×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
3. augusts, 2017
Drukāt

“Vienotība” jaunas šķelšanās priekšā (33)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Kamēr “Vienotības” valde nespēj vienoties nedz par kopīgu partijas priekšsēdētāja amata kandidātu, nedz par Solvitas Āboltiņas atstādināšanu no Saeimas frakcijas vadītājas amata, tikmēr uz partijas pašreizējā priekšsēdētāja Andra Piebalga galda krājas iesniegumi no biedriem par izstāšanos no “Vienotības”. Drīzumā šim piemēram varētu sekot jau veselas nodaļas.

“Vairāki valdes locekļi grib, lai valde kongresam piedāvātu kopīgu partijas priekšsēdētāja amata kandidātu. Tas, protams, neizslēgtu iespēju arī citiem kandidēt,” vakar pēc valdes sēdes žurnālistus informēja Piebalgs. Edvarda Smil­tēna rosināto jautājumu par S. Āboltiņas atstādināšanu no frakcijas priekšsēdētājas amata valde vakar nemaz neiekļāva darbakārtībā, jo Āboltiņa nebija ieradusies uz sēdi. “Mēs pie šī jautājuma atgriezīsimies nākamajā valdes sēdē,” solīja Piebalgs. Arī par kopīgo kandidātu priekšsēdētāja amatam partijas valde varētu vienoties nākamnedēļ.

 

Kareivīgais pret mierīgo darbarūķi

Pagaidām interesi kandidēt uz priekšsēdētāja amatu izrādījuši tikai divi no “Vienotības” jaunākās paaudzes politiķiem – Saeimas deputāts Edvards Smiltēns un Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis. Pirmais gan savu kandidēšanu apturējis, pieprasot, lai partijas vadība vēl pirms kongresa pieņem vairākus lēmumus, tostarp atstādina no amata pašreizējo partijas Saeimas frakcijas vadītāju Āboltiņu. Viņaprāt, šāds solis jāsper nekavējoties, lai būtu skaidrs, “kurš patiesībā vada partiju”.

Smiltēna kampaņa balstīta konfliktā ar pašreizējo partijas vadību, bet Ķirsis ir daudz samiernieciskāks kandidāts. Viņaprāt, pietiek ar to, ka Āboltiņa jau ir paziņojusi, ka beigs aktīvu politisko darbību, nekandidēs nākamajās parlamenta vēlēšanās un nepretendēs uz amatiem partijas vadībā. Smiltēns apgalvo, ka “Vienotības” atdzīvināšanai nepieciešami “radikāli lēmumi”, bet izvairās atbildēt, kādi tieši. Turpretim Ķirsis gatavs runāt par konkrētiem darbiem, kā uzlabot partijas organizatorisko struktūru, kā atgriezties pie “Vienotības” pamatvērtībām un kā uzlabot programmatisko piedāvājumu. “Es būtu gatavs nekandidēt uz šo amatu, ja to darītu kāds no partijas pirmās līnijas līderiem – Valdis Dombrovskis, Eiroparlamenta deputāti vai ministri, bet pagaidām no viņiem šādu vēlmi nemana. Tad varbūt laiks pie darba ķerties jaunajai paaudzei. Esmu gatavs sacensties ar Edvardu. Nesen jau sevi pierādīju, vadot mūsu sarakstu pašvaldību vēlēšanās Rīgā. Tobrīd daudzi teica, ka “Vienotība” jau ir norakstīta un neiekļūs pašvaldībā. Tomēr mums izdevās pierādīt pretējo. Tagad laiks to pašu atkārtot arī partijā!” apņēmības pilns ir Ķirsis. Viņš atzina, ka lēmumu kandidēt uz partijas priekšsēdētāja amatu nav pieņēmis “viens pats klusumā”. Uz šo soli viņu esot mudinājuši vairāki partijas biedri, tostarp viņa piesauktie “pirmās līnijas līderi”. Tomēr politiķis neatklāja, kuri tieši.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Varbūt, ka Smiltēnam izdosies sasmelt izlieto ūdeni.

 2. nosprāgstiet beidzot,sasodītie jenoti

 3. Lai tik šķeļas!

 4. Tur vēl vispār ir kam šķelties? Tas pats ar citām partijām, vieni kašķi, amatu dalīšanas, kompromāti… Visa politika jau sašķelta tik tālu, ka šķidra ūdeņaina zupa vien sanāk.

 5. Tā tik ir vienotība! Steidzami jāmaina nosaukums!

 6. Nu nevajag uzreiz tā! Dombrovskis taču bija un ir nepārspējams IKP procentu speciālists,kādi vajadzīgi pat Eiropas padomē! Bez tam viņš risina vēl arī sociālo dialogu!

