×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

“Vienotība” kā premjera amata kandidātus piedāvās Pabriku, Kariņu un Dālderi (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas “Vienotība” valde šodien nolēma Ministru prezidenta amatam piedāvāt trīs kandidātus – pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku (V), Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu un premjera padomnieku Intu Dālderi.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa pēc valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka visiem kandidātiem ir ļoti liela pieredze, jo viņi visi trīs strādājuši valdībā. Pabrikam ir arī liela starptautiskā pieredze, kas ir svarīgi, gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Dālderim ir liela pieredze, kopā ar premjeru strādājot pie dokumentiem, piemēram, Nacionālā attīstības plāna. Savukārt Kariņš savulaik jau ir bijis premjera amata kandidāts, viņam ir arī pieredze Eiropā, ļoti laba izglītība, tāpat viņš sarakstījis grāmatu par to, kādai jābūt Latvijas attīstībai, klāstīja Āboltiņa.

Taujāta, vai kāds no kandidātiem nav prioritārs, Āboltiņa atbildēja – jārēķinās, ka ikviens var tikt nominēts, un visi tiek uzskatīti par līdzvērtīgiem.

Pēc koalīcijas padomes sēdes Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), kurš paziņojis par atkāpšanos, žurnālistiem sacīja, ka “Vienotība” gatava uzņemties arī nākamās valdības vadību.

Pašreizējie valdības partneri konceptuāli atbalsta ieceri par plašāku koalīciju, kurā būtu pārstāvēti visi Saeimas labēji centriskie politiskie spēki, tostarp Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Dombrovskis žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes pastāstīja, ka šodien sāktas konsultācijas par jaunas valdības izveidi. “Vienotība” jau piedāvājusi veidot plašu labēji centrisko partiju koalīciju, kur būtu pārstāvētas visas Saeimas labēji centriskās partijas, kā arī neatkarīgie deputāti, proti, jauno valdību veidotu pašreizējie koalīcijas partneri, piesaistot ZZS.

No pašreizējiem koalīcijas partneriem saņemts konceptuāls apstiprinājums, ka atbalsts šādai koalīcijai varētu būt, skaidroja Dombrovskis. Līdz ar to plānots uzrunāt arī ZZS. Pagaidām gan premjers nenosauca precīzu laiku, kad plānots runāt ar ZZS, bet tas notikšot tuvākajās dienās.

Taujāts par ministrijām, kas varētu nonākt ZZS pārziņā, Dombrovskis norādīja, ka patlaban ir konceptuāli jāvienojas par jaunās koalīcijas modeli, pēc tam tiks skatīti citi jautājumi.

Reformu partijas (RP) valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters žurnālistiem uzsvēra, ka patlaban RP neizslēdz iespēju koalīcijā sadarboties ar ZZS, tomēr partijas valde ceturtdien, 5.decembrī, vēl lems par šo jautājumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tas beķķītis ir tik īss? Vienīgais nopietnais ir Pabriks. Staigājoša anekdote Kariņš un …

 2. Vai tiešām Vienotībai rezervistu soliņš tik īss?

 3. Nu “Vienotiba” gan prot kolosāli jokoties—- Dālderis vai Kariņš —premjera kandidāti!??? TAS TIEŠĀM IR NEPRĀTS!? TAS NONSENSS!? TRAKĀK VAIRS NEVAR BŪT!? KĀPĒC? 1) Dālderis ir labs mūziķis , bet NE JAU TĀDĀ VALSTISKI NOZĪMĪGĀ AMATĀ!??? Vai ir prāts jeb smadzenes jau izkūkotas???
  2) Kariņš NAV šeit uzaudzis un PILNĪGI NEPĀRZINA šo Latviju un šejienes situāciju!!? Nestrīdos par izglītību, kas Kariņa kungan ir! BEZ tam viņam PILNĪGI NAV MUGURKAULA, lai kaut ko iesāktu pret šejienes neliešiem!? Tie viņu tīs ap pirkstu KĀ PĒRNO EZI KĀ vien viņiem gribēsies un KAD gribēsies! Viņš locīsies kā smilga vējā un gribēs IZDABĀT… Pilnīgi garām!!! KĀ mūs absolūti 8 gadus NESAPRATA VĒLJOPROJĀM NESAPROT EKSPREZIDENTE Vaira Vīķe- Freiberga!?? TO var vienīgi apbrīnot, bet galīgi nav KO APSKAUST!??
  3) VIENĪGAIS, kas var ieņemt šo amatu, ir ARTIS PABRIKS!!! Viņš ir gudrs, ar savu domu, savus ministra pienākumus veic ar LIELU ATBILDĪBAS sajūtu un galvenais – PĀRZINA SAVU DARBU UN IR MŪSĒJAIS NO GALVAS LĪDZ PAPĒŽIEM!!! Viņam ir sava NOSTĀJA un PRASME risināt globālas problēmas, viņš pārredz situāciju un viņu NEVIENS TĀ NEIZLOCĪS PĒC SAVA PRĀTA UN PATIKŠANAS!??? BET PATS GALVENAIS – PABRIKA KUNGAM IR VĪRIŠĶIGA STĀJA UN STALTS AUGUMS, nebūs kauns viņu redzēt starp kaimiņu valstu premjeriem, bet tieši otrādi -būs prieks par mūsu valsts premjeru arī tīri vizuāli skatoties!?? VIENĪGI NO ŠIEM 3 KANDIDĀTIES TIKAI PABRIKA KUNGS!?

 4. Nu tak S.Āboltiņa jāliek par premjeru,jo viņa tak tāpat kā Grigule visur bāžas virsū kā mella nakts 😀

 5. Ints Sālderis – muzikants un premjers. Jūs paliekat nenopietni. Tāpat kā ar Andri Bēŗziņu, kurš amatā nonāca acaur spēlteātri.

  Beidziet izniekot resursus un apcelt Intu. Viņš ir kolosāls mūziķis un labs cilvēks, bet par premjeru – apstājieties.

  1. vieta – Pabriks, Kāriņš – 5.vieta konkursā. Bet ko par šiem teiks “lembergiāde”? Piekritīs? Ints būs kā “ceļinieks”1.vietā.

  Ko, Vienotība – Latvijas CEĻA projekts. Tad labāk godmani, viņš sagrāva Latviju, lai turpina vēl.

Draugiem Facebook Twitter Google+