×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

“Vienotība”: Ušakova reklāmas kampaņa par atlaidēm sabiedriskajā transportā maldina rīdziniekus (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) reklāmas kampaņa, aicinot iedzīvotājus deklarēties Rīgā, maldina rīdziniekus, jo konkrētie pašvaldības noteikumi vēl nav stājušies spēkā, uzskata partijas “Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Rīgas mērs vērienīgā reklāmas kampaņā aicina iedzīvotājus deklarēties Rīgā, lai saņemtu braukšanas atvieglojumus, taču Rīgas dome vēl nav sagaidījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinumu par domes iecerētajām atlaidēm Rīgā deklarētiem pasažieriem. Tādējādi reklāma maldina iedzīvotājus, skaidro “Vienotības” frakcijas pārstāvis Nils Josts.

“Nav izslēgts, ka Rīgas domes pieņemtais un Latvijas iedzīvotājus diskriminējošais lēmums noteikt dažādu braukšanas maksu galvaspilsētā un ārpus tās deklarētajiem iedzīvotājiem, tiks atcelts. Rīdzinieku nodokļos samaksāto naudu nav jāizmanto domes vadības politiskām reklāmām, un nekādā gadījumā to nedrīkst izmantot, finansējot maldinošu reklāmas kampaņu,” aizrādīja Ēlerte.
Deputāte norāda, ka saskaņā ar Krimināllikuma 211.pantu maldinoša reklāma ir aizliegta, tāpēc Ēlerte ir nosūtījusi vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ar lūgumu izvērtēt, vai medijos ievietotās reklāmas par pieteikšanos “Rīdzinieka kartei” varētu būt Krimināllikuma pārkāpums.

Ēlerte atgādina, ka 8.novembrī VARAM, izvērtējot Rīgas domes pieņemtos grozījumus saistošajos noteikumos, kas nosaka diferencētas biļešu cenas pilsētas sabiedriskajā transportā, ir uzdevusi pašvaldībai šo normu atcelt. Bez tam nesen pieņemtie grozījumi “Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā” paredz aizliegt deklarēto dzīvesvietu izmantot kā vienīgo nosacījumu atlaižu piešķiršanai.
19.novembrī Rīgas domes valdošā koalīcija pieņēma jaunus noteikumus par diferencētām biļešu cenām, papildinot to ar frāzi, ka atlaides Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā attieksies uz Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem “līdz 75 gadu vecumam”, taču VARAM savu atzinumu vēl nav sniegusi.

Kā ziņots, Rīgas dome nolēmusi no nākamā gada vienas biļetes cenu palielināt no 50 santīmiem uz 84 santīmiem jeb 1,20 eiro, vienlaikus nosakot, ka Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem pienāksies 50% atlaide. Noteikumi par šiem atvieglojumiem vēl nav stājušies spēkā.

Lai atlaides varētu saņemt, rīdziniekiem jākļūst par “Rīdzinieka kartes” īpašniekiem – e-talonus no jauna jāsaņem vai jānomaina tūkstošiem sabiedriskā transporta lietotāju, tāpēc gada nogalē galvaspilsētas iedzīvotājiem ilgs laiks jāpavada milzīgās rindās pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” klientu apkalpošanas centros.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vai Vienotība, pie varas un siles esoša, nevarētu veikt kādu labu darbu tautai par labu? Tauta to saprot labak nekā partiju apriešanās. Mans maciņš man dos padomu, par ko balsot. Nudien, par tukšu maku nebalsošu!

  • Biļešu cenu celšana no 0.50 uz 0.83 Ls – kā vērtējams šāds ušakova darbs?

   • interesanti, ka tik ilgi dzīvo cilvēki šajā sistēmā un vienalga neko ne redz, ne saprot! Nu nolaidīs to cenu uz kādu laiciņu – labi, ja gadu – un tad pacels – bez problēmām uz augstāku nekā pirms tam…. nemaz nerunāsim par visu pārējo , ko šajā laikā sev sakaps un norakstīs… un kas vinnēs no rīdzinieku karšu ievešanas un apkalpošanas cenas? būs kur piķi norakstīt!

 2. Pievienojos KP – kopā ar citām Ušakova kunga izdarībām un izteicieniem – paliek dīvaini, ka kas tāds vispār civilizētā valstī iespējams.
  Tikai doma – bet varbūt iniciatīva manabalss.lv par Rīgas mēra atstādināšanu varētu ko mainīt.. 🙂

 3. Tas viss, ko tagad organizē Rīgas mērs Ušakova kungs, ir vienkārši nekaunība un nelietība.
  Te rast citus vārdus nav iespējams.

Draugiem Facebook Twitter Google+