×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

“Vienotība” prezidentam iezīmējusi iespējamo valdības sastāvu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no labās) tiekas ar aizsardzības ministru Arti Pabriku.

“Vienotības” izvirzītais premjera amata kandidāts Artis Pabriks (V) šodien ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pārrunājis iespējamo valdības sastāvu, savukārt prezidents savu viedokli pēc konsultāciju otrās kārtas plāno sniegt trešdien.

Pabriks pēc tikšanās sacīja, ka ar prezidentu tika pārrunāts iespējamais Ministru kabineta sastāvs, taču sīkākas detaļas par šo jautājumu žurnālistiem neatklāja. Prezidentam arī neesot bijis papildu jautājumu Pabrikam, jo viņš pietiekami labi pazīst pašreizējo aizsardzības ministru un viņa profesionālo darbību.

Savukārt demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) norādīja, ka prezidents savu viedokli sniegs trešdien, 11.decembrī, kad beigsies politisko konsultāciju otrā kārta.

“Vienotības” saruna ar prezidentu gan bija neierasti īsa salīdzinājumā ar pirmās kārtas sarunām – paredzēto 45 minūšu vietā tā ilga aptuveni 15 minūtes. “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa to skaidroja ar to, ka prezidentam nebija jautājumu.

Āboltiņa pastāstīja, ka šodien prezidents tika informēts, ka “Vienotība” no trīs premjera amata kandidātiem izvēlējusies vienu – Pabriku, jo viņš guvis viennozīmīgu frakcijas un valdes atbalstu.

Tāpat prezidents tika informēts par sarunām ar pārējiem potenciālās valdības partneriem, proti, Pabriks esot saņēmis 40 deputātu atbalstu no “Vienotības”, Reformu partijas un “olšteiniešiem”. Savukārt pārējo topošās koalīcijas partiju pārstāvji teikuši, ka viņiem nav iebildumu pret Pabrika kandidatūru gadījumā, ja kandidāts būs prezidenta nominēts.

“Uzskatām, ka tālākas sarunas ar partneriem varētu būt rezultatīvas tikai gadījumā, ja ir konkrēts dotais mandāts,” sacīja Āboltiņa, skaidrojot, ka turpmāk ar potenciālajiem valdības partneriem būtu jārunā par darāmajiem darbiem un atbildības jomu sadali.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš decembra sākumā pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem “Vienotības” premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā nebija radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko “Vienotība” var piedāvāt. “Vienotība” premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Arti Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents Andris Bērziņš neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai “Vienotības” līderei Solvitai Āboltiņai, kura sarunā ar prezidentu noraidījusi šo piedāvājumu.

Pagājušās nedēļas piektdienā “Vienotības” frakcija un valde kopīgā sēdē vienojās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt Pabriku un cer uz dialogu ar Valsts prezidentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas politiskais biznestirgus, kas pašlaik norisinās Melngalvju namā, ir nožēlojams un Latvijas valsti un sabiedrību pazemojošs.

    • Varu tikai atkaartot: Nebija pareizi gaazt stabiilu , labu latvieshu valdiibu un tajaa pashaa laikaa Riigas meeru kaa nevainiibas jeerinju atstaat pie varas. Un pirms tam juusu “prezidenta” tukshaa izrunaashanaas par “masu slepkaviibu”. Nez, ko prezidents ar to gribeja panaakt?

Draugiem Facebook Twitter Google+