 7. Bet kur tad palicis partijas ģenerālsekretārs?! Ne redzams vairs,ne dzirdams!

 8. Tad Āboltiņa jau sapakojusi čemodānus uz vēstniecību?Nez uz kuru valsti tad bēgs?Un pārējie kas laižās prom,tie jūt ka ziepes briest bez rižās mammas piesegšanas?Nu mūciet mūciet,gan jau vēl ir kāda vietiņa kur ielīst pazagties.Var taču pie ZZS pārmesties galu galā.Tie tak nelietību reitingā pret tautu,neatšķiras ne ar ko.:D

 9. Par visu jāpateicas tai ū-ū-ū-ū , ar rudiem matiem ! Tikai dēļ viņas ambīcijām un slimīgās patmīlības partija jūk pa visām šuvēm ! A varbūt tāds arī ir viņas uzdevums ?

 10. Āboltiņa "Vienotību" gremdē Atbildēt

  Un labi, ka tā. Šī partija latviešu interses nav aizstāvējusi.

 11. Mans kandidāts.Aigars Štokenbergs – līdzsvarots, izglītots (ekonomists un jurists)m lbs uzņēmējs, nav sašmucējies, pieklājīgs un gudrs. Varētu būt Olafs Pulks, kādēl ne viņš. ļoti varošs kadrs, nav korumpēts un nav sasmērējies, atklāts un tiešs. Zaļajiem knābijiem vēl jāaug. Varētu būit Pabriks, varētu būt Čudars no Salspils vai Rozenbergs no Cēsīm. Tie nav visi.Vienotībā ir daudz potenciālu kadru. Vilnis Kirsis un Edvards Smiltēns ir saslimuši ar zvaigžņu slimību, viņiem vēl jāpastrādā, jāpaaugas, jāatdziest, citādi viņi ir gudri un spējīga maiņa. Cik zinu, Vienotībā ir ļoti daudz spējīgu personību, to starp jauniešu. Būtu liels posts un nelaime Latvijai sagraut šo partiju. Es neraudātu, ja spējīgākie kadri imdividuāli aizietu pie Bordāna, bet tā nenotiks.

  Tad atjaunojiet bijušo Sabiedrību citai politikai, neaizejiet projām, saturieties, Latvija jums būs pateicīga.

 12. Dombrovskis ar saviem ikdienas aforismiem vairs nav modē! Viņa vietu tagad stabili ieņēmusi Čakša!

 13. Pārāks? Pat par galvas tiesu? Vienotībā visi ir viens par otru pārāki! Sākot jau no pagrīdē aizgājušā ģenerālsekretāra!

 14. Kāpēc kopīgu priekšsēdētāju?! Lai ir triumvirāts! Tā būs demokrātiskāk!

 15. Tas ir ļoti interesanti! Varbūt izšķilsies vēl kādas “kustības”?

 16. Kļūda bija iecelt pirms gada Piebalgu par partijas vadītāju, jo līdzšinējā darbībā neko radošu nav paveicis. Taagad jau par vēlu. Vienotības beigu sakums.

  • papildus pilsonis Atbildēt

   Tikai piekrītu – darboties spējīgs tikai nulles diapazonā = ja vienkāršāk nekas un nekā jau no 90 gadiem…

 17. Bez komentāriem>Ilmai Atbildēt

  Atmiņas atsvaidzināšanai:”Finanšu ministrs Valdis Dombrovskis:-Partijas “Jaunais laiks” programmā nav paredzēts ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi.PATLABAN LATVIJĀ IR LABĒJI ORIENTĒTA VALDĪBA,BET ŠĀDAS LIKMES IEVIEŠANU PARASTI ATBALSTA KREISI ORIENTĒTAS VALDĪBAS.PROGRESĪVĀ IENĀKUMA NODOKĻA LIKME NESTIMULĒ CILVEKU VAIROT UN UZRĀDĪT SAVUS IENĀKUMUS”,Lauku Avīze,2003.gada 9.janvāris.

 18. Tieši visgrūtākajā brīdī šis “Latvijas glābējs” nekaunējās samazināt pat tās pensijas,kas jau bija zem iztikas minimuma,atcelt nodokļu griestus valdības padomniekiem un dubultot algas un prēmijas uzņēmumu valdēm! Tikai divas nedēļas pirms pensiju apgriešanas,apgalvojot Valsts prezidentam,ka pensijas netiks aiztiktas!

 19. Par Viņķeles, Čigānes un Judina aiziešanu var tikai priecāties, šie “liberbrāļi” bija tikai personīgo ambīciju pārņemti intriganti, kopējās idejas viņiem bija “pie kājas”. Āboltiņa un Piebalgs vairs pilnīgi neiederās “Vienotībā”. Sevišķi Āboltiņas “gājiens ar zirgu” pagājušajās vēlēšanās var viņus pilnīgi nogremdēt vēl nākamgad. Bet pilnīgi izslēgts ir Dombrovskis kā nākošais, Šis karjerists, pārdodot Latviju visiem kam tik var, lai tik atgrieztos ES struktūrās ir vēltagad kā nepārejoša zobu sāpe.

  • Vāja atmiņa- šis karjerists, kā jūs sakāt, atnāca strādāt uz Latviju Latvijai grūtā brīdī. Ja nebūtu viņa, daudz kas būtu citādi, jo tagad tikai redzam, kam jāpateicas par to, ka Dombrovskim bija jāaiziet.

