×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

“Vienotība” neatbalstīs sasteigto nodokļu reformu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Solvita Āboltiņa.

“Vienotība” neatbalstīs nodokļu reformas pamatnostādnes, kamēr tās nebūs kvalitatīvi izstrādātas, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) paziņoja “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa.

Vienlaikus gan Āboltiņa gan “Vienotības” līderis Andris Piebalgs pauda, ka “Vienotība” atbalsta šo valdību.

Savukārt premjers Kučinskis komentēja, ka nodokļu reformas pamatnostādņu projekts no rītdienas valdības sēdes darba kārtības netiks izslēgts. Vienlaikus gan viņš atzina, ka tā pieņemšanai vajag koalīcijas atbalstu. Premjeram esot nepieciešama lielāka skaidrība par “Vienotības” pozīciju šajā jautājumā, ziņo LETA.

“Politikā esmu pietiekami ilgi un zinu, kas notiek gadījumos, kad valdība nespēj vienoties jautājumos par nodokļiem un budžetu,” piebilda Kučinskis, tomēr atkārtoti uzsvēra, ka šoreiz galvenais ir nodokļu reformas paketes apstiprināšana, bet neskaidros jautājumus varēs izdiskutēt pēc tam. To viņš teica no rīta televīzijā.

Pēc “Vienotības” vērtētā, FM piedāvājumā nav ietverti risinājumi ne finansējuma nodrošināšanai veselības aprūpes sistēmai, ne sociālās apdrošināšanas sistēmas ilgtspējai un sociālā budžeta stabilitātei, kā arī pastāvīga finansējuma nodrošināšanai valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšanai. Tāpat dokumentā neesot atrodams atbalsts virzībai uz vispārējās un augstākās izglītības konkurētspēju.

“Ir svarīgi, lai pārstrādātajā piedāvājumā tiktu ietverti tādi risinājumi, kas ekonomiskās izaugsmes apstākļos nepamatoti nepalielina valsts parādu,” pauž “Vienotība”.

FM virzītais dokuments neatspoguļojot pietiekamu tautsaimniecības finanšu aprēķinu analīzi un neradot pārliecību par valsts budžeta ieņēmumu daļas ilgtspēju, tādējādi potenciāli radot nepieciešamību veikt citas būtiskas izmaiņas valsts nodokļu sistēmā. Partija uzsver, ka tas sagatavojams, fiskāli vērtējams un apstiprināms kā vienots veselums 2018.gada valsts budžeta un vidēja termiņa budžeta ietvara kontekstā.

Partija uzsver, ka atbalsta progresīvas reformas valsts pārvaldē, kas sekmē Latvijas tautsaimniecības attīstību un konkurētspēju, mazina nevienlīdzību sabiedrībā un sasniedz nodokļu ieņēmumus 1/3 no IKP apjomā. “Reformas mērķim jābūt sociāli atbildīgai nodokļu politikai, kas spēj ģenerēt pietiekamus budžeta ieņēmumus, lai pastāvīgi un augstā kvalitātē garantētu iedzīvotājiem visus valsts pamatpakalpojumus un sociālo atbalstu, pauž “Vienotība”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vienotība atbalsta šo valdību,jo pati ir tajā! Bet neatbalsta sasteigto nodokļu reformu,kura sasteigta ir ne jau bez Vienotības līdzdalības?

  2. Kāpēc šī kundze iznīcina Vienotību?

  3. Jā,ko var darīt ka citas partijās nav tādi ģēniji kā vienotībā!Būtu koalīcijā vienotiba ar pukinfiliāli, tad gan būtu kolosāla nodokļu reforma un mēs jau sen būtu apdzinuši Norvēģiju un Šveici!

Draugiem Facebook Twitter Google+