×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

“Vienotība” ar “Nacionālo apvienību” izteic pārmetumus viena otrai bēgļu jautājumā; tiek organizēts pikets (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdību veidojošo partiju pārstāvji - nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, 12.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis un "Vienotības" līdere - 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pēc jaunās valdības deklarācijas un koalīcijas sadarbības līguma parakstīšanas.

Sekojot Igaunijas piemēram, Latvijā 4.augustā pie Ministru kabineta biedrība “Tēvijas sargs” organizē protesta akcija pret bēgļu uzņemšanu, ko atbalsta un aicina apmeklēt arī koalīcijas partija “Visu Latvijai!-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), liecina partijas ieraksts sociālajā tīklā “Twitter”.

Tikmēr “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa “LNT Ziņām” paudusi sašutumu par VL-TB/LNNK pozīciju, sakot, ka apvienība atradusi jaunu ienaidnieku- “ja mums visu laiku bija “krievi nāk”, tad tagad mums “bēgļi nāk””.

“Es ceru, ka Nacionālās apvienības ministri stāvēs pie Ministru kabineta un paši protestēs pret savu valdību un pret savas valdības veikto politiku,” teica Āboltiņa. Viņai tas šķiet dīvaini, nepieņemami un nekādā veidā neatbilstoši ne koalīcijas līgumam, ne koleģiālai rīcībai.

Savukārt Saeimas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) sociālajā tīklā “Twitter” ierakstījis: “”Vienotība” un “ZZS” koalīcijas līgumu pārkāpa brīdī, kad, ignorējot NA pozīciju un sabiedrības viedokli, tās nolēma uzņemt ieceļotājus.” Esot pārkāpts koalīcijas līguma punkts, “kurš paredz, ka ir jāpanāk vienbasīgs atbalsts jautājumos, kuri ir saistīti ar fiskālu ietekmi.”

Attiecībā uz Solvitas Āboltiņas izteikumu “LNT Ziņās” Dombrava arī pauž komentāru: “Āboltiņas kundzei vajadzētu atcerēties, ka NA bija vienīgā partija, kura laicīgi un precīzi norādīja uz riskiem, kurus rada Krievija.”

Arī Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK) skaidrojis, ka apvienības deputāti uzskata: Latvijai ir nepieciešams uzstāt uz papildu kritēriju ieviešanu sarunās par bēgļu uzņemšanu – pamatiedzīvotāju attiecību pret valstī dzīvojošajiem imigrantiem. Viņaprāt bēgļu jautājums būtu jāskata ne tikai valdībai, bet arī Saeimai.

Saeimas Eiropas lietu komisija jau bija formulējusi savu nostāju šajā jautājumā, tomēr, kā sacīja Bērziņš, valdība to neesot ņēmusi vērā.

Lai gan bēgļu dēļ koalīcija ir sašķelta, par krīzi, kas apdraudētu valdības stabilitāti, neviena no varas partijām atklāti pagaidām nerunā.

Kā zināms, valdības atbalstītā pozīcija paredz uzņemt 250 bēgļus. Pirmos bēgļus varētu uzņemt jau rudenī, aģentūrai LETA pastāstīja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) padomniece Daiga Holma.

Kritēriji, pēc kādiem Latvijas puse izskatīs, kurus bēgļus uzņemt vai neuzņemt, būs zināmi tuvākajā laikā. Iekšlietu ministrs LNT atzinis, ka Latvija ir ieinteresēta uzņemt bēgļu ģimenes – vecākus ar bērniem.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) jau ir parakstījusi rezolūciju, ar kuru Valsts kancelejai sadarbībā ar Iekšlietu ministriju uzdots izveidot augsta līmeņa starpinstitucionālu darba grupu. Darba grupas uzdevums būs izstrādāt tiesisko un praktisko sistēmu 250 bēgļu uzņemšanai no Itālijas, Grieķijas un trešajām valstīm. Darba grupa izveidos Latvijas apstākļiem vispiemērotāko sistēmu šo personu integrācijai sabiedrībā, pagaidu mītnes vietai, nodarbinātībai, veselības aizsardzībai un citiem jautājumiem.
Paredzēts, ka darba grupā tiks iesaistīta Iekšlietu, Kultūras, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides un reģionālās attīstības ministrijas. Darba grupa varētu tikt izveidota līdz augusta vidum.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. VVF: ” Latvijā bēgļu jautājums tiks izmantots par kārtējo politisko cirku, kur īstenībā “nebūs rūpe ne par bēgļiem, ne viņu likteni un integrācijas nākotni, bet gan to, kā katram sasniegt savus politiskos mērķus, esot pie varas un atrodot dažādas jaunas varas kombinācijas.
  ++++++
  Te neko vairāk nevar piebilst kā vien to, ka NA slimo ar mazvērtības kompleksiem

  • Kad tas skars jūsu ģimeni Atbildēt

   Ja kādam vajag Vācijas un Francijas likteni, tad kritizējiet vien NA. Tikai tad, kad tas skars jūsu ģimeni, tad beidzot modīsieties.

