Latvijā
Politika

“Vienotība” sākusi sarunas par iespēju kopīgi startēt Saeimas vēlēšanās 16

Foto – Lita Krone/LETA

“Vienotība” sākusi konsultācijas ar citiem politiskajiem spēkiem par iespēju sadarboties, startējot 13.Saeimas vēlēšanās, šodien preses konferencē sacīja partijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Viņš informēja žurnālistus, ka partija valde lēmusi sākt konsultācijas ar “demokrātiskajām partijām” par to, vai tās būtu gatavas veidot šādu apvienību. Konsultācijas jau ir sākušās ar “Vienotības” reģionālajiem partneriem, un rezultāts ir ļoti pozitīvs, vērtēja Ašeradens.

Viņš apgalvoja, ka interesi sadarboties izrādījuši ne tikai tie partneri, kuri jau sadarbojas ar “Vienotību”, bet arī citas reģionālās partijas. Viņš gan pagaidām neatklāja, kuras ir šīs partijas. Konsultācijas par kopīgu startu plānotas arī ar “Kustību “Par!””, “Latvijas attīstībai”, Latvijas Reģionu apvienību, Jauno konservatīvo partiju, pastāstīja “Vienotības” līderis. Līdz rezultātam plānots nonākt februāra beigās vai marta sākumā, piebilda Ašeradens.

Politiķis norādīja, ka ir divas iespējas – partijas startēt vienai pašai vai arī sadarboties ar citiem politiskajiem spēkiem. Viņš akcentēja, ka runa nav par politisko partiju apvienošanos, bet gan par apvienību startam vēlēšanās.

Viņš skaidroja, ka tas ir svarīgi, jo nākamajā parlamentā “Saskaņa” un Zaļo un zemnieku savienība varētu gūt lielu balsu daļu. Tas nenozīmē, ka šie politiskie spēki tuvināsies vai veidos vienotu bloku, uzsvēra Ašeradens. Tomēr gadījumā, ja pārējie spēki būs sašķelti, tad tas varētu ietekmēt iespējamo tuvināšanos. Savukārt “Vienotības” pienākums ir strādāt pie demokrātisko spēku konsolidācijas, akcentēja partijas līderis.

Viņš arī prognozēja, ka “Vienotība” iekļūs nākamajā parlamenta sasaukumā.

LA.lv