×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

“Vienotība” kursu nemainīs. Saruna ar partijas līderi Solvitu Āboltiņu (31)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aizvadītās Saeimas vēlēšanas “Vienotībai” atnesa pretrunīgus rezultātus. No vienas puses, partijai izdevies veiksmīgi saglabāt savas varas pozīcijas. No otras – priekšvēlēšanu kaislības uzjundīja iekšējas domstarpības partijā. Nedēļas nogalē par to gaidāmas diskusijas kārtējā “Vienotības” kongresā. Atbilstoši statūtiem paredzēta arī partijas vadības pārvēlēšana. Visticamāk, gan savu amatu saglabās pašreizējā “Vienotības” priekšsēdētāja SOLVITA ĀBOLTIŅA. Par situāciju partijā un valstī viņa stāstīja “Latvijas Avīzes” žurnālistiem Voldemāram Krustiņam, Mārim Antonevičam un Ģirtam Zvirbulim.

V. Krustiņš: – Pēc manas saprašanas, “Vienotība” šodien ir visādā ziņā valdošā varas partija Latvijā. Un kā tāda tā šonedēļ dosies uz savu kongresu. Tātad tieši “Vienotība” nosaka Latvijas politisko virzienu, ārējo un iekšējo politiku, kontrolē valsts finansēto televīziju.

S. Āboltiņa: – Man īsti nepatīk termins “varas partija”. Es varu saistu vispirms ar atbildību. Tādēļ gribētu teikt, ka mēs esam atbildības partija. Tā ir atbildība par Latvijas valsti un tās nākotni. Pašreizējā koalīcijā šo atbildību izdevies sadalīt diezgan līdzvērtīgi.

Kas attiecas uz valsts ģeopolitisko kursu – es varu lepoties, ka “Vienotībā” ir cilvēki, kas stingri iestājas par mūsu eiropeiskajām vērtībām. Arī Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti apliecina, ka cilvēkiem ir svarīgi, lai mēs arī Briselē cīnītos par Latvijas interesēm. Mana visdziļākā pārliecība ir tāda, ka mēs vēsturiski, ģeogrāfiski un kulturāli esam Eiropas sastāvdaļa. Mūsu valsts 1918. gadā tika dibināta tieši uz eiropeiskajām vērtībām, nevis uz kādām citām.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. “Jaunā laika” 2010.gadā ieplānoto progresīvo nodokli neieviesīs!
  Skat.”Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apollo”,redakcija&apollo.lv Otrdiena,2009.gada 9.jūnijs 14:31
  Kādēļ palielināt sev IIN,ja var palielināt mikrouzņēmumu nodokli?

 2. Правильным курсом идём товарищи ! – teica genseks Āboltiņa !

 3. komentos putļerijas troļļi rej.

 4. 21% PVN kā pienam,tā alkoholam saglabās vēl 100 gadus!

 5. Dabīgi ka nemainīs kursu uz elli! Vēlu veiksmi!

 6. ATBILDĪBA – Tāda pat kā komūnistu laikos, savāri ziepes – stājies partijā, lai tiktu sveikā cauri. Gudrie zatlerieši pārbēga uz “V”, lai tiktu pie siles. MĒS ESM VARNEŠI un jūs pastāvat pie ratiem.Te ar pārbēdzējiem būtu darbs ētikas komisijai.

 7. Atbildība??? Zaķis krāpj valsti ar nodokļiem, Dombrovskis demisionē no premjera pieļauto kļūdu dēļ, bet tūdaļ dodas uz ES, lai arī tur kļūdītos !Kur atbildība?! Āboltiņu tauta izšvilpj vēlēšanās, Dālderis nepakļaujas, bet Junkurs melīgi zvēr un tūdaļ atdod mandātu ABOLTIŅAI, KURAI NAV KAUNS TO SAGRĀBT, LAI TURPINĀTU VALDĪT !!! Kur atbildība !? Bija jāielien kaktā ! “V”nevar ! Suns spalvu met, bet amatu nē ! Novēlu skuju taku “V”.

 8. Vienotības izvirtības pedarasu -pedofīlu odžu midzenis , kas dzimumtieksmes apmierina pretdabiskā veidā kopā ar rudo lapsu ar mainamām parūkām .

 9. Smaidiņš ar sasāpējušiem zobiem

 10. latgales marodieris Atbildēt

  Izmēriet sabiedrības uzticības līmeni politiķiem un parlamentam un salīdziniet ar cipariem pirms Aboltiņas ieshēmošanās parlamentā. Kundze pēc 4 gadiem aizies kotletes cept, parlamenta uzticības atgūšanai būs vajadzīgs ilgāks laiks. Bet ne jau rudajai galva par to sāp.

 11. Varam gulēt mierīgi turpmākos cetrus gadus, sastingums turpināsies, augstprātība turpināsies! Viss kārtībā, cienijamā kundze! Cirks aizbraucis, klauni palikuši.Klusē, tauta, pagaidi vēl četrus gadus!

  • Beidzot ir noskaidroti tie, kuri organizēja mīnusiņu kampaņu pret Āboltiņu. Tie ir bijušās reformu partijas biedri un viņu Izraēlas diasporas brālība. Ar Reformu partiju tankistiem neizdevās pārņemt varu. Tagad salīda Vienotībā. Tā ka Vienotību gaida “jautri” laiki.

