×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

“Vienotība” mēģinās no vainīgajiem biedriem atgūt partijai nodarītos zaudējumus (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas līderis Andris Piebalgs

“Vienotība” mēģinās no saviem biedriem, kuri ir vainojami pie tā, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) partijai ir uzlicis sodu un apturējis valsts finansējumu, atgūt politiskajam spēkam nodarītos zaudējumus, Latvijas Radio pastāstīja “Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Strādāsim ar tiem cilvēkiem, kuru individuālo vēlēšanu kampaņu dēļ situācija izveidojās, un ceram, ka arī viņi piedāvās risinājumus situācijai, izteicās politiķis un paskaidroja, ka partija mēģinās likt zaudētās summas atmaksāt, veidojot abām pusēm pieņemamu atmaksas grafiku.

Lūgts precizēt biedrus, pret kuriem varētu vērsties, un atmaksājamās summas, Piebalgs vārdus atteicās nosaukt, savukārt summas esot lēšamas gan ap tūkstoti, gan virs 10 000 eiro.

Iepriekš Piebalgs aģentūrai LETA atzina, ka KNAB lēmums apturēt finansējumu “Vienotībai” nav tik iznīcinošs, lai partija būtu jāslēdz ciet, tomēr tas ir “ļoti nopietns trieciens”, jo līdzekļu izteiksmē tie ir apmēram 350 000 eiro. “Attiecībā pret citām partijām, kas ir Saeimā, mēs nokļūstam ļoti skumjā situācijā,” aģentūrai LETA pauda politiķis, atzīstot, ka kļūda priekšvēlēšanu laikā tika pieļauta un partija par to saņem “bargu sodu”.

“Vienotība” vēl vērtēs, vai pārsūdzēt šo lēmumu, tomēr Piebalgs kā ļoti nelielu vērtē varbūtību, ka KNAB lēmums tiks mainīts. “Mums jāmēģina tomēr izdzīvot līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, kādā veidā to izdarīt, tas jālemj, bet tomēr tas nav tik iznīcinoši, ka partija būtu jāslēdz ciet,” pauda politiķis.

KNAB lēmums nozīmējot to, ka “Vienotībai” līdz nākamajam parlamenta sasaukumam netikšot maksāts valsts finansējums, tomēr līdz šim saņemtie līdzekļi neesot jāatmaksā.

Kā ziņots, kad stājies spēkā tiesas spriedums par sodu partijai “Vienotība” saistībā ar vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis partijai pārtraukt valsts finansējuma piešķiršanu. Nesen stājās spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, kas paredz, ka “Vienotībai” būs jāmaksā KNAB piemērotais 4000 eiro sods saistībā ar vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem.

Politisko organizāciju finansēšanas likumā teikts, ka KNAB lēmumu šādos gadījumos partija var pārsūdzēt tiesā, tomēr lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

KNAB vērsās pret “Vienotību”, jo uzskatīja, ka tā 12.Saeimas priekšvēlēšanu izdevumos nav uzrādījusi visus tēriņus. 2015.gada 13.maijā KNAB Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja nolēma administratīvā pārkāpuma lietā, ar ko “Vienotība” tika saukta pie administratīvās atbildības par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā un par priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumu neievērošanu, uzlikt naudas sodu partijai 4300 eiro apmērā.

Nepiekrītot minētajam lēmumam, “Vienotība” iesniedza sūdzību, kas ar KNAB priekšnieka pagājušā gada lēmumu tika noraidīta. Partija lēmumu pārsūdzēja Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, lūdzot lēmumu atcelt. Pirmās instances tiesa negrozīja KNAB lēmumu un noraidīja partijas sūdzību.

Kopš 2012.gada valsts budžeta finansējumu piešķir politiskajām partijām, par kurām Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju. Valsts budžeta finansējums tiek piešķirts politiskajām partijām uz četriem gadiem. Līdzekļus izmaksā četras reizes gadā – līdz 15.janvārim, 15.aprīlim, 15.jūlijam un 15.oktobrim.

Saskaņā ar 12.Saeimas vēlēšanu rezultātiem valsts budžeta finansējumu no 2015.gada ir tiesīgas saņemt sešas politiskās partijas un to apvienības – kopumā katru gadu 612 397 eiro. Partijai “Vienotība” ik gadu pienākas 141 669 eiro jeb 35 417 eiro ceturksnī.

Partiju kases iespējams likumīgi papildināt ne tikai ar valsts finansējumu, bet arī ziedojumiem un biedru naudām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kaut ko iegūt vai atgūt Vienotība līdz šim ir pratusi vienīgi no pensionāriem!

  2. Partiju varēs slēgt pēc vēlēšanām!

  3. Mēģināts nav zaudēts!

  4. Cik naivi – it kā nezinātu? Paplāpās un steigšus uz Saeimas soliem… Ja Zaķi neizsvieda no partijas par balsu pirkšanu un rudo lapsu, kura ielīda Saeimā pa virtuves durvīm …

  5. Ne uz ko spējīgi ,pretīgi klauni!

Draugiem Facebook Twitter Google+