×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

“Vienotība” līdz 7.janvārim plāno izvirzīt savu kandidātu premjera amatam (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Partija “Vienotība” plāno līdz 7.janvārim izvirzīt savu kandidātu Ministru prezidenta amatam, žurnālistiem šodien pēc partijas domes sēdes sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

Politiķe informēja, ka partijas dome pilnvaroja viņu un demisionējušo premjeru Valdi Dombrovski (V) piedāvāt risinājumu, lai līdz 7.janvārim “Vienotība” varētu izvirzīt savu kandidātu. Dombrovskis sacīja, ka valdības vadītāja amata kandidāts varētu būt gan partijas pārstāvis, gan bezpartejisks.

“Vienotības” pārstāvji, izvirzot savu kandidātu, plāno šo jautājumu pārrunāt arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, lai nerastos priekšstats par kādiem konfliktiem ar valsts pirmo personu.

“Manuprāt, ikvienam, sagaidot Jauno gadu un Ziemassvētkus, jābūt pārliecībai, ka valsts trīs augstākie vadītāji zina, kādi ir tālākie risinājumi,” sacīja Āboltiņa. Viņa gan neminēja konkrētu laiku un datumu, kad kandidāts premjera amatam varētu tikt nosaukts.

“Mums ir dots pietiekami plašs mandāts gan runāt ar kandidātiem, gan arī prezentēt viņu valdei, līdz ar to nesauksim konkrētu laiku un datumu,” skaidroja politiķe. Āboltiņa arī piebilda, ka nākamnedēļ viņa un Dombrovskis katrs savā laikā būs ārzemēs.

Partijas pārstāvji šodien vairāk ir diskutējuši par darbiem, kurus jaunajai valdībai būs nepieciešams paveikt, un to, kādā veidā varētu virzīties “no šī zināma strupceļa”, nevis par konkrētiem kandidātiem. Turklāt arī domes darba kārtībā nebija plānots nosaukt konkrētu uzvārdu, skaidroja “Vienotības” līdere, piebilstot, tika pausts atbalsts gan prezidenta noraidītajam kandidātam Artim Pabrikam (V), gan minēti vairāki citi iespējamie kandidāti.

Āboltiņa arī atklāja, – šodien partijas biedriem bijusi “absolūta vienprātība”, ka “Vienotībai” jāpiedāvā savi kandidāti premjera amatam, tāpat vairāki cilvēki minējuši, ka jāpaliek pie Pabrika kandidatūras, jo neesot pausta pietiekama argumentācija viņa noraidīšanai.

Savukārt Dombrovskis žurnālistiem pastāstīja, ka no partijas domes saņemts atbalsts piedāvātajam koalīcijas modelim, kas paredz pašreizējiem valdības partneriem pieaicināt Zaļo un zemnieku savienību.

Lēmumu virzīt savu kandidātu premjera amatam Āboltiņa pamatoja ar “Vienotības” atbildību par valsti un to, lai priekšvēlēšanu laikā nepieļautu populistiskus lēmumus, kas varētu pasliktināt ekonomisko situāciju, kā arī lēmumus, kas varētu mainīt Latvijas ģeopolitisko kursu.

“Vienotības” dome šodien nolēma, ka nākamajai valdībai jāsaņem skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un jāturpina virkne nozīmīgu Dombrovska vadītās valdības uzsākto darbu gan nodarbinātības veicināšanā, gan sociālās nevienlīdzības mazināšanā un konkurētspējīgas izglītības pieejamības nodrošināšanā.

Kā nozīmīgākos nākamas valdības uzdevumus “Vienotība” pieņemtajā rezolūcijā min nepieciešamību turpināt sāktos darbus sociālās un ienākumu nevienlīdzības mazināšanai, aģentūru LETA informēja partijas preses sekretāre Laila Timrota.

Rezolūcijā “Vienotība” arī norāda, ka nākamajai valdībai jāturpina darbs izglītības jomā, veidojot tādus izglītības politikas standartus, kas nodrošina kvalitatīvas un tautsaimniecībā konkurētspējīgas izglītības pieejamību, kā arī jānodrošina stratēģiskas eksportā un inovācijās balstītas valsts ekonomiskās izaugsmes turpināšana, tādējādi vairojot uzņēmēju un valsts konkurētspēju un veicinot darbavietu skaita pieaugumu. Būtiski lēmumi pieņemami arī, definējot nākamo septiņu gadu Eiropas finanšu līdzekļu izmantošanas pamatvirzienus, tādējādi nodrošinot nodarbinātības, reģionālās izaugsmes un tautas ataudzes sekmēšanu, kā arī jāpabeidz uzsāktā maksātnespējas procesa sakārtošana, nodrošinot pilnīgu pāreju uz jauno maksātnespējas regulējumu.

“Vienotībai” jāuzņemas līdera loma jaunās valdības veidošanas procesā, rezolūcijā norāda partijas domes pārstāvji, uzsverot, ka jaunā valdība jāizveido uz iespējami plašas labēji centrisko politisko spēku koalīcijas pamata ar mērķi šo koalīciju saglabāt arī pēc 12.Saeimas vēlēšanām.

“Vienotības” turpinās konsultācijas ar prezidentu un labēji centriskajām partijām par premjera kandidātu, kuram būtu skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts.

