×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2014
Drukāt

“Vienotība”: idejas par “rindu tīrīšanu” producē oponenti (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas “Vienotība” vadība noliedz, ka tās augšas plāno rindu tīrīšanu, lai atbrīvotos no neērtiem deputātiem, kā to šodien savā izstāšanās paziņojumā norādījis Saeimas deputāts Andris Buiķis.

Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns kā partijas vadības pārstāvis šādu tēzi dzird pirmo reizi, aģentūrai LETA skaidroja politiķis. Smiltēnam Buiķa lēmums bija pārsteigums un, sazvanoties ar deputātu, viņam tā arī neesot līdz galam tapusi skaidra parlamentārieša motivācija. Pašlaik vēl nevarot būt zināms, kas kandidēs, jo kandidātu sarakstu veidošana ir sākuma stadijā un valde nav pieņēmusi attiecīgus lēmumus. Ar Buiķi Smiltēns izrunājis tālāko darba procesu un viņam tapis skaidrs, ka deputāts paliks “Vienotības” Saeimas frakcijā.

Savukārt “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa šovakar izplatīja paziņojumu presei, kurā apliecina cieņu Buiķa kungam par mūža ieguldījumu Latvijas zinātnē un izsaka gandarījumu par kopēju darbu partijas “Vienotība” frakcijā divus Saeimas sasaukumus.

“Varu apliecināt, ka profesors Buiķis vienmēr ir ticis augstu vērtēts gan partijā, gan sabiedrībā,” raksta Āboltiņa. “Tāpēc gribu uzsvērt, ka “līdz Buiķa kunga ausīm nonākušās ziņas” neatbilst patiesībai. Lai arī partijas domes apstiprinātajā procedūrā partijas nodaļas nebija izvirzījušas viņu kā deputātu kandidātu 12.Saeimai, tomēr es kā partijas vadītāja būtu bijusi gatava personīgi ieteikt partijas valdei iekļaut viņu deputātu kandidātu sarakstā. Izsaku nožēlu, ka kolēģis izdarījis tik nopietnu lēmumu, pamatojoties uz patiesībai neatbilstošu informāciju.”

Smiltēns neuzskata, ka partijā būtu kādi nevēlami kadri un aģentūrai LETA norādījis – šādas idejas producē oponenti, cenšoties sēt aizdomas par to, kāda ir situācija. “Šis laiks ir ārkārtīgi uzvilkts un priekšvēlēšanu fāze ir sākusies dramatiski,” secina politiķis, skaidrojot, ka, ņemot vērā “Vienotības” līdzšinējos panākumus, citas partijas vēlēšanām gatavojas pēc principa “visu vai neko”.

Taujāts, vai no “Vienotības” neturpinās stāties ārā biedri, Smiltēns deputātu Buiķa, Ingunas Rībenas un Janīnas Kursītes-Pakules izstāšanos novērtēja kā atsevišķus pārsteigumus.

Kā ziņots, “Vienotība” šonedēļ zaudējusi trīs biedrus. Andris Buiķis šodien paziņoja par izstāšanos no “Vienotības”, jo deputātu neapmierina tas, ka bez viņa ziņas kāds cits politiķis pauž informāciju par Buiķa it kā pieņemto izvēli atgriezties akadēmiskajā vidē un nekandidēt nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vienotības sakarīgie cilvji!

  Auniet kājas un bēdziet no Vienotības – kamēr laiks!
  Jo ziedons steidzas, tam sekos rudens baigs…

  (t.i., vēlēšanas oktobrī un 4,9%.)

 2. Vienotību masē ļoti agresīvi. Dīvainā kārtā sit tikai to. Citus ne. Ne ZZS, ne SC, ne NA. Tāpēc tas viss, kas te notiek, izskatās pēc organizēta melņā PR. Par pensionāriem, kuri apvainojušies, ka netiek nāķamajā Saeimā, lai ērti un labi pavadītu laiku un saņemtu krietnu tiesu pie pensijas, nav vērts satraukties. Nav vērts satraukties tiktāl, ciktāl veco ļaužu aiziešanas manevrs nav uzskatāms par melnā PR sastāvdaļu.

  • Savus koalīcijas partnerus “sit” pati Vienotība; tās upuri ir bijuši Sprūdžs, Ķīlis, G. Berziņš, Jaunzeme-Grende, B. Broka, R. Naudiņš … Ar tādiem draugiem ka V., kam vajag ienaidniekus? Vai Vienotībai nebūtu laiks atbrīvoties no vecajiem padomiskiem prauliem, sākot ar Ābiltiņu un Zaķi?

   • un “kronis visam” vēl – tā Eināra Cilinska atbrīvošana no ministra amata par to, ka viņš izteica vēlēšanos (tikai!) nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa 16. martā…!

 3. Spriežot pēc izmēriem šis izskatās pēc nākamā Kalvīša…

  • Un vairāk tā arī tev nav ko teikt? Tikai uz citu apvainošanu esi, vai tā? Tālāk galva nestrādā. Labāk būtu paskatījies uz sevi spogulī un paklusējis. Jau tā virtuālā telpa pilna ar muļķībām un rupjībām.

 4. Lai turētu muti par Dombrovska un sievas afēru ar Hipoteku banku? Pārdod valsts banku, lai zaudētu parādu atmaksu? Blēdība vai afēra vai abi kopā?

 5. Ar Vienotības intrigām neviens nevar sacensties, atceraties kas notika ar Grendi!

Draugiem Facebook Twitter Google+