×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

“Vienotība” un RP vienojas kopā startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās (15)

Aboltina_TS_4

Partijas “Vienotība” un Reformu partijas (RP) līderi ir vienojušies par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās, šodien pēc “Vienotības” valdes sēdes žurnālistiem paziņoja abu politisko spēku līderi.

12.Saeimas vēlēšanās kandidēšana plānota no “Vienotības” saraksta un RP biedriem, kuri vēlēsies no minētā saraksta startēt, nāksies iestāties “Vienotībā”, žurnālistiem sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa (V).

Abas partijas konceptuāli vienojušās koordinēt rīcību arī vēl 11.Saeimas darbības laikā – tās darbosies kā divas atšķirīgas frakcijas, taču koordinēs savu rīcību, tajā skaitā, virzot Ministru prezidenta amata kandidātu, skaidroja Āboltiņa.

Līdz 18.janvārim, kad notiks “Vienotības” kongress, tiks izstrādāta “ceļa karte”, kādā veidā notiks tālākā tuvināšanās. Pašlaik jau panākta vienošanās, ka 12.Saeimas vēlēšanās startēs politiķi no abiem politiskajiem spēkiem.

“Tā nav partiju apvienošanās, tā ir labējo politiķu tuvināšanās,” izteicās Āboltiņa. “Vienotības” valde jau apstiprinājusi iniciatīvu par labējo politiķu tuvināšanos, jo “sašķelta politika nodara Latvijai kaitējumu”, piebilda Saeimas priekšsēdētāja.

RP valdes loceklis Edgars Rinkēvičs norādīja, ka RP valde un Saeimas frakcijas deputāti ir atbalstījuši panākto vienošanos ar “Vienotību”.

“Vienotības” un RP tuvināšanos pasteidzinājuši jaunās valdības veidošanas procesi, aģentūrai LETA iepriekš stāstīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters. Sarunas ar “Vienotību” par abu politisko spēku sadarbību notiek jau no jūlija. “Sarunas sākām jūlijā ar domu, ka abas partijas ir vienojušās, ka savstarpējā sadarbība ir iespēja labēji centriskām partijām rast risinājumu arī situācijā pirms nākamā gada Saeimas vēlēšanām,” stāstīja Demiters.

Demiters jau iepriekš tika atklājis, ka “Vienotība” un RP vienojušās koordinēt rīcību jaunās valdības veidošanas procesā, tajā skaitā arī Ministru prezidenta kandidāta izvēlēšanos, bet gada izskaņā tapa vienošanās par kopīgu startu nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Kā vēstīja “pietiek.com”, abu partiju saprašanās memorands paredzot kopīgu startu nākamajās Saeimas vēlēšanās un pēc būtības nozīmēšot RP ieplūšanu “Vienotībā”. Saprašanās memorands par labēji centrisko spēku konsolidāciju un sadarbību paredzot, ka abas partijas izvirzīs kopīgu premjera kandidātu. Tāpat abas partijas kopīgi uzņemsies atbildību par premjera aicinātu un partiju deleģētu ministru darbu. “Vienotība” un RP plānoja vienoties, ka abas partijas deleģēs ministrus proporcionāli partiju Saeimas deputātu skaitam. Vienošanās arī paredzot, ka partijas atbalsta iespējami plašākas labēji centriskas koalīcijas valdības izveidi un RP piekrīt jaunajā valdībā iekļaut ne tikai neatkarīgos deputātus, bet arī Zaļo un zemnieku savienību.

Lai jau tagad sāktu ciešu sadarbību valdībā un Saeimā, abas partijas apņēmušās rīkot regulāras kopīgas tikšanās, kurās saskaņotu viedokļus par izskatāmajiem jautājumiem. “Vienotība” un RP plānojot izveidot koordinācijas padomi piecu deputātu sastāvā, ievērojot proporcionālās pārstāvniecības principu atbilstoši frakciju skaitliskajam lielumam, kas nozīmē, ka “Vienotībai” tajā būtu pārsvars. Šai koordinācijas padomei tiktu deleģētas pilnvaras lemt par abām frakcijām saistošiem lēmumiem jautājumos, kas skar valsts budžetu, valsts starptautiskās saistības un Eiropas Savienības politiku.