Jaunā valdība jāveido, stingri balstoties uz Satversmē noteiktās parlamentārās demokrātijas principiem un loģiku. “Vienotība” aicina politiskos spēkus, kas piedalās valdības veidošanas procesā, šos parlamentārās demokrātijas principus ievērot.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Pabriks, bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja. Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.

Partija “Vienotība” pēc Valsts prezidenta Bērziņa lēmuma nenominēt premjera amatam Pabriku izšķīrās par labu nelielai pauzei, lai izvērtētu situāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Bērziņš Latvijā ir tas pats, kas Janukovičs Ukrainā! Abi skatās Krievijas virzienā. Jā, vēsture atkārtojas:
  arī Ulmanis savā laikā izvēlējās skatīties vairāk Austrumu virzienā un labi zinām ar ko tas beidzās. Pie tam Bērziņam ir autoritārisma tieksmes, tas ir, mēģinājumi piesavināties parlamenta funkcijas, kas dara uzmanīgus.

 2. Paskat, kāds rokas žests!

 3. NU VISS VARENIE UZ PRIEKSU TAPAT PAVECAM ..

 4. Dārgie Vienotības Kraukļi!

  Brīnišķīgs mirklis, kad beidzot redzam Jūsu laimē starojošos skatus, ar aizkustinošiem, jūtpilnas nozīmības apdvestiem Kapu Kroņiem un Štrausiem rokās. Tie Jūsu pašu noslepkavotajam kolēģim Valdim Dombrovskim. Triumfs! Zaķi, biedrene Kalniete un Ļ.cien. Āboltiņas labdzimtība… pavērojiet nelaiķa ķermeni, no 684 bultām un duņčiem , kas klāj aizgājēja vāro stāvu, lielākā daļa Jūsu roku vadīti. Un vēl kāds paradokss – līķa mugurā dūra viņa oponenti no neVaras, Jūsējie nāvējošie ieroči raidīti no priekšas, cietējam cieši acīs ieskatoties. Ar baudu uztverot viņa acīs „neticības vaidu” un nespēju pretoties, nodevīgajam uzbrukumam. Šekspīrs! Sv. Sebastians.

  Eiropā un pasaulē citas tradīcijas.

  Tad vēl… Eiropā, bieži, mazās partijas vēlas ieiet koalīcijā ar Varu, lai celtu savu prestižu, augtu un vairotos „Koalīcijas harmoniskajā rezervātā”, padzīvotu sargāti no „aukstiem un Augstiem vējiem”, lai sakrātu pieredzi, izskolotu līdzcensoņus un elektorātu, pārvarētu „pubertātes pumpas un grūtības”. Jūs – cien. Vienotība, ne dienas neesat pavadījuši bez nežēlīgas, bezkompromisu cīņas. Cīņa ne „uz dzīvību, uz nāvi” pret RP un NA. Jūsu koalīcijā vien Pavļuts (lielisks, nežēlīgs, spožs gudrinieks) un Kozlovskis – godmanes kājslauķis, savās vietās. Pārējās pozīcijās izmobēti, izzombēti, izmeloti, izstumti, izbosingoti personāži. Vājākie un tie kam vārdi – „Tēvzeme, Dzimtene, Latvija”, tik uzraksts uz sētas…, aizgāja paši. Grendi nācās eksikutēt uz ešafota pārsteigtās Tautas acu priekšā.
  Na, jā… arī Bojārs „toreiz”esot vien labu gribējis… Ušakovs nejūtas vainīgs… un Bērziņš jūtas lepns. Un patiesi, ir par ko lepoties! Ne katrs Prezidents var palepoties ar „pašrocīgu Valsts Valdības Apvērsumu”! Ar raportu uz Maskavu sūtīja Rinkeviču, to puisi, tad beigās, ar liksim par PremjerMinistru. Foršs čalis.

  Ak, jā bija kaut kas ar Ulmani…ābeļziedu trakonī? Tas izdzenāja nelgas, Bērziņš labāko Valdību kopš „reStarta” , „reAnimācijas”, Atjaunošanas (kā nu kuram patīk).

  Latvijai jāuzmanās.
  Bērziņš ir pamēģinājis „cilvēka asiņu garšu”.
  Cirkā „tādi Tīģeri vairs neder”.
  Latvijā?

  Vienotībai jāsaņemas un … jāiet pie spoguļa, un jāatver acis, un jādomā… jādomā…, un jāPārDomā.

  • Bērziņš nevarēja pieļaut, ka šī valdība nostrādās visu termiņu. Atcerēsimies, ka arī to reiz viņam ir bijis savs – atšķirīgs viedoklis. Bet viņš vel nav bijis nobriedis. Pilnīgi piekritu L.L. šim kungam ļoti strikti jāseko. Pašreiz Vienotībai ir viss lai sekmīgi turpināt. Jautājums par premjeru mākslīgi uzpūsts, Vienotībai sistēma ir noskaņota. Tāpēc arī mēģinājums atskaldīt Aboltiņu. Viss ir labi izdomāts. Man liekās ir pēdējais brīdis tautai apvienoties vienam ģeopolitiskam mērķim lai neatstātu robu bijušiem aktivistiem. Pieminēšu, ka Ušakova laikā jau divi lieli negadījumi Rīgā. Tas liek padomāt pa kaut ko, un katru reizi grūti noskaidrojami apstākļi!

Draugiem Facebook Twitter Google+