×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

“Vienotības” priekšsēdētāja vēlēšanas pārtop drāmā (20)

Notiek partijas "Vienotība" kongress. Foto - LETANotiek partijas "Vienotība" kongress. Foto - LETA

Vienā no karstākajām šīs vasaras dienām tumšā, ne pārāk labi vēdinātā telpā ar zīmīgu nosaukumu “H2O” (ūdens ķīmiskā sastāva formula) uz savu ārkārtas kongresu pulcējusies partija “Vienotība”. Zāle pilna, ne visiem delegātiem un interesentiem pietiek sēdvietu, jo darbakārtībā solīta intriga – divi priekšsēdētāja kandidāti. Viens – Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, kurš ilgi un mērķtiecīgi tiecies pēc līdera lomas (pērn bijis Andra Piebalga konkurents uz priekšsēdētāja amatu), taču pēdējās nedēļās paguvis nokaitināt partijas vadību ar kategoriskām prasībām par Saeimas frakcijas vadības nomaiņu, draudot pretējā gadījumā pats pamest partiju. Otrs – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kurš savu gatavību uzņemties priekšsēdētāja pienākumus atklājis tikai pēdējā brīdī – nedēļu pirms kongresa. Taču atrisinājums pienāca ātrāk.

Ašeradens: “Citi spēki nespēj aizstāt “Vienotību”.”

Abi kandidāti bija izlozējuši rindas kārtību, kādā uzrunāt biedrus. Pirmais tribīnē kāpa Ašeradens, kurš savu runu sāka ar pateicību līdzšinējam partijas vadītājam Piebalgam “par drosmi, noliekot savu reputāciju mūsu ķildu vidū, uzņemoties partiju vadīt tik sarežģītā laikā”. “Lai arī tu, Andri, esi atteicies no partijas amatiem, es ceru, ka tu aktīvi piedalīsies partijas dzīvē un nojauksi to ķēdi, kas ir raksturīga Latvijas politikai, – izstumt savus agrākos vadītājus. Tu darbosies aktīvi un piedalīsies arī nākamajās vēlēšanās,” norādīja Ašeradens. Runājot par Latvijas politiku, viņš sacīja, ka šobrīd pastāvot divi “destruktīvi politiskie virzieni”, kas darbojas pretēji valsts interesēm: “Galvenais Latvijas valsts pretinieks ir prokremliskais virziens. Tas balstās uz cilvēkiem, kuri joprojām nav ieauguši Latvijā, akceptējuši to kā mūsdienīgu Eiropas kopienas valsti. Prokremliskais virziens dažādos veidos vēlas mūs ievilkt atpakaļ Krievijas dominētajā postpadomju telpā. Otrs Latvijas valsts pretinieks ir valsts nozagšanas virziens – tā ir sistēma, kurā bezgodīgi biznesmeņi izmanto valsti savā labā, ignorējot tiesiskumu un elementāru politisko ētiku. (..) Gūstot panākumus vēlēšanās, abi šie destruktīvie virzieni var apvienoties, lai pārņemtu valsts vadību un nemanāmi pagrieztu kursu uz austrumiem, uz postpadomju telpu. Valsts nozagšana un prokremliskā politika lieliski sader kopā kā cimds ar roku.”

Ašeradens izteica cerību, ka pilsoņi līdz vēlēšanām sapratīs, kas ir tie spēki, kas noraida “postpadomju Latvijas” modeli, ar mājienu, ka pirmkārt tā, protams, ir “Vienotība”, jo “bez pārspīlējumiem var teikt, ka tieši “Vienotībā” koncentrēts vislielākais intelektuālais potenciāls un vislielākā kompetence”. Esot gan jāatzīst, ka arī liels intelektuālais potenciāls nepasargā no muļķīgiem lēmumiem. “Vienotības” gadījumā tā bijusi nespēja laikus norobežoties no partijas reputāciju graujošiem biedriem un valdības grožu atdošana Zaļo un zemnieku savienībai (“tas nav Āboltiņas jautājums,” gan steigšus piemetināja priekšsēdētāja kandidāts).

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Būs lielāka pensija Atbildēt

  Līdz vēlēšanām pasēdēs priekšā!

 2. Es teiktu: uzjaurinoši!

 3. Ašarāden,jūs jau izrakāt sev kapu,jo uzskatīt,ka ne Āboltiņa ir pie vainas Vienotības klīniskā nāvē,ir vairāk kā idiotisks pielīšanas gājiens par labu Solvitai,par sliktu partijai.TĀTAD nekas nemainīsies!Varat jau pasūtīt kapakmeni Vienotībai,jo tikai patriecot Āboltiņu būtuiespējams reanimēt partiju.To jau pierādīha cirks ar Piebalgu. Ampelmaņi!

