×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

“Vienotība” prezidenta amatam varētu piedāvāt Pabrika kandidatūru (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Artis Pabriks

Partijas “Vienotība” valde nav lēmusi par konkrēta kandidāta izvirzīšanu Valsts prezidenta amatam, uzsvēra partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Tomēr aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka partneriem varētu tikt piedāvāta eiroparlamentārieša Arta Pabrika (V) kandidatūra, ja ZZS šodienas koalīcijas sarunās būtu nosaukuši savu kandidātu.

“Vienotības” valde vakar ir pārrunājusi vairākus potenciālos kandidātus, tomēr valdes lēmuma par viena kandidāta izvirzīšanu nebija, aģentūrai LETA uzsver Āboltiņa. Viņa norādīja, ka valde viņu pilnvarojusi nosaukt vienu no apspriestajiem kandidātiem uz šo amatu, ja ZZS piedāvā savu kandidatūru.

Tomēr ZZS savu kandidātu nenosauca, tāpēc arī “Vienotība” nepiedāvāja apspriešanai potenciālā kandidāta vārdu. Āboltiņa atkārtoti uzsvēra, ka koalīcijai būtu jāvienojas par vienu kandidātu prezidenta amatam.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka “Vienotība” pārrunājusi vairākas iespējamās kandidatūras, tostarp bija minēta Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Ojārs Ēriks Kalniņš, Solvita Āboltiņa un Pabriks.

Tomēr jau iepriekš partneri pauduši, ka Kalnietei neesot koalīcijas vairākuma atbalsta.

Jau ziņots, ka gan ZZS, gan “Vienotība” partneriem vēl nav piedāvājusi konkrētus kandidātus Valsts prezidenta amatam, un abās frakcijās vēl notiek diskusijas par šo jautājumu.

Pēc koalīcijas līderu sanāksmes Āboltiņa žurnālistiem pastāstīja, ka partneri informēja viens otru, ka “Vienotības” un ZZS frakcijās joprojām notiek iekšējās diskusijas par cilvēkiem, kuru kandidatūras varētu piedāvāt koalīcijai valsts pirmās personas amatam, bet konkrēti vārdi netika nosaukti.

Savukārt ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norādīja, ka vienošanās par vienu ZZS kandidātu vēl neesot, jo ir daudz cilvēku, kuri varētu pretendēt uz šo amatu. Politiķis arī piebilda, ka vairāki no ZZS apspriestajiem iespējamiem kandidātiem uz prezidenta amatu pašlaik neatrodas Latvijā. Brigmanis arī norādīja, ka ir uzrunāti vairāki potenciālie kandidāti šim amatam, no kuriem vēl tiek gaidītas atbildes. Tiekot vērtēti arī bezpartejiskie kandidāti.

Vēl ir laiks un, ZZS vienojoties par vienu konkrētu kandidātu, tas arī tiks paziņots, apgalvoja Brigmanis, atturoties prognozēt, kad tieši tas varētu notikt.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš atkārtoti pauda, ka labprāt prezidenta amatā redzētu tiesību ekspertu Egilu Levitu. Galvenais kritērijs Valsts prezidenta izvēlē ir īpašību kopums, kādam jāpiemīt prezidenta kandidātam, un Levitam šīs īpašības ir, piebilda Bērziņš. Viņš uzsvēra, ka pēc šī kritērija tiks vērtēti arī pārējie kandidāti.

Kā ziņots, koalīcijas partijas iepriekš vienojās strādāt kopā, lai censtos vienoties par kopīgu Valsts prezidenta amata kandidātu.

ZZS iekļautās partijas un sadarbības politiskie spēki piedāvās savus kandidātus diskusijām, un ZZS iecerējusi koalīcijai piedāvāt vienu, kopēju Valsts prezidenta amata kandidātu.

Līdz šim oficiāli savus kandidātus prezidenta amatam nosaukušas tikai divas opozīcijas partijas – Latvijas Reģionu apvienība šajā amatā vēlētos redzēt deputātu Mārtiņu Bondaru, bet partija “No sirds Latvijai” – parlamentārieti Gunāru Kūtri.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tikai Levits varētu būt labākais starp labākajiem!

 2. Nē, paldies! Par daudz bagāžas.

 3. Katram kas dzīvoja padomijas Latvijā irskelets skapī.Ja jau valsts prezidenti bija kompartijā ASV vai KGB pakļautībā, tad jau Pabriks būs ne sliktāks par viņiem(bijušajiem) vai gribētājiem Kalnieti,Āboltiņu,Vējoni,Vaidari un t.t.

  • Kāds skelets ir skapī Lidijai Doroņinai – Lasmanei, kuru okupanti un čekisti n-tās reizes arestēja un ieslodzīja cietumos uz daudziem gadiem Ziemeļos un gulagā? Lasmane atjaunotajā Latvijā atteicās no Trīs zvaigžņu ordeņa, jo to saņēma daudzi čekas aģenti, kuri šo ordeni apgāna ar savu eksistenci vien.
   Kāds skelets bija Gunāram Astram skapī? Astru īsi pirms atmodas nogalināja čekisti.
   Kāds skelets skapī ir vēl daudziem disidentiem, politieslodzītajiem?
   Ne visiem latviešiem, kuri dzīvoja krievu okupētajā Latvijā, ir skelets skapī! Skelets skapī ir čekistiem, stukačiem, kā arī daudziem komjauniešiem un komunistiem, kuri BRĪVPRĀTĪGI iestājās slepkavnieku un noziedznieku bandā komunistiskajā partijā un tagad tēlo svētuļus un noliedz, ka reiz bijuši komunisti (pat Sarmīte Ēlerte noliedz, ka bijusi komuniste. Arī ŽJG, Solvita Āboltiņa tēlo svētās un šķīstās jaunavas, kuras nav bijušas sakaros ar noziedzīgajiem komunistiem).
   Starp citu – arī politieslodzītais Astra bija komjaunietis, bet viņš pret šo bandu sacēlās un uzsāka cīņu par Latvijas deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju.

   • Par viņiem jau arī neiet runa kā par prez.kand.,diemžēl. Jūsu nosauktie ir disidenti,kuri pat citādos apstākļos nebalotētos,vai jūs man nepiekrītiet? Jūs Lidiju L-D kā LV prezidenti variet iedomāties?

 4. ALLA
  pirms 26 minūtēm

  Pabriks ir bīstams. Viņš kopā ar štokiju organizēja grautiņu Vecrīgā, kad pūlis izsita logus un izlaupīja parlamentu, šnaba veikalu un bibliotēku. Uz apsūdzēto sola!

 5. ja sācis reklāmkampaņu sev. te padejoja, aizbrauca vašingtonai atrādities lai saņemtu saimnieku svētibu vai noraidijumu…. nožēlojams politiķis

 6. Manās acīs viņš ir neiecietīgs un agresīvs cilvēks!
  Viņš (Pabriks) publiski izteicās, ka “tikai muļķi strādā par 100 latiem”.
  Viņs (Pabriks) atdāvināja Krievija latviešu zemi Abreni.
  Un kā ar Pabrika darbību komunistiskajā partijā? Darbojās vai bija principiāls un šajā noziedznieku bandā nestājās? Pabriks dzimis 1966.gadā – tātad, beidzoties krievu okupācijai, Pabrikam bija 25 gadi.

Draugiem Facebook Twitter Google+