“Vienotībai” Saeimā ir 20 deputāti, savukārt Reformu partijai – 14 mandāti. Partiju reitingos “Vienotība” ieņem otro vietu aiz “Saskaņas centra”, bet RP iekļūšanu nākamajā Saeimā prognozē tikai retais.

Portāls “pietiek.com” tika atzīmējis, ka šāda vienošanās varot ietekmēt arī valdības veidošanas procesu – apstākļos, kad bezpartejiskā, bet “Vienotības” virzītā zemkopības ministre Laimdota Straujuma kavējoties piekrist aicinājumam uzņemties jaunās valdības vadīšanu, par otro reālāko kandidātu no abu partiju vidus tiekot uzskatīts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. V nogremdēs ari'RP Atbildēt

  lāča sausais atlikums pēc 5 g. 02.01.2014 08:45
  Paldies mīļajam lāčukam par tautas maku iztukšošanu 5 gadu garumā, paldies, par Latvijas zemītes atbrīvošanu no pusmiljona cilvēkiem,paldies par veiksmīgu kalpošanu svešiem kungiem visus 5 gadus, pat eiro izņemšanu uzticas nevis tautas ieskautam , bet gan savu jenotu un svešinieka aizsegā ,stāvot četratā- atšķirtībā no tautas,paldies par valsts iedzīšanu dziļā pak aļā, nu, gluži kā pēc kara ….diemžēl… arī 54 nāves ir uz lāča sirdsapziņas

 2. Jādara viss, lai aizbloķet ceļu SC pie varas. Mērķis mums visiem, izņēmot šo, ir viens – neatkarīga, attīstīta, europēiska, latviska Latvija. Nelielas atšķirības programmās ir tehnisks jautājums. Jādomā, ko darīt ar tām mikro partijām – balsu iztirgotājām, kas sāk izdīgt kā sēnes. Saprotu, ka dažiem tas ir ienesīgs biznes, bet tomēr bez nākotnes.

 3. >lasot iepriekšējos komentārus... Atbildēt

  Varbūt nav orģināli ,bet precīzi gan ! ieprieciniet MŪS un uzrakstiet kautko tiešām orģinālu.Ja spējat.

 4. lasot iepriekšējos komentārus... Atbildēt

  Lasot iepriekšējos komentārus uzreiz uzkrīt oriģinalitātes trūkums. Par “sili” un “skuju taku” vien prot runāt.

 5. ŠITĀS RAUDZES “POLITIĶI” IES KOPĀ KAUT AR PAŠU VELNU ,LAI TIKAI PALIKTU PIE SILES.

 6. nelidzes abu so nodeveju-dzimtenes aizies pa skuju taku ka visi citi-nodeveji…..

 7. Vai, vai, vai… Cik briesmīgi gribās sevi saglabāt pie siles…

 8. Slīcējs glābs slīkoni sadalīšanās stadijā.

 9. Lai tad nu ātri izdodas to skuju taciņu noiet!

 10. Nu tas ir viss, spēks, kam reiz ticēju ir parādijis, ka ir bijis vienkārši Vienotības projekts. Jau sen vajadzēja izlemt par labu kreisiepatrioti.lv

 11. Jēzus, kas par seju. Visu pasaules smagumu sieviete, izskatās, iznes uz saviem pleciem.
  Viņai teātrī vajadzētu strādāt ne politikā.

 12. Kopā būs vieglāk pārdzīvot sakāvi!

 13. Pareizs lēmums! Nav ko saskaldīt vēlētāju balsis. Varēja klāt pieiet arī NA un ZZS. Tikpat jau nekādu atšķirību viņu “platformās” nav.

  • bet tās “platformas” jau vajag izlasīt un tad arī to NA atšķirību ieraudzītu. Viņi, piemēram, cenšas UA ierobežot, bet citi – palielināt; atšķirība ir? Ir!

Draugiem Facebook Twitter Google+