×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

“Vienotība” prasa atbrīvot no amata RD Satiksmes departamenta direktoru Reinbahu

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no kreisās) un Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Vitālijs Reinbahs.

Rīgas domes (RD) “Vienotības” frakcija sasauks domes ārkārtas sēdi un prasīs atbrīvot no amata RD Satiksmes departamenta direktoru Vitāliju Reinbahu, otrdien medijiem paziņoja “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Viņa norādīja, ka domes ārkārtas sēdes datums un laiks vēl nav zināms.

Ārkārtas sēdē plānoti divi punkti. Otrs no tiem ir Nacionālās apvienības iniciatīva par neatkarīgs Revīzijas komisijas izveidošanu.

Ēlerte informēja, ka martā saņemta vēstule no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), kurā teikts, ka KNAB lietvedībā ir kriminālprocess, kurā Reinbaham ir piemērots aizdomās turamā statuss.

Komentējot atstādināšanas iemeslus, frakcijas priekšsēdētāja norādīja, ka Reinbahs jāatstādina no amata, jo “principiāli amatpersonai nevar būt aizdomās turamā statuss”.

“Satiksmes departamenta budžets 2015.gadam ar mērķdotācijām ir teju 47 miljoni eiro, un par šiem 47 miljoniem atbildīga būs persona, kas ir aizdomās turamā?” sašutumu pauda Ēlerte.

“Vienotības” frakcijas deputāts Olafs Pulks norādīja, ka jau iepriekš Reinbahs ir bijis Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs un arī šajā periodā viņa darbā saskatāmi trūkumi. Kā piemēru Pulks minēja “Rīgas satiksmes” autobusu iznomāšanu Rēzeknes pašvaldībai par gandrīz četrreiz augstāku cenu, nekā to pārdeva Rīgas pašvaldība. Arī pašlaik frakcijas deputāti saskata trūkumus Reinbaha darbā, uzsverot, ka departamentā samazinājusies nauda ceļu remontam, arī pie dārgajām “Rīgas satiksmes” biļetēm vainojams Reinbahs.

Ēlerte arīdzan uzsvēra, ka Reinbahs savulaik bijis arodbiedrības “LABA” vadītājs, savukārt tā saņem “ārkārtīgi dāsnu ziedojumu” no “Rīgas satiksmes” un “Rīgas namu pārvaldnieka”.

Jau vēstīts, ka KNAB apstiprināja, ka Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoram Reinbaham ir piemērots aizdomās turētā statuss kriminālprocesā, kurā tiek izmeklēti ar kukuļošanu saistītie noziedzīgi nodarījumi.

Reinbahs amatā tika apstiprināts šā gada 31martā. Deputāti tolaik sēdē neatbalstīja opozīcijā esošās “Vienotības” deputāta Pētera Viņķeļa priekšlikumu jautājuma izskatīšanu atlikt, jo “Vienotība” bija vērsusies KNAB ar jautājumu, vai Reinbaham nav piemērots kriminālprocesuālais statuss kriminālprocesā, kas saistīts ar iespējamo kukuļošanu Satiksmes departamentā. Tāpat deputāti noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības deputāta Andra Lāča priekšlikumu par Reinbaha iztaujāšanu pirms balsojuma.

Satiksmes departamentā Reinbahs strādā kopš 2009.gada. Šajā laikā viņš bijis vairāku departamenta struktūru priekšnieks. Pērn novembrī Reinbahu iecēla par RD Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju.

KNAB iepriekš pārbaudījis lēmumus par pasažieru pārvadājumiem un, iespējams, maksājumus kādai arodbiedrībai. Saistībā ar sākto izmeklēšanu KNAB darbinieki veica kratīšanu domes Satiksmes departamentā. Medijos izskanēja neoficiāla informācija, ka par kukuļa prasīšanu aizdomās tiek turēts Reinbahs, savukārt otrs aizdomās turētais, iespējams, bija arodbiedrības “LABA” vadītājs Raimonds Gailis. Prese vēstīja, ka Reinbahs atzinis, ka KNAB viņu iztaujājis, bet apsūdzības viņš noliedz.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+