×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. decembris, 2015
Drukāt

“Vienotība” līdz Latvijas simtgadei plāno ieviest demogrāfijas atbalsta programmu (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Vienotība" kongress.

Partija “Vienotība” sestdien, 5.decembrī, kongresā pieņēma rezolūciju, kas paredz deleģēt partijas pārstāvjus valdībā un Saeimā līdz valsts simtgadei īstenot uzdevumus stiprai, drošai, pārtikušai un tiesiskai Latvijai, tostarp ilgtspējīgu demogrāfijas atbalsta programmu, aģentūra BNS uzzināja kongresā.

“Latvijas simtgade ir viens no nozīmīgākajiem atskaites punktiem mūsu valsts vēsturē. Šī ir mūsu iespēja, pienākums un atbildība kopā veidot savas valsts un sabiedrības nākotni. Ar konkrētiem darbiem un izmērāmiem rezultātiem – droši, pārdomāti, izlēmīgi,” teikts rezolūcijā.

“Vienotība” deleģē partijas pārstāvjus valdībā un Saeimā līdz valsts simtgadei sagatavot novadu apvienošanas plānu, veidojot ilgtspējīgus, spēcīgus novadus ap nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centriem, šādi nodrošinot katram Latvijas iedzīvotājam vienādas iespējas, dzīves kvalitāti un pārliecību par savas ģimenes nākotni.

Partija plāno ieviest arī ilgtspējīgu demogrāfijas atbalsta programmu, kas balstīta Eiropas valstu labākajā pieredzē, kā nozīmīgu stimulu nācijas ataudzei.

Tāpat “Vienotība” iecerējusi uzlabot veselības aprūpes kvalitāti un pieejamību visiem Latvijas iedzīvotājiem, nozares finansēšanai novirzot papildu 3% no sociālās apdrošināšanas iemaksām.

Partija saviem pārstāvjiem valdībā un Saeimā uzdevusi nodrošināt sakārtotu ceļu tīklu, tā uzlabošanā investējot vienu miljardu eiro, lai panāktu, ka līdz valsts simtgadei galveno ceļu tīkla kvalitāte atbilst Eiropas Savienības standartiem.

Prioritāšu vidū ir arī uzdevums uzlabot Latvijā pieejamo zināšanu kvalitāti un konkurētspēju, saistot izglītības sistēmu ar tautsaimniecību, ekonomiskajiem un sabiedriskajiem procesiem, tehnoloģiju attīstību un darba tirgus izmaiņām.

“Vienotība” plāno turpināt minimālās algas paaugstināšanu, 2018.gadā minimālajai algai sasniedzot 450 eiro, bet vidējai algai pārsniedzot 1000 eiro mēnesī, un veikt algu reformu skolās un valsts pārvaldes iestādēs, lai nodrošinātu konkurētspējīgu, taisnīgu un līdzvērtīgu atalgojumu par vienlīdzīgu darbu.

Lai stiprinātu valsts iekšējo un ārējo drošību “Vienotība” iecerējusi panākt pastāvīgu un jēgpilnu finansējumu Latvijas drošībai un aizsardzībai vismaz 2% apjomā no valsts tautsaimniecības apjoma un nostiprināt Latvijas austrumu robežu atbilstoši stingrākajiem Eiropas Savienības standartiem, kā arī uzlabot policistu, glābēju un robežsargu darba apstākļus, ekipējumu un sekmēt šo dienestu profesionalitāti.

Tāpat partija izvirzījusi mērķi līdz valsts simtgadei samazināt ienākumu nevienlīdzību līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim, visa veida ienākumiem piemērojot vienādas likmes, kā arī ieviešot taisnīgus un samērīgus progresivitātes principus īpašuma, ienākuma un patēriņa nodokļos.

Partija plāno arī ieviest 0% uzņēmuma ienākuma nodokļa likmi reinvestētajai peļņai, kā arī nodrošināt efektīvus finanšu instrumentus uzņēmējiem augstas pievienotās vērtības produktu īpatsvaru ražošanas veicināšanai un panākt valsts efektīvu maksātnespējas procesu uzraudzību, izskaužot negodprātīgu, investīcijas kavējošu praksi uzņēmumu maksātnespējas procesos.

“Vienotība” arī uzsvērusi nepieciešamību celt valsts pārvaldes prestižu, stiprinot tās efektivitāti un nesaudzīgi vēršoties pret korupciju.

“Latvijas izaugsmes pamatā ir valsts un sabiedrības attiecības un savstarpēja uzticēšanās. Gudras, taisnīgas un godīgas politikas uzdevums ir radīt un uzturēt šo uzticēšanās līdzsvaru sabiedrībā, lai ar savu darbu, pieredzi, izglītību katrs Latvijā justos vajadzīgs, piederīgs un drošs par savu nākotni,” pausts rezolūcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Atkal plānosim, veicināsim, atbalstīsim līdzīgi saukļi un lozungi jau sen piegiezušies, kas jums liedza līdz šim to visu realizēt???? Tad, kad ūdens jau mutē iesmēlies, tad gudri lozungi lien pa visiem galiem ārā!

  2. Komentāriem var vienīgi piekrist! Ticu, ka tā būs!!! Lai “Vienotība” piesaista Porziņģi vai kādu citu ievērības cienīgu sportistu, NEKAS NEMAINĪSIES!!! Pēc vēlēšanām ATKAL SMIESIES PAR SAVU ELEKTORĀTU, ka lūk tādus paši esot ievēlējuši… Varbūt kāds ticēs meļiem, strīdniekiem un bezatbildīgiem politiķiem, ES NOTEIKTI NĒ!

  3. Vienotība līdz simtgadei nemaz nenodzīvos! Ir sācies tās beigu , pateicoties rudajai demagoğei! Tik ciniski un nemainīgi cilvēki, nav redzēti!

  4. Soliet kaut zelta kalnus,bet par Jums vairs nebalsošu.Sev algas tikko pielikāt,bet pensionāriem,kas pensionējās pēc 2011.g.negatīvā indeksa pensijas pielikums jāgaida līdz 2018.gadam,bet mēs ēst gribam tagad,jo varam nesagaidīt solīto:naudas trūkuma dēļ vai kaulainā nāve apsteigs pensijas pielikumu.Skumji.

  5. Kādā turku tautas tērpā tad Kalniete reklamējas ? Tā laikam Eirodeputātu atbalsta akcija Austrumu migrantiem …

  6. “Vienotības” kongress:
    “Līdz Latvijas Republikas simtgadei nozagt visu,kas vēl nav nozagts”.

Draugiem Facebook Twitter Google+