×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

“Vienotība” rosina izmaiņas, lai liegtu diferencēt braukšanas maksu Rīgā

Foto: LETAFoto: LETA

Trolejbuss Krišjāņa Valdemāra ielā.

Partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas deputāti rosina ar likumu liegt izmantot iedzīvotāju deklarēto dzīvesvietu kā iemeslu atšķirīgas braukšanas maksas noteikšanai sabiedriskajā transportā.

Šādas izmaiņas paredzētas Saeimā iesniegtajos grozījumos Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, portālu “LA.lv” informēja partijas preses sekretāre Laila Timrota.

Partijā uzskata, ka Rīgā kā Latvijas galvaspilsētā koncentrēta nacionālā līmeņa valsts pārvalde, tā ir visas valsts kultūras, uzņēmējdarbības, ārstniecības un izglītības iestāžu centrs.

“Vienotībā” uzskata, ka, īstenojot ieceri par dārgāku braukšanas maksu galvaspilsētā nedeklarētajiem iedzīvotājiem, Rīgas kā galvaspilsētas funkcijas ignorētu, nostādot nevienlīdzīgā situācijā ārpus Rīgas deklarētos Latvijas iedzīvotājus, kuriem nav citu alternatīvu Rīgā sniegtajiem pakalpojumiem.

“Latvija ir vienots veselums, Latvijas iedzīvotāju dalīšana “savējos” un “svešajos”, pretnostatot Rīgu citiem Latvijas novadiem ir nepieņemama. Centieni mākslīgi palielināt Rīgā deklarējušos iedzīvotāju skaitu ievērojami mazinās šo – pārējo pašvaldību rīcībspēju (..) Tas ir valstisks jautājums, un Rīgā deklarēto iedzīvotāju skaitu nedrīkst paaugstināt uz mazo pašvaldību izdzīvošanas rēķina. Rīgas ekonomiskās labklājības radīšanā piedalās visa Latvija,” paziņojumā atzīmē “Vienotība”.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā ar partiju “Saskaņas centrs” un “Gods kalpot Rīgai” deputātu balsu vairākumu Rīgas domes sēdē nolēma noteikt, ka no nākamā gada 1.janvāra Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem sabiedriskais transports kļūs nedaudz lētāks, bet pārējie iedzīvotāji maksās dubultā.

No 1.janvāra Rīgā deklarētie iedzīvotāji līdzšinējo 50 santīmu vietā par biļeti Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 42 santīmus jeb 0,60 eiro, savukārt Rīgā nedeklarētajiem pasažieriem biļete maksās 84 santīmus jeb 1,20 eiro. Līdzīgas atšķirības plānotas arī mēnešbiļešu cenās, taču skolēniem un studentiem, kas apmeklē izglītības iestādes Rīgas administratīvajā teritorijā, noteiktās atlaides neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas tiks palielinātas no 60% līdz 80%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+