Latvijā
Politika

“Vienotība” prasa Kučinskim norobežoties no Lemberga izteikumiem par Skripaļu indēšanu Lielbritānijā37

Foto – Ieva Lūka/LETA

“Vienotības” valde šodien, 16.aprīlī, nolēma koalīcijas padomes sēdē pieprasīt Ministru prezidentam Mārim Kučinskim norobežoties no partijas “Latvijai un Ventspilij”  valdes priekšsēdētāja un smagos noziegumos apsūdzētā, no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata atstādinātā Aivara Lemberga publiskajiem izteikumiem saistībā ar Skripaļu indēšanu Lielbritānijā, informē “Vienotība”.

“Vienotības” valdes loceklis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, paužot Latvijas valdības apstiprinātu pozīciju, ir kategoriski nosodījis martā notikušo nervu indes – ķīmiskā ieroča izmantošanu Lielbritānijā, kas bija vērsts pret Krievijas pilsoņiem Sergeju un Jūliju Skripaļiem. Latvijas vārdā ārlietu ministrs ir paudis, ka pilnībā atbalsta partnerus Lielbritānijā.

Tikmēr Aivars Lembergs, būdams viens no Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošo partiju vadītājiem, savos publiskos izteikumos pagājušajā nedēļā ir klaji paudis Krievijai labvēlīgu situācijas interpretāciju, apšaubot Lielbritānijas nostāju, un bez jebkāda pamatojuma ir sasaistījis šo lietu ar situāciju Sīrijā. Iepriekš no A.Lemberga ir izskanējusi nievājoša retorika par NATO un tās karavīriem, kas izvietoti Latvijā.

“”Vienotībai” šādi ZZS pārstāvja izteikumi  un uzvedība kā Krievijas ietekmes aģentam nav pieņemami. Aicinām ZZS beidzot skaidri definēt savu pozīciju par Latvijas piederību eiroatlantisko valstu blokam, kas ir mūsu valsts drošības un neatkarības garants,” tādu viedokli pauž Arvils Ašeradens, “Vienotības” valdes priekšsēdētājs.

LA.lv