 12. kas tas ir / Tauta viņu negrib redzēt saimā, bet viņa arvien lien iekšā …

  • Riebjas šī dēle!

  • Bet man viņa patīk! Paldies Āboltiņas kundzei par atbildības uzņemšanos ar smaidu par valstī notiekošo! Vismaz viens politiķis atklāti pauž ne tikai savu personisko, bet arī kolektīvo valstisko atbildību! Daudz spēka un izturības, cienījamā Āboltiņas kundze! Jūsu viedoklis vieš cerību, ka drīz Latvijā varētu sākties labāki laiki. No Jūsu mutes Dieva ausī!

 13. Briselē?? Mums nav pat ienākuma nodokļa pēc maksātspējas principa kā Briselē! Pat PVN pārtikai 3,5 reizes augstāks! Par pieckārt mazākām algām un pensijām nemaz jau nerunājot!

 14. Vienotība tikumus nemainīs!

 15. Vienotībai ir viena galvenā problēma – Āboltiņa…

 16. lai mēs Vienotība Briselē cīnītos par Latvijas interesēm……Vai Latvija jau ir iztirgota, ka atkal jācīnās par Latvijas pašnoteikšanos un neatkarību? Mēs esam palikuši kā tādi ubagi, kas ir pilnīgi atkarīgi no Briseles labvēlības. Eksperti ir sarēķinājuši milzu summas ko Padomju laikos Latvija varēja dod PSRS un cik mums PSRS ir parādā. Kas tagd notiek Latvijā, mēs savā zemē esam palikuši par ubagiem. Un ko Āboltiņa būdama politikā ir konkrēti darījusi Latvijas ekonomikas un labklājības veicināšanai. Nulle, Vienotība ir domājusi tikai par savu šauro ekonomisko grupējumu labumu.

 17. vienotība = netikumība Atbildēt

  Tiešām, jūs esat vienoti netikumībā. Jūsu vidū ir ārlietu ministrs, kurš ir iestājies pret mūsu Satversmi (pret Tikumības jēdzienu un tā uzturēšanu mūsu dzīvesziņā), bet jūs izliekaties neko neredzam. Vēljovairāk, jūs uzspiežat ar likuma spēku tautai pakļauties šai netikumībai. Jūs neieredzat latviešu tautu, un tieši tāpēc jūs maitājat mūsu bērnus, uzspiežot netiklības mācību skolās. Nolādētie!

 18. Vai eiropejiskā vērtība ir pasaulē otra augstākā PVN likme ikdienas pārtikai,oficiāla iztikas minimuma un pat obligātās veselības apdrošināšanas neesamība? Vai varbūt divreiz lielāks pat nekā bagātajā Šveicē ministriju skaits?

 19. Premjere taču pateica:Pa Dombrovska kursu!

 20. Vienalga – vai šo kundzi ievēl vai ne – nekas nemainīsies, jo cilvēku acīs viņa sevi jau ir nogremdējusi!

 21. vai nav apnikusi tie vienotibas politiki aboltina,vinkele kura grib visu valsti parverst par geju valsti,*** kapec tam japienem kaut kadi likumi ja vinai liekas ,ka seima var but pilna ar zilisiem ,tad domaju ,ka vinkelei janoliek mandats neis jatbrivo strautinu

 22. “Vienotība” kursu nemainīs, arī turpmāk nekaunīgi un brutāli ignorēs sabiedrības vairākuma viedokli (piemēri no nesenās vēstures: eUro ieviešana, attieksme pret pederastu “laulībām”, vēlēšanās caurkritušas partijas biedrenes iebīdīšana frakcijas un Saeimas nozīmīgas komisijas vadītāja amatā).

 23. sociāli atstumtais Atbildēt

  kāda cibiņa – tāds vāciņš ! Kolaboracionists / komunists = kapelmeistars uzdod toni ; vēl joprojam pārkrāsojies sarkanais Krustiņš pa priekšu , un duļko cik jaudas ! V I S U S bijušos nost , prom – tikai tad varam cerēt uz kaut cik jēdzīgu dzīvi Latvijā !

 24. tas, ka raksts jālasa ar n-tajiem klikšķiem, ir reāli kaitinoši un nemotivējoši. lapu dizaineri vai kliķšķu skaitītāji redakcijā ir?

 25. jā jā! mēs tautu mācīsim dzīvot! mēs esam gudrāki! Atbildēt

  protams, protams. mēs, vienotība, arī turmāk mācīsim tautu dzīvot. Aizstāsim tikumu ar netikumu, jo mēs labāk zinām kas ir vajadzīgs tautai. Urā!

 26. Prezidentūra? Iedos mūsu politiķiem spēļmantiņu uz 6 mēnešiem. Visu tāpat nosaka Briselē. Varēsim rezumē saskaitīt vējā izsētos miljonus no nodokļu naudas.

 27. Vienotībnieki, lūdzu ievēliet kādu citu par partijas priekšsēdētāju, ne šo viltīgo, vīzdegunīgo dāmu!

 28. Protams kad nemainīs.UZ PRIEKŠU,UZ BEZDIBENI.

Draugiem Facebook Twitter Google+