 4. Jaunais laiks/Vienotība(gan Āboltiņa,gan Dombrovskis taču nāk no JL!) ir unikums,kuru neviens nespēs aizstāt! Gan ar pensiju apcirpšanu,gan IIN samazināšanu visiem miljonāriem,gan PVN raustīšanu augšup/lejup un citām nepārspētām darbībām!

 5. Ašrādens ir apaļa nulle.

 6. Kur tieši ir tas intelektuālais vienotības potenciāls?
  āboltiņa operdziedātāja?
  ekonomikas ministrs – ģeogrāfs? Ko tāds saprot no valstiski svarīgiem ekonomiskiem jautājumiem?
  kā šajos 4 gados tas potenciāls ir izpaudies darbos?
  Pārdota banka par sviestmaizi?
  Kā tieši?????
  kāds potenciāls – tādi arī rezultāti un laiks uz vēstures muzeju kā eksponātiem!!!

  • TE TIKAI ZOMBĒ TAUTU,
   KA JENOTĪBA IR VIENĪGAIS
   REĀLAIS VADOŠAIS SPĒKS !
   Nebūs daudz tādu idejisku
   pašnāvnieku, kuri ar esošo
   NEVĒLĒTO birokrātu varzu
   uzņemsies izvilkt valsti no
   purva un ar katru gadu
   kļūst arvien mazāk !
   Latvija ir nolemta iznīcībai !

 7. Kāda nu tur traģikomēdija, drīzāk jau nu komēdija… Šekspīram ir tāda luga” Liela brēka,maza vilna” tur arī figurē politiskas intrigas,greizsirdība,gods utt.!

 8. Drāma? Nē! Tikai traģikomēdija!

 9. Šausmas, bilde kā pazemes katakombās!

 10. Nu nu , tā sen nav drāma bet traģikomēdija, Šekspīrs priecātos un Tvaika ielai ar piebūve vajadzīga

 11. LATVIEŠU INTELEKTUĀLI! IZGLITOTI! KRAEMĻAM NAV PA PRĀTU, ŽEL KA LATVIEŠIM SC IR LABĀK ,NE KA VIENOTIBA! AIZTĀVĒT SAVĒJOS ,NE…

 12. NAV NEAIZSTĀJAMU CILVĒKU UN JO VAIRĀK – NEAIZSTĀJAMU PARTIJU!

 13. CIK TIEŠI UN PRECĪZI PATEIKTS, LAPIŅA KUNGS! PALDIES!
  1) Lielākais pretinieks prokremliskais virziens? Tad kāpēc tik tālu tas aizgājis??? 2) Otrs – valsts nozagšanas virziens. Tad kur bija ”Vienotības” juristi, ja oligarhi ietur šo virzienu un klāt viņiem nav iespējams tikt HUMĀNO LIKUMU DĒĻ! – KĀPĒC visu tiesiskumu var paiet????????? 3) Kādā veidā partija domā tagadējo kursu uz austrumiem pagriezt atkaļ, JA PREMJERS, PREZIDENTS UN SATIKSMES MINISTRS VISI IR prokremliskās ZZS BIEDRI??????????? Atbildes Ašeradens nav gaidām devis…

 14. Ašerādens:”Atdošana valdības grožus ZZS, tas nav Āboltiņās jautājums!” Intersanti kāpēc Āboltiņas mobilais telefons bija izslēgts tieši laikā, kad “eksprezidents” Bērziņs iedeva Dombrovskim stundu laika, lai sazinātos ar Āboltiņu, pirms demisijas paziņojuma. Šis jautājums droši vien Āboltiņas un Bērziņa strarpā iepriekš bija sakaņots. ( Sava veida valdības apvērsums)

  • nu apmāts esi ar Solvitas skasistumu?! Izlasīji Ašerādena runas pārskatu un nepamanīji, ka ne vārda par patiesajiem Vienotības kraha iemesliem? Akli! Vienkārši akli kļuvuši savas mirkļa labklājības iespaidā un viss! Ne jau Āboltiņa diriģēja liberastu bandu ar viņķelēm un čigānēm, bet bija bāba ar pautiem, kuru tik vienkārši par Kārli nepataisīt. Tur jau arī visas zilžurnaļugu bandas mieles pret šo dāmu! Vienotības noriets sākas ar nācijas un nacionālas Valsts nicinājumu, ložņājot, nevis pa LV Saeimas, bet pa Briseles spraugām un caurumiem, lai izdabātu cilvēknīdēju projektiem. Ašerādena runa ir tukša, bez cerības!

 15. Ašeradens ir papilloma uz Latvijas vaiga

 16. farsā pārtop, farsā neviss drāmā. nevajag žanrus jaukt

Draugiem Facebook Twitter Google+