×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

“Vienotība” par Rīgas mēra kandidātu izvirza Vilni Ķirsi (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes “Vienotība” frakcija par mēra kandidātu izvirzīs Saeimas deputātu Vilni Ķirsi un veidos atklāto sarakstu, kurā aicinās pieteikties dažādu nozaru profesionāļus.

Partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs preses konferencē pastāstīja, ka, startējot vēlēšanās, ieklausoties sabiedrības vēlmēs, partija ies ar atklāto sarakstu, piesaistot gan nevalstisko organizāciju un biedrību pārstāvjus, gan arī dažādu nozaru profesionāļus. Tādā veidā būtu vieglāk vadīt domi, jo tajā būtu cilvēki, kuri katrs ir speciālists kādā no nozarēm.

Mēra kandidāts tika izvēlēts, ieklausoties partijas Rīgas nodaļas biedru vēlmēs, kuri gandrīz vienbalsīgi kā mēra kandidātu atbalstīja Ķirsi. Piebalgs arī norādīja, ka Ķirsis ir jauns un ambiciozs un ir gatavs pielikt spēkus, lai “Vienotība” gūtu panākumus. Piebalgs uzsvēra, ka partija vēlas vēlēšanās sasniegt vismaz iepriekšējo pašvaldību vēlēšanu rezultātus, tas ir, iegūt vismaz 14-15% vēlētāju balsis.

Turklāt “Vienotība” ir vienojusies ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK un Zaļo un zemnieku savienību konsultēties gan priekšvēlēšanu procesā, gan pēc vēlēšanām sadarboties Rīgas domē.

Ķirsis preses konferencē pastāstīja, ka šobrīd ir skumji, ka cilvēki bēg no Rīgas gan tāpēc, ka vienkārši nevēlas te dzīvot, gan tāpēc, ka nevar atļauties dārgo dzīvi galvaspilsētā. Tāpat viņš norādīja, ka patlaban Rīgā uzņēmējiem ir apgrūtināta darba uzsākšana galvaspilsētā, jo šībrīža dome nav ieinteresēta uzņēmējdarbību pilsētā attīstīt. Viņš uzsvēra, ka šobrīd Rīgā notiek kaut kāda attīstība nevis tāpēc, ka tā tiktu mērķtiecīgi veicināta, bet gan tāpēc, ka galvaspilsētai ir dabīgas priekšrocības.

Ķirsis uzsvēra, ka, viņam vadot Rīgas domi, 2021.gadā Rīgā cilvēki varētu atrast labi apmaksātu darbu, ar kuru varētu nosegt dzīvošanas izmaksas, un pašvaldība nebūtu pasīvs spēlētājs, kurš tikai noskatās. Tāpat “Vienotība” plāno aktīvi iesaistīties darbā, lai Rīgai piesaistītu dažādus investorus, jo šobrīd Rīgas domes vadība nedara neko, lai palīdzētu investoriem sākt darbu Rīgā. Kā piemēru viņš minēja, ka Investīciju padome Rīgā pēdējo reizi sasaukta 2011.gadā.

Ķirsis arī norādīja, ka viņi plāno samazināt rindas uz bērnudārziem, nodrošināt, lai ielas galvaspilsētā tiktu remontētas mērķtiecīgi un plānveidā. Turklāt padarīt galvaspilsētas iedzīvotāju komunālos maksājumus lētākus, lai Rīga vairs nebūtu dārgākā galvaspilsēta Baltijā.

Ar precīzākām idejām un programmu partija plāno iepazīstināt nākamā gada sākumā.

Ķirsis arī pastāstīja, ka šobrīd “Vienotības” sarakstā esot zināms tikai pirmais numurs, tāpēc arī nav zināms, vai un kuri šībrīža Rīgas domes deputāti tajā startēs. Partijas biedri arī šobrīd nevarēja nosaukt, cik liela daļa no kandidātiem būs pieredzējuši politiķi un kāda daļa – rīdzinieki, kuri nav partijas biedri.

Jautāts, vai viņš būs gatavs strādāt arī opozīcijā, Ķirsis atbildēja, ka šobrīd skatās uz pozitīvo iznākumu, ka varēs strādāt kā Rīgas mērs, bet ir gatavs strādāt un cīnīties, lai uzlabotu Rīgu. Viņš arī pastāstīja, ka apzinās, ka darbs Rīgas domes opozīcijā ir grūts, bet, ja “Vienotība” nokļūs pozīcijā, viņi nebūs atriebīgi pret saviem opozīcijas biedriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Likt Ķirsi kā mēra kandidātu pēc tā,kad viņa dēļ Vienotība zaudē valsts finansējumu,tas līdzinās Trukša atkārtotai pārvēlēšanai.Izskatās,ka visas latviskās partijas ir Kremļa iezombētas uz to lai zaudētu un ierautu SC valdībā un pārdotu,okupētu ceturto reizi Latviju !

