×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Vienojas šogad visām pensijām indeksēt vienādu daļu – 285 eiro (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība šodien atbalstīja grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz, ka šogad visām pensijām tiks indeksēta vienāda daļa – 285 eiro, un indeksācijā tiks ņemts vērā faktiskais patēriņa cenu indekss un 25% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem.

Tāpat grozījumi paredz, ka 2015.gadā un turpmākos gadus tiks indeksētas visas valsts pensijas vai tās daļas apmērs, kas nepārsniedz 50% no iepriekšējā gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, ņemot vērā jau minētos rādītājus.

Plānots, ka pensiju indeksācija ik gadu notiks 1.oktobrī.

Pensijas netiks pārskatītas, ja kopējais faktisko patēriņa cenu un apdrošināšanas iemaksu algas indekss būs mazāks par skaitli “1”. Savukārt, ja iemaksu algas reālais pieaugums būs lielāks par 15%, indeksācijā tiks ņemti vērā nevis 25% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem, bet 15%.

Ja pensijas pārskatīšanai kārtējā gadā aprēķinātais pensijas apmērs būs mazāks par iepriekšējā gadā pārskatīto pensijas apmēru, tad pārskatīs lielāko – iepriekšējā gadā noteikto pensijas apmēru.

Plānots, ka indeksācija skars aptuveni 476 600 vecuma pensijas saņēmējus, 10 300 izdienas pensiju un 71 700 invaliditātes pensiju saņēmējus, kā arī 19 000 apgādnieka zaudējuma pensiju, 8000 atlīdzības par darbaspēju zaudējumu saņēmēju, 2000 apbedīšanas pabalstu un 500 laulātā nāves gadījumā izmaksājamo pabalstu saņēmējus.

Grozījumus likumā “Par valsts pensijām” vēl jāpieņem Saeimā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bijušajiem un esošajiem ministriem un deputātiem !!!

    1)Atdodiet pensionāriem to miljardu LATU,kurus Kalvīša valdība nozaga un ieblēdīja pamatbudžetā .
    2)Atdodiet to gandrīz miljardu pensionāru latu,ko Godmanis iebāza Parexā.
    Tad arī varēs indeksēt un nečīkstēt !
    Citādi jūs uzvedaties kā tas zaglis,kurš bļāva:”Turiet zagli!!!!”

  2. Atkal nesaprotami izteikts. Kādu summu indeksēs, ja mana pensija ir 200 EUR? Pēc rakstītā sanāk, ka indeksēs 285 EUR. Vai jāsaprot, ka indeksēs visas pensijas līdz 285 EUR.?

Draugiem Facebook Twitter Google+