×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Vienotība un ZZS atbalsta 250 bēgļu uzņemšanu; NA noskaņota pret (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma .

Vienotība un ZZS atbalsta 250 bēgļu brīvprātīgu uzņemšanu, savukārt Nacionālā apvienība ir pret šādu lēmumu, žurnālistiem pēc sēdes sacīja valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

Paredzēts, ka par galīgo lēmumu ministri šodien balsos Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

Pirmdien ir sasaukta valdības ārkārtas sēde, kurā atbilstoši iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (“Vienotība”) teiktajam tiks pieņemts gala lēmums par bēgļu uzņemšanu. Ārkārtas valdības sēde paredzēta plkst.10.

Kozlovskis iepriekš aģentūrai BNS norādīja, ka vienīgais atlases kritērijs patvēruma meklētājiem būs tas, vai viņi kvalificējas bēgļa statusam.

Viņš paskaidroja, ka bēgļa statusa iegūšanai ir “pietiekami nopietni priekšnoteikumi – persona ir vajāta etnisku, politisku vai reliģisku apsvērumu dēļ, un kurām faktiski draud briesmas dzīvībai”.

Iekšlietu ministrs piebilda, ka bēgļus varētu izvietot patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos. “Ņemot vērā bēgļu skaitu, attiecīgi tiks piešķirts finansējums no Eiropas Komisijas, kas arī palīdzēs stiprināt kapacitāti,” viņš teica.

Uz jautājumu, vai neradīsies nepieciešamība paplašināt patvēruma meklētāju centru Muceniekos, Kozlovskis atbildēja noliedzoši, bet pieļāva, ka varētu rasties nepieciešamība veidot jaunu centru bēgļu izmitināšanai.

“Mēs šajā centrā [Muceniekos] arī uzņemam bēgļus ikdienā. Ja radīsies nepieciešamība, tad būs jāmeklē risinājumi veidot jaunu šāda veida centru, kura darbības nodrošināšanai varētu īrēt telpas, bet mēs neplānojam nekādus grandiozus būvniecības projektus. Tas vairāk būtu esošās infrastruktūras ietvaros, to pielāgojot patvēruma meklētāju vajadzībām,” teica ministrs.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas plānu, Latvijai nāktos uzņemt vairāk nekā 700 bēgļu. Savukārt valdības pieņemtā un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā Latvijas pozīcija Eiropadomei liecina, ka valsts neatbalsta tā dēvētās bēgļu kvotas ieviešanu ES. Latvijas uzskata, ka var runāt par brīvprātīgu dalību koordinētā ES sistēmā patvēruma meklētāju pārvietošanai uz dalībvalstīm, ES solidaritātes vārdā, uzņemot nelielu skaitu patvēruma meklētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Pilnīgs absurds! Atbildēt

  “Etnisku,politisku un reliģisku apsvērumu dēļ” nav nekādas nepieciešamības pārcelties uz citu kontinentu!

 2. Piespiedu brīvprātība Atbildēt

  Vai saviem vēlētājiem Vienotība un ZZS pajautāja?

 3. Cik bēgļu uzņems pie sevis Straujuma,cik Āboltiņa un Zaķis?

  • Tieši tā! Vai kāds jautāja tautai?? Tikai uz vēlēšanām atkal būs klāt šie liekuļi. Ja tautas lielākā daļa ir PRET, tad nedrīkst uzņemt, ir jārēķinās ar pavalstnieku viedokli, to nedrīkst izlemt tikai politiķi!!!
   Vai tiešām kāds vēl balsos – IES UZ VĒLĒŠANĀM?? ES NĒ, ARĪ MANI RADI VAIRS NĒ!! PIETIEK!
   Priekš kam vēlam tik mazai tautai – 100 deputātus, ja šo viedokli vispār ignorē. Kāpēc??!

 4. Ironiski – tieši šodien notiek skolu jaunatnes svētku ieskandināšana ar nosaukumu – TIKAI SAKNES NEATDOT.

 5. Lai tik NA pamēģina nobalsot par bēgļu uzņemšanu…
  Nākamajās vēlēšanās neviena no tām partijām, kas balsos PAR, nedabūs nevienu balsi. I neceriet.

 6. “Tiesiskuma koalīcija” kārtējo reizi pārdeva Latviju un ne aci nepamirkšķināja

Draugiem Facebook Twitter Google+