×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

“Vienotība” vēlas vienotu frakcijas atbalstu; pretējā gadījumā varētu vērtēt ZZS kandidātu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Nesaņemot vienotu frakcijas atbalstu vienam premjera amata kandidātam, “Vienotība”, visticamāk, būs gatava diskutēt par koalīcijas partiju piedāvātajām Ministru prezidenta kandidatūrām.

Pašlaik “Vienotības” iekšienē diskusijas sliecas uz to, ka premjera amata kandidātam jāsaņem vienotais frakcijas atbalsts, nevis tikai vairākuma balsis.

Ja kādam kandidātam šāda atbalsta nebūs, tad “Vienotība”, visticamāk, būs gatava diskutēt par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) piedāvājumu – premjera kandidātu, kā arī uzklausīs viņu redzējumu par valstiski svarīgajiem darbiem, kā arī atbildības sfēru sadalījumu jaunveidojamā valdībā.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA uzsvēra, ka “Vienotība” apzinās savu atbildību, nepieciešamību izveidot rīcībspējīgu valdību. Viņa arī apliecināja – ja potenciālais premjera amata kandidāts neiegūs visas “Vienotības” frakcijas atbalstu, tad varētu būt iespējama diskusija par partneru piedāvātajiem premjera amata kandidātiem.

Šodienas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojumu Āboltiņa vērtēja kā ļoti atbildīgu. Viņa arī piebilda, ka “Vienotība” turpināsies diskusijas saistībā ar jaunās valdības izveidi.

Kā ziņots, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis uzskata, ka Vējoņa paziņojums ir mainījis situāciju un arī ZZS plāno piedāvāt savu Ministru prezidenta kandidātu.

Viņš norādīja, ka, ja visas partijas Vējoņa pausto uzskatu saprot tāpat kā politiķis, tad sagaidāms, ka arī pārējie Saeimā pārstāvētie politiskie spēki izvirzīs savus kandidātus. Pēc tam Vējoņa rokās būs pieņemt lēmumu, kuru no nosauktajiem pretendentiem oficiāli izvirzīt kā Ministru prezidenta amata kandidātu.

Vējonis, šodien pabeidzot pirmo sarunu kārtu ar partijām par jaunas valdības veidošanu, nosauca virkni darbu, kuriem būtu jābūt jaunās valdības prioritātēm, bet nenosauca nedz premjera amata kandidātu, nedz deva mājienu, kurai no partijām būtu jāuzņemas valdības veidošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No ZZS Kučinski,Auguli,Sesku,Dūklavu utt.Ah jā,taču Lembergu !!!!Jēzus Marija,kas par “zvaigžņu” kandidātiem ! viens par otru brašāks,fotogēniskāks,dziļi inyelektuāļi utt.Nu tad jau lai iet visa frakcija !!Redz cik večiem garš “superīgs” elites soliņš !!Krimiķi,sovjieti,dumiķi utt. Izvēle liela,bet vai kāds par galvas tiesu pārspļauj Straujumu? Citādi nebija vērts !!Jāpaaicina kāds sīriešu opozicionārs lai to veco āžu un vistu kūti iztrenkā.Nebūs valstī pārmaiņu,ja turpinās valdīt sapelējusī,korumpētā ,stagnējošā Astoņkāja mafija,jo viņi gadiem kopā tusējas,viens otru pazīst kā sētas kranči un jauni vēji jepūtīs.Tur jau darbojas princips — “Roka roku mazgā,abas – baltas”.KĀ var atstāt veco kabinetu,ja ir sastrādātas tādas cūcības -air Baltik/ vēl būs!!/dzelzceļš,bankas utt.
    KURŠ par to visu atbildēs ????Kā Ukrainā,saucam no citām valstīm amatvīrus !
    Ceru uz 100.pantu !

Draugiem Facebook Twitter Google+