Latvijā
Politika

“Vienotība” varētu lemt par Ķirša izvirzīšanu ekonomikas ministra amatam 16


Vilnis Ķirsis
Vilnis Ķirsis
Foto – Dainis Bušmanis

Lai arī “Vienotībā” nav vienprātības par ekonomikas ministra amata kandidātu, partijas valde varētu lemt par politiķa Viļņa Ķirša izvirzīšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Ķirsis pašlaik ir Rīgas domes deputāts, “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks. Iepriekš viņš pildīja arī Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus. Neoficiālās sarunās politiķi prognozē, ka tieši Ķirsim varētu būtu valdes vairākuma atbalsts.

Atsevišķi politiķi gan uzsver, ka ekonomikas ministra amatam būtu jāvirza kandidāts, kuram jau tagad ir pielaide valsts noslēpumam, proti, Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa. Pielaide valsts noslēpumam esot arī Zandai Kalniņai-Lukaševicai, kura pilda Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres pienākumus, kā arī pašreizējiem ministriem, kuru vārdi arī izskanēja kontekstā ar šo amatu.

Paredzēts, ka “Vienotības” valde šovakar izvirzīs kandidātu, bet balsojums Saeimā par jauna ministra apstiprināšanu varētu notikt nākamnedēļ.

Kā ziņots, “Vienotības” priekšsēdētājs Ašeradens plāno atstāt ekonomikas ministra amatu, lai vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju un strādātu parlamentā. Pašlaik “Vienotības” Saeimas frakciju vada Solvita Āboltiņa, kura plāno nolikt deputātes mandātu.

LA.lv