×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

“Vienotība” vēl nesola atbalstu Kučinskim; prasa sešas ministrijas (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Solvita Āboltiņa

“Vienotība” būtu gatava iesaistīties valdībā, taču šodien notikušajā tikšanās laikā ar Ministru prezidenta amatam nominēto Māri Kučinski (ZZS) partija vēl nevienojās atbalstīt viņa kandidatūru šim amatam, pēc “Vienotības” frakcijas tikšanās ar Kučinski žurnālistiem pavēstīja partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Viņa sacīja, ka sagaida taisnīgu piedāvājumu no nominētā premjera amata kandidāta.

Partija “Vienotība” šodien sarunā ar Kučinski paudusi vēlmi pārraudzīt sešas ministrijas – Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.

“Šobrīd nevienam nekas netiek ne solīts, ne arī kādam, kas atņemts,” žurnālistiem sacīja Kučinskis, norādot, ka informāciju ir pieņēmis zināšanai.

Sarunās ar “Vienotību” “sarkanās līnijas” par ministru amatiem neesot iezīmētas, taču “Vienotībai” esot sava izpratne par to, kādam ir jābūt taisnīgam posteņu sadalījumam, pauda premjera kandidāts.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa pauda, ka līdzvērtīgs piedāvājums nozīmē, ka katrs no partneriem ir ar kaut ko neapmierināts un kaut ko neieguvis. Politiskais spēks arī uzskata, ka šajā valdībā, līdzīgi kā iepriekš, būtu jāpieturas pēc atbildības jomu sadalījuma pēc frakcijas lieluma, proti, “Vienotībai” būtu sešas atbildības jomas, ZZS – piecas, bet nacionālajai apvienībai – četras, ieskaitot Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Oficiāla tikšanās saistībā ar tālākām valdības sarunām paredzēta nākamajā pirmdienā, 25.janvārī.

Kučinskis šodien tikās ar “Vienotības” frakciju, lai pārrunātu valdības veidošanas procesu.

Kā ziņots, visas trīs opozīcijas partijas apņēmušās neatbalstīt Kučinska valdību. Savukārt divi no koalīcijas politiskajiem spēkiem – Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – jau oficiāli bija pieņēmuši Kučinski atbalstošu lēmumu.

Pašlaik partneriem nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.

Savukārt VL-TB/LNNK savā pārraudzībā vēlas saglabāt Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.

Tas nozīmētu, ka “Vienotības” pārziņā būtu Iekšlietu ministrija, Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija. Tomēr “Vienotība” bija paudusi, ka nepiekritīs atbildības jomu sadalījumam pēc “pārpalikuma principa”, iepriekš paziņoja Solvita Āboltiņa, piebilstot, ka jaunās valdības veidošana ir jāsāk “no baltas lapas”. Viņa norādīja, ka arī Tieslietu ministrijas pārraudzību var pieskaitīt pie “Vienotības” “sarkanajām līnijām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tādas prasība no grimstošās Vienotības līderes Āboltiņas gan vairāk liecina par realitātes galīgu iztrūkumu. Skaidri redzams, ka prasās Vienotības dēļ Rīkojums Nr.3, lai redzētu, kurām politiskajām partijām ir tiesības veidot jauno valdību, kam tad ir sabiedrības atbalstīts deputātu vairākums?

 2. Lai visi būtu apmierināti,jādivkāršo ne tikai valsts uzņēmumu valžu locekļu atalgojumu,jāpaaugstina ministru algas un jāatjauno valsts uzņēmumos padomes! Jādivkāršo arī ministriju skaitu!

 3. Ja NA bērnudārzs atdos TM, kur tad sev ņems dālderus!? Būs jāpāriet uz margarīnu, no sviesta jāatsakās. Ja neatdos TM, nedabūs vietu Dzemdību ministra amatā, dzemdību tēvs paliks bez ministra amata.
  Nedod dievs, sabruks sadarbība un solījumi, vēl atprasīs devumu, ko tad?

 4. To nekauņu intriganti āboleni taču ar steigu vajag triekt ratā, pārshēmojusies neliete!

  • Tu “trollis”, nekauņa, zemiska būtne. Viņa nevienam neko ļaunu nav izdarījusi. Saeimā tādu atliku likām, par kuriem jārunā, bet re, te atrod spilgtākās personības nozaimot.Tev nav smadzeņu, žēl.

 5. skuju taka uj uj uj ujuj Atbildēt

  vienotība tikai nosaukums bet riktīgs intrigu kantoris nav vienotības jau no paša sākuma partiju veidojot.

 6. izskatās,ka vienotības solvita vienīgā raustās agonijā! Jēkabpils mērs Salcevičs žurnālistiem smuki pateica :”Nu kāda jēga sēdēt opozīcijā?Opozīcija nekādus lēmumus neietekmē! Strādāt vajag!”

 7. Nedrīkst partijai, kura jau iet pa skuju taku, uzticēt nevienu ministriju. Jauna koalīcija, bez Vienotības (ar RA un SL ) būs stabilāka par pašreizējo. Balsis varētu būt 58 – 60.

 8. Jau tā rudā lapsa Saeimas namā iekļuva pa kanalizācijas cauruli un nu tik pumpē savas tiesības – nebūs – uzmetīs kā savulaik Zatleru, kā …ut.t.t. – varbūt pat neko nevēlas un ieņēmusi pozu – jūs man nedodat vēlmes amatus- es arī izbalsoju valdību …( tikai jaunas Saeimas vēlēšanas šos nesmukumus spēs līdzināt).

 9. Kad šis nekaunīgais tirgus vienreiz beigsies? Sāciet taču beidzot strādāt.

 10. uuuuuu 18.01.2016 14:39
  ZZS, neticiet rudajai, ņems un uzmetīs!100%
  ZZS, beidziet krāmēties ar to šiīzofrēnisko jenotību, viņi tikai grib saņemt kāroto konfekti-naudīgās ministrijas, lai ar tām atvēlēto naudu varētu ”nopirkt ” vēlētājus priekš savas grimstošās partijas nākošajās gan pašvald”ibu ,vēlāk arī Saeimas vēlēšanās ZZS, esiet tālredzīgāki un gudrāki par šo bes tiju

Draugiem Facebook Twitter Google+