Latvijā
Politika

“Vienotība” atsauc parakstus par VDK dokumentu pētnieku darba uzraudzīšanu 16

Ilustratīvs attēls. Foto LETA

Saeima pagaidām nevērtēs vairāku deputātu ierosinājumu uzdot Saeimas Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijai uzraudzīt LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijas darbību, jo savu atbalstu tā virzībai parlamentā atsauca “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti.

Šo ierosinājumi iesniedza vairāki “Vienotības” Saeimas frakcijas deputāti, kā arī Latvijas Reģionu apvienības (LRA) līdere Nellija Kleinberga, tomēr šodien saņemta informācijas, ka Laimdota Straujuma (V), Inese Lībiņa-Egnere (V) un Romualds Ražuks (V) savus parakstus atsauca. Līdz ar to minētais lēmumprojekts šodien tika izslēgts no darba kārtības.

Deputātu ierosinājums arī paredzēja, ka Pilsonības komisijai būs regulāri jākontrolē paveiktais, bet nākamgad maijā jāiesniedz parlamentā ziņojums par darba rezultātiem. Paredzēts, ka Saeima par šādu uzdevumu parlamenta komisijai lems nākamnedēļ. Viena no iniciatīvas autorēm Lolita Čigāne (V/Par!) skaidroja, ka ir jānosaka atbildīgais par izpētes komisijas darbu, lai izpēte notiktu un uzdevums tiktu izpildīts.

Deputāti pagājušajā nedēļā lēma par vienu citu ierosinājumu saistībā ar VDK zinātniskās izpētes komisiju – Saeima noraidīja partijas “No sirds Latvijai” (NSL) un LRA deputātu pieprasījumu Ministra prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) sniegt informāciju par VDK zinātniskās izpētes komisijas darbības rezultātiem.

Kā ziņots, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) virza likumprojektu par bijušās VDK dokumentu nodošanu Latvijas Nacionālajam arhīvam līdz 1.martam. Politiskais spēks šos grozījumus virza, lai atvieglotu dokumentu pētīšanas procesu un to publicēšanu ar zinātniskajiem komentāriem, nosakot, ka publicēšana jāveic līdz 2018.gada 31.decembrim.

VL-TB/LNNK politiķis Ritvars Jansons aģentūrai LETA sacīja, ka Saeima par šo likumprojektu varētu lemt vēl pirms Ziemassvētkiem. Viņš gan piebilda, ka tam būtu svarīgs visas koalīcijas atbalsts, bet, piemēram, “Vienotību” neapmierinot atsevišķi juridiski jautājumi.

LA.lv