×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: “Vienotība” neizslēdz Viņķeli un Čigāni no partijas (3)

Foto LETAFoto LETA

“Vienotības” valde pirmdien lēmusi neizslēgt politiķes un 12.Saeimas deputātes Ilzi Viņķeli un Lolitu Čigāni no partijas.

Partija pirmdien valdes sēdē sprieda par Viņķeles un Čigānes iespējamo izslēgšanu no partijas, ko rosināja vairākas “Vienotības” reģionālās nodaļas.

Iesniegumi no partijas Liepājas, Neretas, Rēzeknes un Rīgas nodaļām nodoti izvērtēšanai “Vienotības” Ētikas komisijai.

“Ir noslēgusies ļoti gara diskusija. Šajā valdes sēdē tika izskatīts triju nodaļu un 12 Rīgas nodaļas biedru iesniegums ar lūgumu izslēgt no partijas divas partijas biedres,” pēc valdes sēdes žurnālistiem sacīja partijas valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Viņa pauda, ka “šo divu ar pusi stundu laikā izskanēja daudz un dažādi viedokļi, domu apmaiņa par to, kāpēc šādi iesniegumi ir līdz partijai nonākuši un kādi varētu būt tālākie risinājumi”.

“Un vesela virkne partijas valdes locekļu rosināja tomēr iesniegumu neskatīt, jo lēmums, kurš varētu tikt pieņemts šādā situācijā, nenāk par labu partijai. Diskusiju rezultātā iesniegums netika skatīts vadībā, tātad netika balsots par to, kas ir šajā sagatavotajā lēmumā, bet tika atdots Ētikas komisijai,” teica politiķe.

Iesniegumā partijas biedri no vairākām nodaļām pārmet Viņķelei un Čigānei ētikas neievērošanu.

Abas politiķes ietilpst tā dēvētajā partijas liberālajā spārnā jeb sešiniekā, kuram bijis domstarpības ar partijas vadību par vairākiem jautājumiem.

Viņķele pirmdien pirms valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka viena no iesniegumu iesniedzējām Neretas novada partijas nodaļas vadītāja ir “kaismīga un ilggadēja [Solvitas] Āboltiņas atbalstītāja, slavinātāja, kas velta viņai īpaši sarakstītus dzejoļus”.

Viņa pauda cerību, ka partijas biedri no valdības veidošanas procesa būs kaut ko mācījušies un abas politiķes netiks izslēgtas no partijas.

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāte Ilze Viņķele.

Savukārt Čigāne norādīja, ka viņas reakcija ir normāla un neitrāla. “Ir normāli, ka organizācijās notiek diskusijas un dialogs. Es nekad neesmu vairījusies ar “Vienotības” biedriem diskutēt, arī par jautājumiem, kas viņiem manā rīcībā un uzskatos nav patikuši,” norādīja politiķe.

Čigāne uzskata, ka “Vienotība” ir gāzusi savu valdību, pazaudējusi iniciatīvu un nav spējusi nodrošināt sevis vadītu valdību, un šādi apstākļi izsaukuši reakciju no partijas biedriem.

Taujāta, vai Āboltiņai jāpaliek “Vienotības” valdes priekšsēdētājas amatā, Čigāne atbildēja, ka “Āboltiņai vajadzētu uzņemties atbildību par ļoti daudziem jautājumiem, kas iet jau mazliet tālāk pagātnē, nekā tikai iniciatīvas zaudēšana valdības veidošanā”.

“Es es personīgi domāju, ka būtu pienācis laiks šīs lietas ļoti atklāti, mierīgi un nopietni izvērtēt. 2014.gada vēlēšanas “Vienotībai” bija traģiskas ar balstu pirkšanu, ar valsts finansējuma zaudēšanu, tās ir nopietnas problēmas,” viņa teica.

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. man atkal ļoti nepatīk Viņķele un Čigāne,kad viena vai otra atver muti– netīk klausīties,abas kā tādas uzviltas švilpastes.Jau kādu laiku domāju,ka vajag no šīm atbrīvoties.P.S.Neesmu vienotības cilvēks.

    • Saprotams,ka esi no “V”fanu troļļiem.Tu zini vārda “svilpaste”nozīmi? ne “Švilp….”Man atkal riebj klausīties tavas sol-vitas melus !Ne tev ,NE TEV !!!,vai Sol-vitai lemt par viņu palikšanu vai nepalikšanu.Nav taču Staļina vai pat Vosa laiki.Ar savu uzvedību Āboltiņa stabili rok sev dziļu ,dziļu politkapu.Nedomāju gan,ka viņa tik dumja,ka to pat nesaprot un turpina rakt !!

  2. Ah tad nesanāca gan tai politdegradantei realizēt savu ieceri,likvidēt “opozīcijas”sešinieku un palikt vienvaldībā?!Zinu,ka tie kas tur itkā bija / izņemot to dzejdari no Neretas/ “pieprasījuši”izslēgt divas “V”dalībnieces no partijas bija to rakstījuši pēc pieprasījuma no Rīgas “V”centra.Kamēr Āboltiņa būs “V”galvgalī,miera un kārtības partijā NEBŪS !!!Kaimiņš viņu varētu savākt ,lai tusējas divi ………
    Ja viņa būtu piespiedusi izslēgt šīs kundzes,daudzi atstātu partiju,arī pat no “spices”.Viņas uzvedība man atgādina Gorbačova cūcību kongresā pret SAharovu.Viņa cer “iztīrīt””V “no citādi domājošiem lai cerētu palikt partijas vadībā,jo tante ir politiski PLIKA !!

Draugiem Facebook Twitter Google+