×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Valdība par nodokļu reformu lems pēc nedēļas

Premjers M. Kučinskis. Foto - Valsts kancelejaPremjers M. Kučinskis. Foto - Valsts kanceleja

Ministru kabinets šodien pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām vienojās uz nedēļu atlikt lēmuma pieņemšanu par Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajām valsts nodokļu politikas pamatnostādnēm 2018.-2020.gadam.

Jautājums par valsts nodokļu politikas pamatnostādnēm pēc finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) lūguma sākotnēji tika pārcelts no valdības slēgtās daļas uz atklāto, tomēr pēc “Vienotības” iebildumu uzklausīšanas sēde tika turpināta aiz slēgtām durvīm.

Sēdes laikā ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) uzskaitīja trīs jautājumus, uz kuriem “Vienotība” vēlas saņemt atbildes, lai partija varētu atbalstīt nodokļu reformu – ja reformā iekļaus finansējumu veselībai, tiks nodrošināts, ka nepieaugs valsts parāds, un netiks apturētas jaunās politikas iniciatīvas. Ašeradens norādīja, ka “Vienotības” ministriem šodien nav mandāta balsot par nodokļu reformu.

Neskatoties uz to, Ministru kabinets šodien pārsprieda nodokļu politikas pamatnostādnēs ietvertos jautājumus.

“Vienotība” nosauc priekšnosacījumus, lai atbalstītu nodokļu reformu

Partija “Vienotība” atbalstīs nodokļu reformu, ja tajā iekļaus finansējumu veselībai, tiks nodrošināts, ka nepieaugs valsts parāds, un netiks apturētas jaunās politikas iniciatīvas, šodien valdības sēdē sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ašeradens norādīja, ka nodokļu reforma ir attīstījusies veiksmīgi, tomēr laika gaitā “Vienotībai” radusies virkne jautājumu, uz kuriem nepieciešamas atbildes.

Saņemot atbildes uz visiem jautājumiem, “Vienotība” nodokļu reformu varētu atbalstīt Ministru kabineta 9.maija sēdē, norādīja partiju pārstāvošie ministri.

“Mums šķita godīgi pateikt, ka “Vienotībā” nav atbalsta reformai, un mums nav mandāta šodien balsot par nodokļu politikas pamatnostādnēm līdz nesaņemsim atbildes uz mūsu jautājumiem,” teica Ašeradens.

Lai atbalstītu nodokļu reformu, “Vienotība” vēlas dzirdēt atbildes uz trim konkrētiem jautājumiem. Pirmkārt, kā tiks nodrošināts ilgtspējīgs finansējums veselības aprūpes nozarei.

“Nodokļu politikas pamatnostādņu izstrāde sākās ar jautājumu – kā atrisināt desmitiem gadu ieilgušo jautājumu par finansējumu veselības nozarei. Laika gaitā šis jautājums pazuda no dienaskārtības un patlaban nodokļu politikas pamatnostādnes nesniedz atbildi uz to,” teica ekonomikas ministrs.

Tāpat “Vienotība” sagaida Finanšu ministrijas atbildi par to, ka nodokļu politikas īstenošanas rezultātā neaugs valsts parāds.

Savukārt trešais “Vienotību” interesējošais jautājums ir par to, vai ambiciozās nodokļu reformas rezultātā netiks ietekmēti jauno politikas iniciatīvu projekti. “Mums ir jāzina, ka nodokļu reformu dēļ netiks apturētas jaunās politikas iniciatīvas. Bet šis ir vieglākais jautājums,” uzsvēra Ašeradens.

“Vienotība” sagaida atbildes uz minētajiem jautājumiem, par kuriem partijas valde varētu lemt līdz nākamajai valdības sēdei. “”Vienotība” būs gatava atbalstīt nodokļu politikas pamatnostādnes, ja tās tiks papildinātas ar minētajiem trim jautājumiem. Iegūstot mandātu “Vienotības” valdē un frakcijā, mēs nodokļu reformu varētu atbalstīt Ministru kabineta 9.maija sēdē,” informēja Ašeradens.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) piebilda, ka “Vienotības” ministri mēģina meklēt risinājumu, lai virzītos uz priekšu ar nodokļu reformu un “mazāk kašķētos”. “Mums ir svarīgi saņemt atbildes. Tiklīdz būs “Vienotības” valdes mandāts, varēsim turpināt diskusijas nākamajā valdības sēdē 9.maijā,” piebilda Rinkēvičs.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), noklausījies Ašeradena sacīto, izteica pateicības vārdus, ka beidzot “Vienotība” nosaukusi konkrētus jautājumus, kas šim politiskajam spēkam liedz apstiprināt nodokļu politikas pamatnostādens.

Pēc Ašeradens paziņojuma valdības sēde uz 20 minūtēm tika pārtraukta, lai lemtu, kā pēc paziņojuma rīkoties tālāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+