×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

“Vienotība” pārmet Ušakovam Valsts valodas likuma neievērošanu

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas “Vienotība” Rīgas domes deputāti uzskata, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) nav ievērojis Valsts valodas likumu, jo 3.septembrī, Zinību dienas pasākuma laikā, kādā no Rīgas skolām viņš klātesošos skolēnus, pedagogus un vecākus uzrunājis krievu valodā.

Kā informēja “Vienotības” referente Ieva Graudiņa-Šutko, Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V) vērsies Valsts valodas centrā, lai šis gadījums tiktu izvērtēts, tāpat arī informāciju par likuma pārkāpumu deputāts nosūtījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram (VARAM) Edmundam Sprūdžam (RP).

Kā norāda “Vienotības” pārstāvji, Valsts valodas likuma 11.pants nosaka, ka valsts un pašvaldību iestāžu, tiesu un tiesu sistēmai piederīgo iestāžu, valsts un pašvaldību uzņēmumu, kā arī uzņēmējsabiedrību, kurās lielākā kapitāla daļa pieder valstij vai pašvaldībai, rīkotie pasākumi notiek valsts valodā. Ja pasākumā tiek lietota svešvaloda, rīkotājs nodrošina tulkojumu valsts valodā, uzsver domnieki.

“Pirmkārt, augsta līmeņa amatpersonai ir jāievēro likums, tas mums visiem ir vienāds, otrkārt, ar šādu rīcību Rīgas domes priekšsēdētājs nav cienīgs būt Latvijas galvaspilsētas vadītājs, jo ir slikts piemērs nākamajai paaudzei,” pauž Pulks, norādot, ka viens no Valsts valodas likuma svarīgākajiem mērķiem ir veicināt ātrāku sabiedrības saliedēšanu, mazākumtautību pārstāvju ātrāku iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+