×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

“Vienotība” valsts kontroliera amatam virzīs Ivetu Rutkovsku

Foto - LETAFoto - LETA

Politiskā partija “Vienotība” valsts kontroliera amata virzīs Ivetu Rutkovsku, kurai ir vērā ņemama pieredze audita jomā gan privātajā, gan valsts sektorā, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Savukārt citas koalīcijā pārstāvētās partijas savus kandidātus vēl neatklāj, un diskusijas par to, vai amatam tiks virzīts vēl kāds kandidāts, turpināsies līdz otrdienas, 8.janvāra, pēcpusdienai.

“No “Vienotības” puses mēs esam izvirzījuši Ivetas Rutkovskas kandidatūru, kurai ir liela pieredze auditu un revīzijas jomā, pamatā privātajā sektorā. Iepriekš viņa strādājusi arī Valsts kontrolē un bijusi Zvērinātu revidentu asociācijas valdes locekle. Mūsuprāt, ļoti profesionāla kandidatūra,” teica Dombrovskis.

Viņš arī informēja, ka pagaidām no citām koalīcijas partijām konkrēti kandidāti nav pieteikti. “Vienojāmies līdz otrdienas pēcpusdienai šo jautājumu turpināt vērtēt, lai vienotos par kandidātu tālāko virzību,” norādīja premjers.

Dombrovskis neizslēdza iespēju, ka partijas izvirzīs vēl citus kandidātus, taču koalīcija cer vienoties par viena kandidāta piedāvāšanu.

Reformu partijas (RP) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis žurnālistiem atteicās atklāt, kurš būs RP kandidāts. “Mums ir konkrēts kandidāts, taču diskusijas turpināsies rīt, lai koalīcijas partijas varētu piedāvāt konkrētus vārdus un uzvārdus. Mūsuprāt, kandidātam ir jābūt ar lielu pieredzi valsts pārvaldē,” viņš sacīja.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) deputāts Dzintars Rasnačs žurnālistiem atzina, ka koalīcijai būtu jāvirza vienots kandidāts. “Šis jautājums ir jāatrisina savstarpēji starp četriem politiskajiem spēkiem. NA uzskata, ka kandidatūrai ir jābūt nesaistītai ar politiku un partijām vai jānāk no auditoru vidus vai valsts sektora ‒ var būt gan viens, gan otrs. Ir jāmeklē kompromiss,” pastāstīja Rasnačs.

Viņš pagaidām neprognozēja, vai arī NA izvirzīs savu kandidatūru ‒ vispirms tiks vērtēts koalīcijas partneru piedāvājums.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Rutkovskai ir 14 gadu konsultantes un biznesa pasniedzējas pieredze finanšu un grāmatvedības jomā. Viņa ir zvērināta revidente kopš 1995.gada un sertificēta nodokļu konsultante. Pašlaik Rutkovska strādā risku apdrošināšanas kompānijā “Balta” par vecāko iekšējo auditoru Centrālajā un Austrumeiropā. Pirms tam astoņus gadus viņa strādājusi starptautiskajā audita kompānijā “Rodl & Partner”, ieņemot rīkotājdirektores un valdes locekles amatu.

Jau vēstīts, ka Saeimas deputātiem kandidatūras kontroliera amatam jāiesniedz līdz 8.janvārim, bet 17.janvārī notiks vēlēšanas. Koalīcijas partijas iepriekš vienojās, ka kontrolieris tiks meklēts profesionāļu vidū.

Esošās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas pilnvaru termiņš beidzas 21.janvārī. Valsts kontrolieres amatā viņa tika ievēlēta 2004.gada 22.decembrī un pavadījusi tur maksimāli pieļaujamo laiku – divus termiņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+