  • Vilma, es ļoti labi atceros visu šo atgriešanās “epopeju'”, kad Godmaņa un & afēra ar “Parex” bija sašmucējusi visu politisko vidi, vajadzēja steidzami importēt kādu aizmirstu seju. Kā sazvērējušies visi vienā balsī sāka zvanīt par jauno “mesiju”. Es lieliski zināju par šī “gurķu līkumu un banānu garumu eksperta” darbību EP. PB un VF galīgi piebeigtajai reputācijai vajadzēja uzspodrināt tēlu. Tāpēc tika atrasts tāds Dombrovskis, kas apmaiņā pret augstu krēslu nākotnē, bija gatavs lētticīgajiem letiņiem iestāstīt par “milzīgo katastrofu” ar tikai vienu izeju,ielīst parādu jūgā, jo toreiz jau maz kas zināja, kas tas ir, aizņemties PB un VF. Šis ekonomiskais impotents pat sajuta ambīcijas strīdēties ar Nobela prēmijas laureātiem, kā ne kā tāda “aizmugure”! Viņš pat līdz galam nesajēdza bieži pieminēto “konsolidācija” īsto termina jēgu.

 20. Paši jau vien ir vainīgi!!! Āboltiņas nokļūšana Saeimā, bezjēdzīgā nodokļu reforma, skolu slēgšana un t.t.

 21. Smiltēnam to vajadzēja izdarīt jau pirms gada. Salīdzinot ar Ķirsi, viņš ir vismaz galvas tiesu pārāks.
  Diemžēl viņš visu laiku skatījies “mammai”mutē.

 22. Kāpēc vīrieši komunikācijas ar sabiedrību uzlabošanai nevar mainīt matu sasuku – nu kaut vai krāsot vai uz nullīti, vai grebeni. Kāpēc ne parūku? Ticu, ka tad ticībai Vienotībai atgriezīsies.

 23. Viss pareizi un likumsakarīgi. Tie žurkveidīgie grauzēji savu panāca. Kā Vienotības partija viņi ielīda Saeimā un kārtīgi pamielojās pie valsts siles. Tagad, redzot, ka ir atmaskoti, kā jau tas žurkām ir ierasts, mūk katra uz savu pusi. Tālu jau nebēgs. Tūliņ salīdīs citās partijās, lai atkal varētu tikt pie valsts siles mieloties. Žurku midzeņi un nekas vairāk ir tās partijas. Un galīgam ambālim ir jābūt, lai piedalītos tajās partiju rīkotajās vēlēšanās!

 24. Rižā !!! UŪūuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ! Kizdetj Tavam kuģim !

 25. Vienotība ir ,,vienotība,, latviešu gaumē,kad vienoties nevar ne kur , ne par ko un nekad.

 26. Āboltiņai ir jāprotās aiziet – ir daudz sīku nelietību sastrādāts un arī rezultāti saņemti = publikas svilpošana hokeja uzrunā ( aizmirsies), pensionāru apūināšana ( aizmirsies) un iekļūšana Saeimā ( aizmirsies). Tās tikai trīs epizodes no Āboltiņas.
  Partijai ir jānāk ar jauniem enerģiskiem vadoņiem un par viņu darba rezultātu varēs spriest pēc padarītā…pretējā gadījumā skuju taka.
  Varbūt Āboltiņa ir tā sieva – ja manis nav, tad lai arī partijas nav… sakāpis nu galvā – laukos teiktu kaut ko rupjāku par to, bet lai izpaliek…
  Kāpēc es iestājos par Vienotības saglabašanu :
  – ZZS un Latvija ? Tas 3 A produkts velk vairāk uz Krieviju .
  – Latvijas Reģionu Apvienība – partijas vadonis jau dezertējis pie pirmajām grūtībām, Šics padevies mistiskai varai ( naudas? ) un atlikums?
  – No sirds Latvijai ar Sudrabu, kura nevar saprast, bija vai nebija brauciens uz Maskavu, bija vai nebija gājiens uz 3 A sarunām, bija vai nebija Kremļa virzītais premjera kandidāts…?
  – Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, kuras ministri negrib tik galā ne ar mēslu kaudzēm, ne ar blēdīgiem tiesu varas firmu likvidatoriem…
  Atlikums var būt galīgi bēdīgs – ja pie varas irun būs – zvaigžņu apjūsmotāji un politiskie prāta nespējnieki…

 27. Vēl jau paliek frakcijas priekšsēdētāja un partijas ģenerālsekretārs! Tas pats,kas kopā ar Dombrovski Grieķiju kritizēja!

 28. Kā tādās reizēs izsakās – ja uz morgu, tad uz morgu?

 29. cik var shkjelties. taa jau aatomos saskjelsies

 30. Vienotības vīri (līderi – pēc pašu prtenzijām) dāmas (jā, politikā “norakstīta”, bet tomēr dāma) priekšā “spēlē kabatas biljardu”. KAUNS!!!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+