×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
14. jūnijs, 2018
Drukāt

“Vienotība” neatbalstīs Rasnača demisijas pieprasījumu (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Hosams Abu Meri

“Vienotības” Saeimas frakcija nolēma neatbalstīt tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) demisijas pieprasījumu, aģentūrai LETA sacīja frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

“Vienotības” deputāti balsos pret demisijas pieprasījumu vai atturēsies, norādīja Abu Meri.

Kā ziņots, Saeima šodien lems par diviem opozīcijas iesniegtajiem pieprasījumiem par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram Rasnačam. Viens no Rasnača demisijas pieprasījumiem iesniegts pēc parlamenta deputāta Romāna Mežecka iniciatīvas un to parakstījuši 16 opozīcijas deputāti, tajā skaitā no partijām “Saskaņa” un “No sirds Latvijai” un pie frakcijām nepiederošie deputāti, tajā skaitā pats Mežeckis.

Lēmumprojekta anotācijā norādīts, ka tieslietu ministrs pārraudzību pār Maksātnespējas administrāciju īstenojot vāji vai vispār neīsteno un sistēmas darbība un attīstība notiekot pašplūsmā. “Ministrs nespēj ne vadīt ministriju noteikto funkciju īstenošanai, ne pārraudzīt Maksātnespējas administrāciju,” cita starpā teikts uz divām lapām sagatavotajā opozīcijas argumentācijā.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) atsevišķi ir iesniegusi savu Rasnača demisijas pieprasījumu, ko parakstījuši desmit deputāti. Par šādu soli vienojusies LRA pārstāvju sapulce kopā ar Saeimas frakcijas deputātiem.

LRA frakcija uzskata, ka tieslietu ministrs ir atbildīgs par nesakārtotu likumdošanu attiecībā uz maksātnespējas administratoru darbu, līdz ar to viņam jāuzņemas atbildība par tiem likumpārkāpumiem, kas saistās ar nozari. Maksātnespējas administrēšanas process visus šos gadus ir nesis labumu tikai pašiem administratoriem, nevis veicinājis valsts ieguvumus, pauž politiskās apvienības pārstāvji.

“Vienotības” Saeimas frakcija vakar vēl nebija izlēmusi par nostāju saistībā ar opozīcijas prasīto Rasnača demisiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Te nu parādās politiskā neatbildība un koalīcijas līguma prettiesiskā daba. Ministri var vārīt ziepes, bet citi koalīcijas partneri neatbalstīs demisijas pieprasījumu. Saprotams, jo līdzīgās situācijās viņi paši var nonākt. Īpaši vienotība, savā pēdējā Saeimas periodā.

  2. Lielos vilcienos NA ir vistiešāk saistītais politiskais spēks ar maksātnespējas administratoru mafiju

  3. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

    Bet vajadzet gan. Varetu beidzot tikt vala no viena dinozaura, kurs daudz vairak runa neka dara.

Draugiem Facebook Twitter Google+