 2. … Kolosali V vaditajas atkartotie meli, sakara ar NA it ka lauzto koalicijas savstarpejo sadarbibas likumu, atgadina pagajuso laiku nekaunigos un negodigos kaiminzemes ideologu treknos melus, kas ‘Lielo melu’ forma speja un vel spej aizraut daudzus Vakareiropas intelektualus un padarit tos par ‘izmantojamiem idiotiem’ , lai gan si metode Bezabrenes valdibas koalicija tiek pielietota no nomenaklaturas politikiem savu balelinu zombesanai, pret jaunas paaudzes koalicijas ‘revizijas komitejas locekliem’ – NA … !

  … ‘Meliem ir isas kajas’ , saka paruna … un musu tradicijas, par patiesibas vajadzibu kuras vel netiek macitas berniem visas skolas stav ka gaismas bakas saja gara tumsa musu Dainas … un cik piemerigi ir vardi divam musu damam:

  Melojiet svesi laudis,
  Es melot nemaceju;
  Kad es butu macejusi.
  Es ar butu melojusi. …

  … Un preteji musu atbildigajiem valsts vaditajikatram NA politikiem novelu sekmes vinu politiska cela virziena

  Skir, Dievin,manu celu
  Ardi manu valodinu,
  Es iestaju ar tautami
  Garajas valodas

 3. Āboltiņas kundze neko nedara, lai latvieši neiznīktu: latvieši brauc uz Īriju, Lielbritāniju maizes peļņā, nu brauks šurp pus Āfrikas bēgļu. Latviešiem nevar maksāt normālu algu, bēgļus baros par velti. Mums nav vajadzīga tāda Eiropas Savienība, kur nācija nevar attīstīties. Atbalsts Nacionālās apvienības politikai! Kauns Āboltiņas kundzei!

 4. Koleģiāla rīcība un bezierunu pakļaušanās “Vienotības” diktātam,nav viens un tas pats!

 5. Ko mēs āfrikāņu bēgļiem no Grieķijas piedāvāsim? Atbildēt

  Divreiz mazāku minimālo algu,trīsreiz augstāku PVN pārtikai? Kur ir slimokases un bezmaksas augstākā izglītība,kā Grieķijā?

 6. Vai ar mūsu pašu iedzīvotāju veselības aizsardzību viss ir kārtībā,Āboltiņas kundze? Vai tad pašreizējā veselības aizsardzības sistēma ar mēnešiem garajām rindām uz izmeklēšanu ir tā Latvijas apstākļiem visatbilstošākā?

 7. Obligātās veselības apdrošināšanas vietā,kā visās citās ES valstīs,”Vienotība” solidarizējas ar ekonomiskajiem bēgļiem no Āfrikas.

 8. Kas liedz piketēt Solvitai Āboltiņai?

 9. Protestēs pret “Vienotības” veikto politiku!

 10. No Es miljonus saņemt grib, taču dažus desmitus bēgļus uzņemt negrib.
  Jezga sakulta, lai novērstu uzmanību no Gerharda u.c. NA varoņiem.

  • Vai varat nosaukt precīzus skaitļus? Cik miljonu no ES saņemts, teiksim, pēdējā gada laikā un cik miljonu Latvija iemaksājusi ES kā dalībvalsts tajā pašā laikā?

 11. Starp “krievi nāk” un “bēgļi nāk” ir bezdibenis. Pēc bēgļiem no latviskas Latvijas paliks tikai atmiņas.

 12. Latvija uņemšot 250, Polija – 2000. Kur loģīka. Latvijai tad būtu jāuzņem apmēram 120- 130. Nonākot itkā ES vadībā (6 mēnešus), Latvijas valdība iztapīgi centās izpildīt norādījumus.

 13. Āboltiņa pēc nākošajām vēlēšanām dziedās pavisam citu dziesmu! Jo būs jāiet pie NA runāt, lai paņem koalīcijā 😀

  • Āboltiņa nedziedās,jo viņas vairs nebūs tur,kur viņa ir patlaban.Kādai gan nekaunībai jābūt,lai bēgļu jautājumā ko pārmestu NA.Vienotība ignorē NA pozīciju gandrīz visos jautājumos.

