×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

“Vienotība” darbam Nacionālās drošības komisijā virza Āboltiņu; viņa varētu to vadīt (5)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotība” darbam Saeimas Nacionālās drošības komisijā izvirzījusi partijas līderi Solvitu Āboltiņu, kura varētu kļūt par šīs komisijas priekšsēdētāju, noskaidroja aģentūra BNS.

Ārlietu komisijā no “Vienotības” būs Ojārs Kalniņš, kurš varētu turpināt komisiju vadīt, un Atis Lejiņš, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā – Ainars Latkovskis, kurš, visticamāk, turpinās būt komisijas vadītājs, Aleksejs Loskutovs un Veiko Spolītis, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā – bijušais eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis, kurš komisiju varētu vadīt, Ints Dālderis un bijušais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā – Lolita Čigāne un Janīna Kursīte, savukārt Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā – Jānis Upenieks un Ilze Viņķele.

Darbam Juridiskajā komisijā izvirzīti Inese Lībiņa-Egnere, Andrejs Judins un Āboltiņa, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā – Juris Šulcs, Aldis Adamovičs un Vilnis Ķirsis, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā – Inesis Boķis,Edvards Smiltēns un Dzintars Zaķis, Sociālo un darba lietu komisijā – Romualds Ražuks, un Hosams Abu Meri, bet Eiropas lietu komisijā – Čigāne, kura varētu kļūt par komisijas priekšsēdētāju, Kalniņš, Lejiņš un Šadurskis.

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā “Vienotību” pārstāvēs Aldis Adamovičs un Latkovskis, bet Pieprasījumu komisijā – Romualds Ražuks, Spolītis, Lībiņa-Egnere un Ķirsis, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā – Abu Meri, Judins, Jānis Upenieks un Kursīte, Publisko izdevumu un revīzijas komisijā – Loskutovs, Inesis Boķis, Dombrovskis un Edvards Smiltēns, bet Ilgtspējīgas attīstības komisijā – Viņķele, Zaķis, Dālderis un Juris Šulcs.

Jau vēstīts, ka daļa Saeimas komisiju vadītāju varētu turpināt darbu arī jaunajā parlamenta sasaukumā. Neoficiāla informācija liecina, ka komisiju priekšsēdētāju amatos varētu palikt pieci deputāti. Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju, visticamāk, turpinās vadīt Ainars Latkovskis (“Vienotība”), Sabiedrības saliedētības komisiju – Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība, NA), Valsts pārvaldes un pašvaldību komisiju – Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņa”), Sociālo un darba lietu komisiju – Aija Barča (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS), Ārlietu komisiju – Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”).

Savukārt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadību varētu uzticēt bijušajam eiroparlamentārietim Kārlim Šadurskim (“Vienotība”), jo līdzšinējais komisijas priekšsēdētājs Šadurska partijas biedrs Jānis Reirs kļuvis par finanšu ministru. Par Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju, visticamāk, kļūs 11.Saeimas priekšsēdētāja un “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa. Iepriekšējā Saeimas sasaukumā komisiju vadīja eksprezidents un Reformu partijas dibinātājs Valdis Zatlers.

Līdzšinējā Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (“Vienotība”) 12.Saeimā neiekļuva, tādēļ viņas vietā komisiju varētu vadīt “Vienotības” pārstāve Lolita Čigāne. Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadību varētu uzticēt NA deputātei Inesei Laizānei. Iepriekš komisijas priekšsēdētājas amatā bija Ināra Mūrniece (NA), kura kļuvusi par 12.Saeimas spīkeri.

Par Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītāju plānots iecelt bijušo valsts kontrolieri, partijas “No sirds Latvijai” līderi Ingunu Sudrabu, kura jau paudusi gatavību amatu šo ieņemt. Saistībā ar šīs komisijas vadību izskanējis arī ZZS pārstāvja Andra Bērziņa vārds. 11.Saeimā šīs komisijas priekšsēdētāja bija neatkarīgā deputāte Elīna Siliņa, kura vēlēšanās nekandidēja.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja amatu jaunajā parlamentā varētu ieņemt ZZS pārstāvis Jānis Vucāns. 11.Saeimas sasaukumā komisiju vadīja ZZS pārstāve Dana Reizniece-Ozola, kura jaunajā valdībā ieņēmusi ekonomikas ministres amatu. ZZS deputāts Māris Kučinskis varētu būt jaunizveidotās Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs, kura darbu sāks 12.Saeimā.

Savukārt par Juridiskās komisijas priekšsēdētāju uz 12.Saeimu nekandidējušās “Vienotības” pārstāves Ilmas Čepānes vietā varētu kļūt bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (NA), kurš komisijā darbojās arī 11.Saeimā. Otrs NA pārstāvis, bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, kuram atteikta pielaide valsts noslēpumam, kā dēļ viņš nekandidēja uz šo amatu jaunajā valdībā, iespējams, vadīs Tautsaimniecības, vides un agrārās politikas komisiju. 11.Saeimā komisijas priekšsēdētājs bija Jānis Ozoliņš (“Vienotība”), kurš jaunajā parlamentā neiekļuva.

Kopumā 12.Saeimā darbs noritēs 16 komisijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Savukārt par Juridiskās komisijas priekšsēdētāju uz 12.Saeimu nekandidējušās “Vienotības” pārstāves Ilmas Čepānes vietā varētu kļūt bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (NA)
  =====================================
  Kāpēc Āboltiņu nevarētu vadīt Juridisko komisiju?
  Vai patiešām gan Tieslietu ministrija , gan komisijas vadīšana jāatstāj Maksātnespējas administratoru partijas ziņā?
  Acīmredzami NDK darba mazāk…

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Katrai “virzīšanai” ir iniciators. Vai drīkstētu uzzināt šīs visai spalvainās idejas autoru?
  Prezidenta kungs šorīt TV ziņās teica, ka ir sasniegts balanss un viņam nešķiet, ka tas, ka no astoņiem pieci ir no “vainīgās” partijas, nav nekāds risks.
  Kādreiz redzēju kādu karstgalvi, kurš slēgtā kastē pavadīja vairākas stundas vai dienas starp skorpioniem. Un, brīnums, izdzīvoja!!! Vai Prezidents nolēmis personīgi pārbaudīt šo eksperimentu un kādēļ viņam un visiem mums tas vajadzīgs?!

 3. kundzītei , ja vien būtu palicis kaut kripatiņas godaprāta, sirdsapziņas, kauna, būtu kādu laiciņu jāturas pa gabalu no amatiem. Pietiek jau ar kaunpilno “iejunkurēšanos”!

 4. Koruptīvi politmafiozā shēmu sistēma rullē uz nebēdu…pērkam, pārdodam…balsis, gatavus krēslus….

 5. Par valsts drošību rūpesies okupācijas režīma aktīviste!Nekas labāks brīvību mīlošiem latviešiem nav kārtējo reizi atradies.Demokrātiju un citādi Latviju mīlošiem draud iestāties represiju laiki.

Draugiem Facebook Twitter Google+