas darbi.

Rīgas pilī atrodas daļa Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ārzemju mākslas kolekcijas, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājums, kā arī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Remonta dēļ Valsts prezidenta rezidence ir pārcelta uz Melngalvju namu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+