Politika

“Vienotība” mērķē uz 80% Latvijas pašvaldību 16

2013.gada pašvaldību vēlēšanās partija “Vienotība” plāno nodrošināt pārstāvniecību vismaz 80% Latvijas pilsētu un novadu pašvaldību, 24.martā lēmusi partijas dome. Kā informēja partijas “Vienotība” preses sekretāre Laila Timrota, “Vienotība” cer iegūt pārstāvniecību arī visos Latvijas reģionālās attīstības centros.

Lai nostiprinātu partiju kā vadošo labēji centrisko politisko spēku Latvijā, tā iecerējusi trīs gados divkāršot partijas biedru skaitu, sasniedzot 5000 biedru 2014.gadā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta jauniešu un jaunu profesionāļu piesaistei.

Lai veicinātu labēji centrisko politisko spēku konsolidāciju pirms 2013.gada pašvaldību vēlēšanām, partija nolēmusi paplašināt “Vienotības” un Tukuma partijas izveidoto apvienību un veidot kopīgas vēlēšanas platformas ar savu novadu un pilsētu patriotiem.

“Vienotība” aicina Latvijas pilsētu un novadu cilvēkus iesaistīties partijā, lai kopā veicinātu šo reģionu izaugsmi, radītu jaunas darbavietas un nodrošinātu Latvijas ekonomisko izrāvienu.

Līdz 2012.gada 1.jūlijam plānots izstrādāt īpašu partijas attīstības stratēģiju Latgalē.

Šobrīd “Vienotība” pārstāvēta 75 Latvijas pašvaldībās – septiņās pilsētās un 68 novados. 13 pašvaldībās partijas pārstāvji ir domes vadītāji, 18 – priekšsēdētāju vietnieki. Latvijā darbojas 35 partijas reģionālās nodaļas, no kurām lielākās ir Rīgas, Jūrmalas, Ogres un Jelgavas nodaļas, kā arī partijas Jaunatnes organizācija, kopā pulcējot vairāk nekā 2300 biedru, informēja Timrota.

Partijas priekšsēdētāja, Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa (attēlā) pauda: “Ļaudis no mums gaida drošību par nākotni, skaidrību par bērnudārzu pieejamību, konkrētus plānus ceļu stāvokļa uzlabošanai, bezdarba mazināšanai, uzņēmējdarbības attīstīšanai – tātad gan plašāku redzējumu, gan ļoti konkrētus projektus, tādus, kas veicina nodarbinātību un attīsta reģionu.”

Viņa norādīja, ka “Vienotībai” kā varas partijai jāspēj rūpēties gan par iedzīvotāju ikdienas vajadzībām, gan sniegt ticību labākas nākotnes iespējamībai. “Lai nav Latvijā tādas vietas, par kuru saka – jums nav paveicies ar pasta indeksu. Katrs Latvijas nostūris un katrs Latvijas iedzīvotājs ir pelnījis uzmanību un godīgu attieksmi,” uzsvēra Āboltiņa.

“Vienotības” līdere norādīja, ka šajā procesā liela nozīme būs partijas reģionālajām nodaļām, paužot gandarījumu par aizvien jaunu nodaļu veidošanos. Reģionālie biroji kalpo gan kā vieta, kur iedzīvotājiem diskutēt par politiku, gan kā partijas ideju un vērtību pārstāvniecības visā Latvijā, norādīja Āboltiņa.

Tāpat Āboltiņa izteica gandarījumu par pieaugošo biedru skaitu partijā, taču viņa vienlaikus uzsvēra, ka partijai aizvien jāturpina uzrunāt un iesaistīt cilvēkus. Pēc viņas teiktā, “Vienotības” nostiprināšanās un attīstības atslēga ir spēja pieņemt partijā kopīgus lēmumus arī tajos jautājumos, kuros nav vienprātības.

LA.lv