 14. Katrs šeit iemānīts vai piespiesti izmitināts citas tautas īpatnis samazina valstsnācijas procentuālo apjomu.Runātāju par negatīvu demogrāfiju mums netrūkst,bet pavilkt vienreiz visam apakšā svītru un pateikt,”pietiek”, nav drosmes nevienam.Jā, bet kā mums ar čigānu asimilāciju,kuri šeit it kā dzīvo, bet faktiski nedzīvo un neiedzīvosies nekad?

 15. Aboltiņasprāt, ja kāds uzdrīkstas domāt citādi nekā viņa, tas jau ir pārkāpis koalīcijas vienošanos. Vau tiešām koalīcijas līgumā vienojās, ka visi mās ar galvu , piekrītot ”Vienotībai” jebkurā jautājumā.

 16. – mums jau ir, vēl no “krievu laikiem” 22 000 Krievijas ekonomisko bēgļu Krievijas virsnieku veidolā, un ne tikai!

 17. Kur ir ES solidaritāte algās,pensijās,nodokļos,veselības obligātajā apdrošināšanā?

 18. NAV LATVIJA TIK BAGĀTA, LAI UZŅEMTU 250 BĒGĻUS, KURI VISI IR JAUNI VĪRIEŠI!?? NESAPROTU, KO DOMĀ LATVIJAS VALDĪBA UN SAEIMA??? PAŠIEM APSTĀKĻI IR NOSPIEDOŠI , JO ESAM AR NESALĪDZINĀMI MAZĀM ALGĀM UN PENSIJĀM ŠEIT DZĪVOJOŠIE attiecībā pret ES citāM valstīm!??? KUR NAUDA BĒGĻIEM? NESAPROTU!?? TAD TĀDĒĻ NAV NAUDA NE SKOLOTĀJU ALGĀM, NE PENSIJU INDEKSĀCIJAI 2 REIZES GADĀ? TĀDĒĻ, KA JĀUZTUR PILNĪGI CITAS ĀFRIKAS KONTINENTA TAUTAS, KURAS MASVEIDĀ LAIŽAS LAPĀS UZ EIROPU? KAD BEIDZOT LATVIJA TIKS SAKĀRTOTA UN KAD BEIDZOT VALDĪBA UN SAEIMA PAVEIKS KĀDU ACĪMREDZAMU LABU DARBU??? KAD BEIGS NICINĀT UN PAZEMOT ŠEIT DZĪVOJOŠOS, NEVIS IZTAPS ES ELITEI BRISELĒ??? NOTEIKTI BRISELĒ NEVIENS NEZIN MŪSU PATIESO STĀVOKLĪ, JO TO VIENKĀRŠI NOKLUSĒ MŪSU VADOŠĀ ELITE? KĀ CITĀDI SAPRAST AR VARU UZSPIESTOS BĒGĻUS, JA PAŠU TAUTA NABAGA UN ŠIM NĪCINĀŠANAS PROCESAM GALU NEREDZ!?? KO “VIENOTĪBA” KLŪP VIRSŪ VL/TBLNNK TĀ VIETĀ, LAI BŪTU SOLIDĀRA AR SAVU TAUTU? KAD BEIDZOT VALDĪBA UN SAEIMA RUNĀS AR SABIEDRĪBU ATKLĀTU VALODU UN STĀSTĪS PATIESĪBU??? KAD MUMS TO GAIDĪT??? PRETĪGI!!!

 19. Piekrītu deputātei Ivetai Grigulei, kura TV raidījumā Top 5 izteicās bēgļu jautājumā kategoriski PRET! Tie 250 ir tikai sākums, valdībai jādomā arī par to, kas notiks Latvijā pēc 5 un vairāk gadiem. Latvijai nav jākļūst par tādu kā Āfrikas filiāli, jo palīdzēt var arī ar humāno palīdzību vai kā citādi. Pareizi saka Grigule, ka solidaritāti ES valstu vidū vispirms jāpanāk tajā, lai visās ES valstīs ir vienāda minimālā alga, pensijas, lauksaimniecības maksājumi u.t.t. Kāpēc solidaritāti piemin tikai tad, kad citām ES valstīm tas ir izdevīgi?

  • Ja latvieteem nedzimst beerni un latvieshi kaa ekonomiski beeglji pamet dzimteni, tad ir labi, ka Latvijaa ieceljo Siirijas beeglji. Tie Latviju miilees. Valsts nedriikt iztukshoties. Bet visiem beeglju beerniem jaaiet latviskaas skolaas. Ja valdiiba zu to nepastaav, tad taa ir gljeeva.

   • Tiekamies piketā! Atbildēt

    Naivais! Bēgļi jau tagad ieplūst caur Daugavpili un runā skaidrā krievu valodā. It kā latviešu partijas Vienotība un ZZs ir nodevēju partijas, kas grib iznīcināt pamatiedzīvotājus.

Draugiem Facebook Twitter Google+