Latvijā
Politika

“Vienotība” vēlas piedāvāt jaunus risinājumus inovatīvai valstij 10


Arvils Ašeradens
Arvils Ašeradens
Foto-LETA

Partijai “Vienotība” patlaban ir iespēja un tiesības piedāvāt jaunus risinājumus modernai un inovatīvai Latvijai, šodien partijas domes sēdē pauda ekonomikas ministrs Arvils Ašaradens.

Domes sēdes debatēs klātesošie savās uzrunās pievērsās izglītības sistēmai Latvijā, norādot uz izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska iesāktajām reformām un akcentējot, cik tā ir drosmīga reforma. Tāpat debatētāji izteicās arī par partijas graušanu no iekšienes, kas notiekot no konkrētiem partijas biedriem, aicinot pārtraukt tādu darbību.

Partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars savā debašu runā uzsvēra apstākli, ka politiskajai partijai ir jābūt komandas spēlētājam, kas spēj piedāvāt sabiedrībai skaidri nolasāmus un specifiskus vadmotīvus un prioritātes.

Viņš norādīja, ka pēdējā laikā pastāv tendence, kas piemīt ne tikai “Vienotībai”, bet arī citām partijām, tas ir, ka politiķi un ministri ir sava veida individuālie spēlētāji, politiskās “zvaigznes”, tomēr viņiem vajadzētu sabiedrībā asociēties ar partijas vēstījumu un programmu.

Jautāts, kā var panākt partijas lielāku vienotību, Kampars norādīja, ka šādas domes sēdes varētu būt viens no risinājumiem, jo tas paredz iekšēju diskusiju formātu.

Arī Ašeradens konstatēja, ka partijas reitingi krīt un “Vienotībai” nav tā atbalsta, kādu partija vēlētos. “Ir daudzas lietas, par ko jādomā, un viena no tām ir partijas atbilstība konkrētam politiskajam ciklam,” skaidroja ministrs, norādot, uz to, ka ir nepieciešams modernizēties. Viņš kā piemēru minēja “Jaunā laika” ienākšanu politikā, toreiz piesakot cīņu pret valsts apzagšanu, cīņu ar oligarhiem.

Ministrs savā runā pievērsās jautājumam par izcilību, par ko ir jādomā arī “Vienotībai” visās jomās – e-pārvaldē, veselības aprūpē, izglītībā -, jo nav citas alternatīvas. Tāpat viņš uzsvēra apstākli, ka Latvija nevar attīstīt visu ekonomiku, patlaban vajadzētu pieturēties pie dažu nozaru attīstības, un jāveic viss, lai pie tā tiešām strādātu.

Tāpat arī Ašaradens norādīja uz tiesiskumu valstī, minot, ka Latvijā ir milzīga problēma likumu piemērošanā, kā arī viņš uzsvēra maksātnespējas procesu lielo problemātiku un to sasaisti ar investīciju vidi valstī. “Ja nebūsim tiesiski un izcili, tad neviens mūs nenovērtēs,” pauda Ašeradens.

“Mēs patlaban atrodamies ļoti interesantā situācijā – mēs esam partija, kurai ir iespēja un tiesības piedāvāt jaunus risinājumus modernai un inovatīvai Latvijai, tikai mums par to vēl ir savstarpēji jāvienojas,” rezumēja ekonomikas ministrs.

“Jaunā “Vienotība” – mēs gribam piedāvāt kaut ko jaunu, nevēlamies palikt aizsardzības pozīcijā,” tā debašu runu noslēgumā uzsvēra partijas valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs. Arī viņš vēlreiz uzsvēra valsts modernizācijas reformas, piekrītot Ašeradenam. “Mums ir principi, ko mēs nedrīkstam apiet,” rezumēja partijas vadītājs.

Kā ziņots, šodien notiek partijas “Vienotība” domes sēde, kurā šī politiskā spēka Saeimas, valdības un novadu pārstāvji diskutēs par partijas uzdevumiem sabiedrības uzticības atjaunošanai.

Piebalgs iepriekš bija izvirzījis mērķi līdz gada beigām partijai sasniegt vismaz 10% reitingu. Ja tas netiks sasniegts, Piebalgs par to uzņemšoties politisko atbildību. Saskaņā ar socioloģisko pētījumu centra SKDS datiem augustā partijas “Vienotība” reitings nokrities līdz vēsturiski zemākajai atzīmei – 4,2%, kas ir par 2,1 procentpunktu zemāk nekā jūlijā. Savukārt “Latvijas faktu” veiktās aptaujas dati liecina, ka septembrī par “Vienotību” Saeimas vēlēšanās būtu gatavi balsot 5% vēlētāju, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk nekā augustā.

LA.lv