 2. Par spīti visam, balsošu par Vienotību, bet Ķirsis gan nebūs mana balsojuma favorīts, Vienotība, kas ar jums notiek, vai tiešām gribat, lai jūs pamet pat tie, kas neskatoties uz visu jūsu sastrādāto vēl grib ticēt jums?

 3. Sanāk,ka Piebalgs piepalīdz Solvitai pilnībā sagraut Vienotību lai SC un ZZS ceļš brīvs sagraut Latviju !Šitie nodevēji,koloboranti !!

 4. Ķilnis Virsis, kas tik kaut ko stulbu varēja izvirzīt? Vienotība galīgi degradējusies.

  • Par ko tu runā? Tas jau tiek speciāli darīts lai nebūtu konkurences Ušakam.kā ar Ēlerti.Nu ne jau Piebalgs Vienotībā ko lemj.Viņu pamainīja plezīra pēc lai nomierinātu publiku par nodevēju Āboltiņu.

 5. protams ir profesionāls politiķis, jo partijas maina kā zeķes un karjerā virzās uz augšu, bet ir viens neliels bet, -viš ir absaluts idiots un mīl runāt un spriest par tēmām kurās vispār neorentējas nemaz un nekādā mērā. bet nu tā kā lielākā daļa viņa sarunas biedru tieši tāpat neorentējas šajos jautajumos, tad visiem liekas ka viss ir normāli.
  šāda izvēle liecina ka vienotiba pati saprot ka viņai nav izredžu nokļut RD un pat necenšas uz to iespringt

 6. Nožēlojami, atkal “Ēlertes variants”, lai nodotu Rīgas intereses. Liekas, ka spriež tā: grib eksperimentu – Saskaņa savulaik izvirzīja jaunu, “inteliģentu”, jauni cilvēku, ka pat daudzi latvieši viņam pievienojās vai balsoja par viņu un Rīga “krita” viņa nagos.
  Tagad darīsim kā mērkaķi, eksperimentēsim ar Rīgas likteni – virzīsim jaunu smuku vīriņu mēra amatam, tautai patīk skaista frizūra. Tas nekas, ka viņš sašmucēja Vienotības naudas resursus. piedosim, solījās atmaksāt, toties rīdzinieki bariem vien skries balsot par skaisto puisi, Ušakovs jau apnicis, neko Rīgai labu nav izdarījis, par viņu vairs nebalsos, ja mēs tādu pašu jaunekli liksim vietā.
  Nekā, “Vienotībiņa’, nesanāks, jo Ušakovam elektorāts ir stabils un balsos par savējo, lai cik viņš būtu sakompromitējies vai lieles “svoločs. Viņi balso: svoloč no svoj, bet latvieš – svoj svoloč, golosujem za čužova svoloča. ” Visās vēlēšnās balsoju par Vienotību, kļūdījos ar ēlerti, bet šoreiz par Vienotību nebalsošu, viņi ir nodevēji, atdod Rīgu sātanam putinam..

  Vienotība jau ir caurkritusi ar šo izvirzīšanu.

 7. Šī izvēle apliecina faktu,ka līdz ar Piebalga maiņu itin NEKAS partijā nav mainījies !!Kaut ko tik idiotisku – ĶIRSI ,kurš neatļauti sevi reklamēja un tapēc noņēma Vienotībai valsts finansējumu,nu ziniet Andri un Solvita,tad jau labāk Zaķi belziet,jo tam itkā prāta vairāk un viltības.KURŠ balsos par nezināmu krāpnieku ???????Atkal Solvita liek tādu kadru lai Ušakam un SC nebūtu konkurentu !!DP un SABam vajag pārbaudīt Āboltiņas CV un lojalitāti LV. Viņa VISU sagrauj lai SC brīva darbošanās.Ne velti šī bija pirmā kas jau sen gribēja valdībā SC !!!Ne katrs ir spējīgs uz tik izcilu un atklātu koloborāciju.Ķirsis atņēma finansējumu par to Āboltiņa prēmē ar saraksta PIRMO !! numuru. NONSENS !!

Draugiem Facebook Twitter Google+