×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

“Vienotība” – maz met grozā, punktus negūst

vienotiba_leta

Valdošā partija “Vienotība” sāk atgādināt 2 metrus 16 centimetrus garo Latvijas godu un lepnumu Nacionālajā basketbolā asociācijā Andri Biedriņu, kurš pats uz grozu nemet un punktus negūst, toties cītīgi pārķer citiem laistās piespēles un čakli nolasa atlēkušās bumbas.

 

Pašai partijai ērti, bet vēlētājiem iekonservējies mazkustīgs dzīvesveids var nepatikt, un viņi uz vēlēšanu laiku sāks lūkoties pēc cita Latvijas vilcējspēka, “general motors”, kas tajā brīdī parādīsies politiskajā peizāžā. Bet labi baroto “Vienotību” – am, am, citas draudzīgās partijas gardu muti notiesās, ak vai, nežēlīga un kanibāliska ir politika.

Raugi, kas jāielāgo valdošām partijām – afrikāņu sakāmvārds, kas vēsta: ja domā, ka esi zilonis, tad tev arī čupas jātaisa kā zilonim. Nevar greznoties un rotāties uz sarkanā paklāja, kad citi gatavi brist dūksnājā, uzkrist Latgalei desantā, rosīties uz velna paraušanu. Modernā “Vienotība” daudz zaudējusi no pirmatnējā “Jaunā laika” možuma nejēdzību apkarošanā, no korsikānisma vecās, sapuvušās iekārtas asins nolaišanā un vintenes draudošā kratīšanā pret tumsas spēkiem. Ak, 2002. gadā tas jau bija akmens laikmeta Repšes vadīts izspūrušu mežoņu bars, kā viņus ielaida baznīcā, svētvietā zvērēt uzticību Latvijai! Pēc principu demontāžas “Jaunais laiks” ir prātīgs, apdomīgs, manikirētiem nadziņiem, frakās un vakarkleitās. Viņi paši ir “iekārta”, kā dažiem labpatīk uzskatīt – “režīms”.

Tāpēc atšķirībā no citiem komentētājiem nesteigsimies vis norakstīt vēstures mēslainē un apbedīt Zatlera Reformu partiju ar zemu kritušo reitingu. Tas var pakāpties uz augšu. Pat Lemberga kungs uzslavējis ZRP ministrus kā racionālus puišus, un, ja no pāri plūstošās reformatoriskās enerģijas sausais atlikums būs pat tik vien, cik uzspraust uz zobu bakstāmā kociņa, viņi būs metuši grozā, aktīvi cīnījušies un guvuši punktus, nevis stateniski (un labi, ka ne guleniski) atradušies valdībā.

Tomēr tie ir tikai simptomi, nevis diagnoze. Un kas notiks ar Nacionālo apvienību? Kas ļauns lai notiktu? Visi vēlētāji, kuri par “Visu Latvijai” balsojuši, ir apmierināti un nejūtas nenieka piekrāpti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+