×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Vienoti pret Krievijas agresiju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ukrainas parlamenta Eiropas integrācijas komitejas priekšsēdētājas pirmais vietnieks Ostaps Semeraks (Ostap Semerak) piedalās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentu savienības un Eiropas lietu komiteju konferences (COSAC) priekšsēdētāju sanāksmes diskusijā "Austrumu partnerība un nākotnes izaicinājumi".

Vakar Saeimā Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji (COSAC) pieņēma kopēju paziņojumu par situāciju Ukrainā.

Tajā stingri nosodīta Ukrainas pilsētas Mariupoles apšaude, kuras dēļ bojā gāja 30 civiliedzīvotāju, un ņemts vērā 2015. gada 29. janvāra ārkārtējās Ārlietu padomes paziņojums, kurā tiek konstatēti fakti, kas “liecina par Krievijas pastāvīgo un aizvien pieaugošo atbalstu separātistiem – tas norāda uz Krievijas atbildību”. Vienlaikus Krievija aicināta veikt reālus pasākumus situācijas deeskalācijai Ukrainas austrumu reģionos, ievērot Minskā panāktās vienošanās. COSAC uzsver arī Ukrainas tautas tiesības brīvi un bez citu valstu iejaukšanās izvēlēties savas valsts sabiedrotos.

Atzinīgi pieņemto dokumentu novērtēja arī Ukrainas Augstākās radas Eiropas integrācijas komitejas priekšsēdētājs Ostaps Semeraks, kurš bija ieradies uz apspriedi Rīgā. “Vēlos pateikties par atbalstu Ukrainai. Tomēr Minskā panāktās vienošanās netiek pildītas, jo uz otro sarunu kārtu neieradās teroristisko organizāciju pārstāvji un viņi nav gatavi apspriest iespēju izbeigt cīņas,” pēc COSAC tikšanās sacīja O. Semeraks. Viņš uzsvēra, ka Ukraina cer uz konflikta risināšanu tā sauktajā Ženēvas formātā, kurā piedalītos Krievija, Ukraina, ES un ASV.

COSAC tikšanās notika Latvijā kā ES prezidējošajā valstī. Debatēs Zviedrijas parlamenta spīkers Urbans Ālins uzsvēra, ka Ukrainai nepieciešamas dažādas reformas un tai ir svarīgs ES atbalsts. “Zviedrija zaudēja Poltavas kaujā, bet tagad sanāk, ka tas ir labākais, kas noticis mūsu vēsturē. Pirms tam bijām militārā lielvara Eiropā, taču mums aizmugurē bija maza valsts, par kuru bija jārūpējas,” ar šo līdzību Zviedrijas parlamenta priekšsēdētājs aicināja Krieviju padomāt par citiem attīstības veidiem, nevis iebiedējot kaimiņus. “Eiropai ir jāpaliek vienotai vienā balsī pret Krievijas agresiju,” norādīja Zviedrijas parlamenta priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ой, да шла бы эта Швеция в «Полтаву» вместе со своими советами. Заняться нечем больше, подводную лодку ищите дальше!

Draugiem Facebook Twitter Google+